Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ktoś zamawia nową Micrę K14??


degaar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to jakiś żart, że firmy takie jak Mazda, Ford czy Nissan olewają Polskę, bo jak to nazwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QQ i Pulsarze nie ma polskiego, dlaczego Micra miałaby być wyróżniona? :)

Oo to tego nie wiedziałem, myślałem że jeśli jest auto na Polski rynek to ma Polski system. kiepsko trochę bo faktycznie olewają Polskiego klienta.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto czeka na placu

b4639021854e244bce42634da2fc893b.jpg

 

 

 

 

Moim zdaniem dobrze wyciszony bo przy 160km/h nie było jakiegoś wielkiego hałasu, powiem więcej-było cicho:)

 

 

Silnik 0,9 t hmmm daje radę, fajnie przyśpiesza (jak turbina załapie) 

 

 

Pozdrawiam

 

Tylko czekam na wpisy -Panowie o co chodzi znika olej ..........???

Nowy nie ułożony silnik tak żyłować ech......

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 1000 km fabrycznie nowego auta:

 

nie jeździć z bardzo dużą lub maksymalną prędkością,

zmieniać często biegi i obroty silnika, nie utrzymywać zbyt długo stałej prędkości,

nie holować przyczep,

przy niskiej temperaturze rozgrzewać silnik przed jazdą,

unikać gwałtownego hamowania,

zapoznać się z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta danego modelu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekam na wpisy -Panowie o co chodzi znika olej ..........???

Nowy nie ułożony silnik tak żyłować ech......

Wcale nie wydaje mi się żebym go żyłował.

Raz się bujnąłem i tyle a poza tym wiem od znajomego serwisanta że te silniki są w pewnym stopniu dotarte. Nie trzeba się obchodzić jak z jajkiem, poprostu nie piłować na obrotach. Ale każda uwaga cenna i pomocna!

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wydaje mi się żebym go żyłował.

Raz się bujnąłem i tyle a poza tym wiem od znajomego serwisanta że te silniki są w pewnym stopniu dotarte. Nie trzeba się obchodzić jak z jajkiem, poprostu nie piłować na obrotach. Ale każda uwaga cenna i pomocna!

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie w pewnym stopniu wstępnego docierania !

Manix dobrze piszę ale ja bym układał do 2500km i koniecznie wymiana oleju bo fabrycznie zalewany jest gorszej jakości ,nazywają go docierkowym!

 

Ja w Passacie 2.0 TDI jeździłem przez pierwsze 1500km tak mniej więcej do 120km/h max... :P

Leoon zawodowiec w docieraniu silników :D

 

Jak będziesz wymieniał olej w ASO przy 3000km to zakup Elf Evolution 5W40 SXR taniej wyjdzie jak za olej z serwisu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest właściwy na 100% w tych silnikach nie stosuje się mineralnego na docieranie!

Co do 2500 km to w dieslu, w benzynie absolutnie wystarczy 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie napisałem że ten silnik w fabryce jest zalewany olejem mineralnym ,tylko napisałem gorszym bo tylko na okres dotarcia..

A że znam takich co docierali 20.000km silnik na oleju fabrycznym, to cuż poradzić nie wiedzy :bezradny:

Olej fabrycznie zalewany fabrycznie nie jest takiej samej jakości , każdy serwis ASO i mechanik o tym wie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dlaczego mam przegląd i zmianę zaplanowana za 20 tys km.? Producent celowo chce silnik zniszczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem u niektórych okres docierania wynosił 20.000km :D

Jeśli nie chcesz aby silnik dłużej pracował w niezawodności, to nie wymieniaj na prośbę klienta oleju przy 3000km tylko 20.000km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzik, jak zwykle "ponoszą Cię slogany" a olej "na docieranie" dawało się mineralny.

Olej współcześnie daje się dokładnie taki, jak zaleca producent. Nie siej teorii spiskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedział byś koledze dlaczego pierwsza wymiana oleju dopiero po 20.000km według zaleceń producenta ??? :)

Nie slogany a wiedza z serwisów ASO ,taki przykładzik z ostatniego ASO KIA kiedy to silniki zalewane olejem fabrycznym pracowały głośniej ,dokładnie klawiatóra!

Kiedy zorientowani klienci przyjeżdżali wcześniej na wymianę fabrycznego oleju na olej z butelki Lotos for KIA czy z Shell czy Elf, silniki zaczynały dużo ciszej pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, Edek "pan wszystko wie" każdy wpis zdecydowanie autorytatywny.

1.6 w xtrailu fabrycznie zalany Shellem, po 7tkm wymieniłem na Elf, jeden z trzech zalecanych w Aso ( Shell, Elf, Eneos ) i co? chodzil zdecydowanie głośniej, zatem po 20tkm na pierwszym przeglądzie wróciłem do Shella. Za chwilę stuknie 30tkm wybiorę Eneosa i zobaczymy czy będzie różnica.

Dla xtraila, producent również wskazuje 20tkm jako pierwszą wymianę.

VW zatem zostanie wyklęty ze swoim arteonem, bo mówi o 30tkm dla dwóch silników, dla pierwszej wymiany oleum. O jakich docierkach piszesz panie, nie mąć ludziom w głowach.

Sugerujesz niewiedzę, w momencie kiedy stosują sie do zaleceń producenta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, Edek "pan wszystko wie" każdy wpis zdecydowanie autorytatywny.

O jakich docierkach piszesz panie, nie mąć ludziom w głowach.

Sugerujesz niewiedzę, w momencie kiedy stosują sie do zaleceń producenta???

 

Pierwszy z brzega artykuł o docieraniu-układaniu nowego silnika specjanie dla ciebie :D

http://autokult.pl/6877,docieranie-nowego-samochodu-jakie-ma-to-uzasadnienie-techniczne

Nie stosuję się do zaleceń producenta w wielu jego zaleceniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o olej na docierki, artykuł nic nowego nie wnosi oprócz swiadomego traktowania silnika przez 1-3tkm. Gdzie mowa o specjalnym oleju na początek dla współczesnych silników?? 5w30 to nie ewenement. Co więcej, jak przeczytasz uważnie, doczytasz cytuję"Dziś jest już inaczej. Części wykonane są bardziej precyzyjnie, są hartowane lub azotowane, dzięki czemu ich powierzchnia utwardzona jest wcześniej, a nie pod wpływem temperatury pracującego silnika".

Dalej jest również o współczesnych filtrach oleju, zapewne mają na myśli te przez Ciebie zachwalane i jedynie słuszne.

Następnie cytuję "Istotna jest także zmiana konstrukcyjna materiałów, z których zrobione są blok i głowica silnika. Dziś powszechne jest, że oba elementy są aluminiowe. Kiedyś jeden mógł być aluminiowy, a drugi żeliwny. Powodowało to różnice w nagrzewaniu, istotne zwłaszcza podczas pierwszych kilometrów. Blok żeliwny rozgrzewał się wolniej niż aluminiowa głowica, co powodowało znaczne naprężenia."

 

Nie piszemy o autach sportowych rzecz jasna.

 

Mit o oleju powoli odchodzi do lamusa, a jak tam Mitasu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w leasingu to idz po minimum i sie nie wyglupiaj, Auto to nie nerka, leasing ma Cie kosztowac jak najmniej, wypozyczyles tylko przedmiot do uzytku. Olej pierwszy z fabryki jest na 100% jakis tani, w gre wchodza miliony oszczednosci i zadnego zysku a nawet straty. Silnik docierany w fabryce jest calkiem na innym oleju, raczej filtrowanym ciagle niz wymienianym i przypomina parametrami olej do kosiarek. Opony to co innego, auto jest testowane, oceniane a i tak te markowe sa czesto najtansze dla producenta jak wezniemy serwis, obsluge, reklamacje

Edytowane przez Kazik_R52
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w leasingu to idz po minimum i sie nie wyglupiaj, Auto to nie nerka, leasing ma Cie kosztowac jak najmniej, wypozyczyles tylko przedmiot do uzytku. Olej pierwszy z fabryki jest na 100% jakis tani, w gre wchodza miliony oszczednosci i zadnego zysku a nawet straty. Silnik docierany w fabryce jest calkiem na innym oleju, raczej filtrowanym ciagle niz wymienianym i przypomina parametrami olej do kosiarek. Opony to co innego, auto jest testowane, oceniane a i tak te markowe sa czesto najtansze dla producenta jak wezniemy serwis, obsluge, reklamacje

Nawet Kazik wie że Fabryki nie stać na lanie oleju docelowego lepszej jakości   ....... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej argumentacji - poległem

nie ma to jak anonimowi specjaliści z forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żyj w przeświadczeniu ,że fabryka leje na pierwsze zalanie do suchych silników, najlepszy syntetyczny olej PAO na rynku :spoko:

A tak technicznie to sprawdzałem czym zalewa ASO Renault silniki 0.9 tce na przeglądach to leją 5W40 SXR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wydaje mi się żebym go żyłował.

Raz się bujnąłem i tyle a poza tym wiem od znajomego serwisanta że te silniki są w pewnym stopniu dotarte. Nie trzeba się obchodzić jak z jajkiem, poprostu nie piłować na obrotach. Ale każda uwaga cenna i pomocna!

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

I masz kolego rację silniki są dotarte i tragedii nie ma wiadomo trzeba na początku trzymać nogę trochę wyżej   co do  wymiany oleju stosuj się wyłącznie do instrukcji czyli masz 20 tys i tak trzymaj chyba że uważasz że masz ochotę  i środki  to wymieni  co 1 tys to twoja wyłącznie sprawa

Edytowane przez listomek2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana jak sobie klient życzy ,albo 3000km albo 10.000km albo 20.000 jak zaleca producent!

Ja wymieniam przy 3000km i zalewam DOCELOWYM według mnie lub Producenta- następne wymiany co 10.000km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzik, 10000 u ciebie, to za jakieś trzy lata! Nie wyglupiaj się, wymień raz w roku bez względu na to, że rocznie robisz góra 5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedział byś koledze dlaczego pierwsza wymiana oleju dopiero po 20.000km według zaleceń producenta ??? :)

Nie slogany a wiedza z serwisów ASO ,taki przykładzik z ostatniego ASO KIA kiedy to silniki zalewane olejem fabrycznym pracowały głośniej ,dokładnie klawiatóra!

Kiedy zorientowani klienci przyjeżdżali wcześniej na wymianę fabrycznego oleju na olej z butelki Lotos for KIA czy z Shell czy Elf, silniki zaczynały dużo ciszej pracować.

Zawsze kolego silnik zalany nowym olejem ciszej pracuje nie odwrotnie  nawet jak zalejesz turdusa z ciągnika jest to spowodowane dodanymi dodatkami  uszlachetniaczami itp i zazwyczaj działają ok 10tys przebiegu Co do tych twoich historii że kia leje te trzy oleje to jesteś w duży błędzie stosuje tylko jeden innego nie mogą ci zaproponować i wież mi że jak wejdziesz do wyłącznie  aso kia  to na półkach będzie stał jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ale ja olej zawsze wymieniam co Wiosnę niezależnie od zaleceń producenta :D

 

Listomku klient Nasz Pannnn i jak przychodzą ze swoim olejem Shell Elf Castroll Motul Mobil Total Valvoline to zalewają szybciutko bo na ręce patczom przez szybę serwisu :D

Na docierkowcu klawiatury skiełczą a jak skiełczy 1.6 Turbo cho..

 

Tak więdz nawet klienci zdają sobię sprawę jakiej jakości jest fabryczny olej i warto go wcześniej zlać aby wlać lepszy docelowy.

 

Degar mam prośbę,zobacz w książce Nissan jaką dostałeś, jaki olej zaleca producent do silnika 0.9 Tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wieczorem sprawdzę.

Teraz taka mała ciekawostka odbierająca od tematu. Przyjechały do nas nowe QQ i wstawiam kilka zdj niżej. Może ktoś chce obejrzeć

Auto nie jest czyste bo prosto z parkingu więc się nie błyszczy

cd673a941d523e116de0f2da178c92de.jpg

ade2469d1fbdee1b1fb99c58ff011a99.jpg

db8f910d1c6de3435553581e3ec64ecb.jpg

0320120cbfbe02a15e0ac4f732df1952.jpg

1e1be24cb6403bc6196f453a674a8dd1.jpg

477603be87d595c4016d743a1c170f89.jpg

6745557dbb6f17e157579340631e60c0.jpg

a4aec50d946445db204385af88045ee6.jpg

509f1c0f4de9648cd2f8b868335dcc6f.jpg

c9d1cee22d5dc44140871221480e242d.jpg

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...