Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
Smakor

[J11] Pulsowanie świateł, dmuchawy, podświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Cloux

Może dorzucę coś od siebie w tym temacie. U mnie też to występuje, Zauważyłem jedną rzecz- w momencie gdy jest ten efekt włączam menu serwisowe i w menu stanu pracującego systemu widać skoki napięcia z ok. 12,5 V do ok.14,5V i z powrotem, rytmicznie wraz z przygasaniem i normalnym świeceniem. Nie znam się na elektryce, ale to chyba jednak kwestia alternatora lub regulatora napięcia. Może ktoś znający się lepiej coś więcej z tego wywnioskuje.

Z tego co się już zorientowałem to nasze samochody posiadają inteligentny system ładowania akumulatora,dlatego występują skoki napięcia.

Jeżeli u mnie bd występował dalej ten problem to znów pojadę do serwisu i uderze z tym właśnie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

Taaa, inteligentne...inaczej :thumbsdown:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pavllo

Słuchajcie, zgadzałoby się to, co mi powiedziano jakiś czas temu w salonie, że problem falowania dotyczy wersji z silnikiem 1.2 ? ma to ktoś w wesji 1.6 (najlepiej J11 po FL)? Pytam, bo nie wiem, czy mam przy odbiorze auta wnikliwie tego falowania szukać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysrob

Ja mam Qaśkę 1.2 z 2014. Miałem wymieniony akumulator rok temu. Nigdy nie było falowania świateł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Afrance

Słuchajcie, zgadzałoby się to, co mi powiedziano jakiś czas temu w salonie, że problem falowania dotyczy wersji z silnikiem 1.2 ? ma to ktoś w wesji 1.6 (najlepiej J11 po FL)? Pytam, bo nie wiem, czy mam przy odbiorze auta wnikliwie tego falowania szukać...

W 1.6 takie zjawisko nie występuje.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wzt29

Witam kolegów QQ mój samochód morze około 5 m-cy temu miał wymieniany aku bo padł na amen a teraz zaobserwowałem ten sam objaw na zimnym pulsuje i światła pulsują jutro udam się do serwisu zobaczymy co powiedzą dam znać jak rozwiążą problem  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pavllo
W dniu 14.03.2018 o 19:52, Afrance napisał:

W 1.6 takie zjawisko nie występuje.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Występuje, u mnie widze to tylko po oświetleniu wewnętrznym zaraz po odpaleniu. Mam full ledy, więc swiatla mi nie pulsuja... 

Ale nie jest to jakieś męczące 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WWMOTYL

Aso ma już rozwiązanie tej usterki.  Problemem jest  spowodowany usunięciem przekaźnik nagrzewnicy przez fabrykę co powoduję zmianę obciążenia elektrycznego i nierównomierną pracę oświetlenia i wentylatora . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jotgier
19 minut temu, WWMOTYL napisał:

Aso ma już rozwiązanie tej usterki.  Problemem jest  spowodowany usunięciem przekaźnik nagrzewnicy przez fabrykę co powoduję zmianę obciążenia elektrycznego i nierównomierną pracę oświetlenia i wentylatora . 

Napisałeś , że znają przyczynę. Pytanie czy mają rozwiązanie  i usuwają  usterkę? Jestem zainteresowany , bo wkrótce mam 2 przegląd. Na pierwszym zgłosiłem to wymienili mi aku lecz problem pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zając

Przepraszam, ale poszukuję tematu wygaszania świateł do jazdy dziennej po włączeniu kierunkowskazu. Gdzieś go tu widziałem, ale nie pamiętam gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysrob

To ja pisałem. Poszukaj w wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zając

Ok. Ale w którym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi