Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ktoś zamawia nową Micrę K14??


degaar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czekam na wpisy -Panowie o co chodzi znika olej ..........???

Nowy nie ułożony silnik tak żyłować ech......

Co nie, lepiej od razu Militeca lub jakieś inne g... dolać :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ale ja olej zawsze wymieniam co Wiosnę niezależnie od zaleceń producenta :D

 

Listomku klient Nasz Pannnn i jak przychodzą ze swoim olejem Shell Elf Castroll Motul Mobil Total Valvoline to zalewają szybciutko bo na ręce patczom przez szybę serwisu :D

Na docierkowcu klawiatury skiełczą a jak skiełczy 1.6 Turbo cho..

 

Tak więdz nawet klienci zdają sobię sprawę jakiej jakości jest fabryczny olej i warto go wcześniej zlać aby wlać lepszy docelowy.

 

Degar mam prośbę,zobacz w książce Nissan jaką dostałeś, jaki olej zaleca producent do silnika 0.9 Tce

I tu muszę  przyznać ci rację klient nasz Pan jak przyniesie swój ale odpowiadający parametrom danej marki    a napisałeś wcześniej że kia leje to  to i to  to DUŻA  różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ale ja olej zawsze wymieniam co Wiosnę niezależnie od zaleceń producenta :D

 

Listomku klient Nasz Pannnn i jak przychodzą ze swoim olejem Shell Elf Castroll Motul Mobil Total Valvoline to zalewają szybciutko bo na ręce patczom przez szybę serwisu :D

Na docierkowcu klawiatury skiełczą a jak skiełczy 1.6 Turbo cho..

 

Tak więdz nawet klienci zdają sobię sprawę jakiej jakości jest fabryczny olej i warto go wcześniej zlać aby wlać lepszy docelowy.

 

Degar mam prośbę,zobacz w książce Nissan jaką dostałeś, jaki olej zaleca producent do silnika 0.9 Tce

Hmm patrzyłem w książkę ale tam nie jest nic wpisane ;/ Jedynie mam plakietkę Total ale nie ma info jaki olej jest zalany. Dziwne bo myślałem że w książce zawsze to wpisują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisowej oprócz danych auta, masz pusto. W instrukcji masz podane, bez wskazanej nazwy, jakie parametry musi spełniać olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm patrzyłem w książkę ale tam nie jest nic wpisane ;/ Jedynie mam plakietkę Total ale nie ma info jaki olej jest zalany. Dziwne bo myślałem że w książce zawsze to wpisują??

Afair w Pulsarze wpisali, że ma być to Nissan 5w-40, ale gdzieś wsadziłem instrukcję, więc głowy nie dam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie, lepiej od razu Militeca lub jakieś inne g... dolać :lol:

Jacek wlał Milicjanta i silnika nie idzie tera zatrzeć a bagnet suchy czasem podlewany benzyną!!!!

Nie opłaca się lać Milicjanta jak silnik nie pasuje :D

 

I tu muszę  przyznać ci rację klient nasz Pan jak przyniesie swój ale odpowiadający parametrom danej marki    a napisałeś wcześniej że kia leje to  to i to  to DUŻA  różnica

Mój błąd ... klient przed przyjęciem samochodu na stanowisko jest sprawdzany z przyniesionego oleju a oni to tak patrzą -ma być według producenta 5W30 klient przyniósł 5W30 Shell Motul Total itd...... i gitarra lejem :D

Gwarancji na silnik nie cofają bo nie te A1/A2/A3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wlał Milicjanta i silnika nie idzie tera zatrzeć a bagnet suchy czasem podlewany benzyną!!!!

Nie opłaca się lać Milicjanta jak silnik nie pasuje :D

 

Coś bym napisał, ale życzę mu zakończenia tej batalii wymianą silnika. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisowej oprócz danych auta, masz pusto. W instrukcji masz podane, bez wskazanej nazwy, jakie parametry musi spełniać olej.

Ok sprawdziłem. Jest tylko info że jest zalany olej Nissana 5W40. Jeśli nie ma dostępnego oryginalnego można zalać dowolny o tych samych parametrach.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem miłośnikiem Nissanów(proszę nie bić ) i chyba nie kupiłbym żadnego Nissana gdyby nie moje profity. Ale to nie zmienia faktu że Micra jest fajnym autem i naprawdę jest przeskok z k13. Dużo systemów które są w autach wyższych klas. 

Ale jeśli mam być szczery to bym nie wydał tyle kasy na Nissana ;) Nie dlatego że są bardzo złe- dlatego że ja zawsze jeździłem Niemieckimi autami to jest mój 1 Japończyk . kto wie może Micra mnie przekona że robiłem błąd;p

 

Ja kupiłem najwyższą z możliwych konfiguracji(pomijam naklejki ) i jeśli ktoś się zdecyduje na Mikre szczerze polecam Tekne + lampy LED+ skóra bordo bo moim zdanie warto dołożyć. 

 

Ale każdy ma swój budżet i preferencje więc to tylko moje zdanie ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recenzja od Marka :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=N8mud4MctSg&t=1s

 

Dodam że inteligenty asystent pasa ruchu działa dobrze ale musi być włączony na stałe guziorem obok lewego kolana. Jeśli jest tylko aktywny i świeci szara ikonka na zegarach to jedynie wibruje kierownica.  Musi być wł guzik i świecić zielona ikonka ,wtedy kierownica wibruje i auto dohamowuje jedno koło żeby wrócić na tor jazdy. Co prawda słabo dohamowuje i auto wraca powoli ale dzięki temu nie ma nagłego szarpnięcia tylko płynny powrót. Dziś testowałem :)

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem. Jest tylko info że jest zalany olej Nissana 5W40. Jeśli nie ma dostępnego oryginalnego można zalać dowolny o tych samych parametrach.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

No i wszystko się zgadza co do parametrów 5W40 ,

ASO Renault leje do 0.9l T- 5W40 Evolution 900 SXR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczerą wypowiedź - jak dla mnie ogromny plusik. ;) Tak jak przypuszczałem... ja też się zgadzam że Micra K14 jak na taki samochodzik jest super, ale no kurde nie za 70k... :D Za ~80k po rabatach kupisz Kodiaqa, a za 70k po rabatach nieźle wyposażoną Octavię. Za 90k kupisz już Passata albo mocno dopasionego Golfa Varianta! Obecnie rabaty dla klientów indywidualnych są znikome/żadne. 

 

Jeśli chodzi o przeskok względem K13 to jest to oczywiste. Micra K13 to nie jest udany samochód. Micra K12 np. z silnikiem 1.6 w wersji Active Luxury jest 100 razy lepsza od każdej K13. Miałem w rodzinie obie i Micra K13 to krok wstecz względem K12.

No właśnie  co tu wybrać za parę tyś  więcej możesz mieć już super furę dużą  i też dobrze wypasioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, ale mi nawet nie chodzi o to, że trzeba mieć duży żeby mieć duży i wozić powietrze, ale niestety jest tak, że z reguły jednak kompakt prowadzi się lepiej od klasy B.

Dokładnie tak jak piszesz ale jeśli ma się dużą rodzinę to się patrzy niestety na gabaryt a pózniej na klasę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@degaar

Mógłbym cie prosić o spokojne przetestowanie systemu 'Bose" i wyrażenie opinii, szczególnie porównanie dzwięku z radia i ze zródła dobrej jakości, jak oceniasz basy, wysokie tony i tą przestrzeń dzwięku, na co zwrócić uwagę  w menu przy ustawianiu aby wyciągnąć z tego ile się  da. Pozdr

Edytowane przez jackyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem ale lubię posłuchać muzyki dobrej jakości i muszę przyznać że system gra mega dobrze. Oczywiście z radia FM jakość jest słabsza, ciut lepiej wygląda radio DAB a przez USB gra naprawdę super i czysto. Przy dobrych ustawieniach nawet na Max głośności żaden głośnik nie charczy ale za długo na Max nie da się słuchać bo jest naprawdę głośno. Jeśli chodzi o muzykę przez bluetooth też przyzwoicie gra. Głośniki w zaglówkach to też fajny pomysł bo ładnie słychać wysokie tony i przy dobrej muzyce są ciary. ogólnie polecam!

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzy przez bluetooth najlepiej słuchać z max ustawieniem głośności dla mediów w fonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@degaar

Dzięki za odpowiedz, pozwolisz, że zapytam jeszcze o nawigację jak ją oceniasz (szybkość działania, przeliczanie trasy, dokładność) po prostu normalnego użytkowania? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja działa sprawnie. Chociaż dzisiaj dokładniej przetestuję bo mam daleką trasę przed sobą. Napewno mam starsze mapy ale to jest zgłoszone i mają zmienić ma te ze stycznia.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozsądna cena i sportowa sylwetka..... :D Dowciapny gość!

Cztery dorosłe osoby + dziecko w foteliku spokojnie się zmieściło. Jakoś sobie tego nie wyobrażam, no ale jak widać marketingowcy mają zdecydowanie lepszą wyobraźnie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Jak czytam to o panu Piotrze i jego zadowoleniu z Micry...to śmiem twierdzić,że chyba przesiadł się  do niej z wozu drabiniastego...

Właśnie dzisiaj w ramach zamiennego samochodu musiałem zwrócić Juke a dostałem nowiutką,pachnącą fabryką Micrę na 3 garnkach...celowo nie piszę cylindrach,bo ten silnik to porażka!!!

Na początek,jak wsiadłem do niej(skóra panie,) czerwień,zapach....ale jak odpaliłem,to jak szybko odpaliłem tak szybko zgasiłem i biegiem do salonu(dobrze,że nie odjechałem bo miałbym dalej :D) Walę do serwisanta i mówię ,panie przecież ten silnik się rozleci! Trzepie całą budą! Co się dzieje!? A gościu banan na twarzy i spokojnie mówi,on jak się rozgrzeje to idzie równiej...owszem,pracował równiej ,ale wyglądało to tak jakby były jeszcze wtórne wstrząsy po głównym trzęsieniu.Żeby to g... ruszyć jakoś z miejsca trzeba mu wcisnąć ponad 2tys obrotów,a i tak zastanawia się nad tym co ja zrobiłem z pedałem przyspieszenia? Muł,nie wiem jak to widzi Nissan i jego specjaliści od sprzedaży,ale silnik to porażka.W środku słychać dokładnie kiedy przyspieszamy(tak,tak ,słychać!) warkot,jak w tartaku.Samo nadwozie ma ładną linię,przy moim wzroście dość szybko ustawiłem się do prowadzenia,a jeszcze za mną pasażer miał spoko miejsca na nogi.Światła led mijania świecą ładnie,ale!Spieraliśmy się kiedyś o stosowność zamiany żarówek H w Kaśce na Led...Micra wykazała dzisiaj,że lampy fabryczne mają dużą poświatę powyżej światocienia! Na wysokości około 60-70 cm od linii odcięcia jest biała plama,kiedy umieściłem w niej lusterko,mogłem puszczać zajączki!!! Przy chińskich ledach tego nie ma!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Jak czytam to o panu Piotrze i jego zadowoleniu z Micry...to śmiem twierdzić,że chyba przesiadł się do niej z wozu drabiniastego...

Właśnie dzisiaj w ramach zamiennego samochodu musiałem zwrócić Juke a dostałem nowiutką,pachnącą fabryką Micrę na 3 garnkach...celowo nie piszę cylindrach,bo ten silnik to porażka!!!

Na początek,jak wsiadłem do niej(skóra panie,) czerwień,zapach....ale jak odpaliłem,to jak szybko odpaliłem tak szybko zgasiłem i biegiem do salonu(dobrze,że nie odjechałem bo miałbym dalej :D) Walę do serwisanta i mówię ,panie przecież ten silnik się rozleci! Trzepie całą budą! Co się dzieje!? A gościu banan na twarzy i spokojnie mówi,on jak się rozgrzeje to idzie równiej...owszem,pracował równiej ,ale wyglądało to tak jakby były jeszcze wtórne wstrząsy po głównym trzęsieniu.Żeby to g... ruszyć jakoś z miejsca trzeba mu wcisnąć ponad 2tys obrotów,a i tak zastanawia się nad tym co ja zrobiłem z pedałem przyspieszenia? Muł,nie wiem jak to widzi Nissan i jego specjaliści od sprzedaży,ale silnik to porażka.W środku słychać dokładnie kiedy przyspieszamy(tak,tak ,słychać!) warkot,jak w tartaku.Samo nadwozie ma ładną linię,przy moim wzroście dość szybko ustawiłem się do prowadzenia,a jeszcze za mną pasażer miał spoko miejsca na nogi.Światła led mijania świecą ładnie,ale!Spieraliśmy się kiedyś o stosowność zamiany żarówek H w Kaśce na Led...Micra wykazała dzisiaj,że lampy fabryczne mają dużą poświatę powyżej światocienia! Na wysokości około 60-70 cm od linii odcięcia jest biała plama,kiedy umieściłem w niej lusterko,mogłem puszczać zajączki!!! Przy chińskich ledach tego nie ma!!!

Który silnik masz? Dzis u Zaborowskiego widziałem okazyjną Mimicre 1.0 z lakierem metalik, wersja chyba Acenta+ za jedyne 55k. Jak na to patrzę to mój Pulsar był okazją cenową :lol:

 

Niemniej z przodu naprawdę to auto jest przestronne, gorzej z tyłem. Na duży plus, że na fotelu pasażera nie szoruje się łbem podusfitki, jak np. w Fieście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...