Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z szyberdachem


bodek15rw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM ZE STEROWANIEM SZYBERDACHU ZADEN Z PRZYCISKÓW NIEDZIAŁA MOŻE KTOS Z FORUMOWICZÓW JUZ MIAŁ TAKIE PROBLEMY BEDE WDZIECZNY ZA KAZDA PODPOWIEDŻ POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZE STEROWANIEM SZYBERDACHU ZADEN Z PRZYCISKÓW NIEDZIAŁA MOŻE KTOS Z FORUMOWICZÓW JUZ MIAŁ TAKIE PROBLEMY BEDE WDZIECZNY ZA KAZDA PODPOWIEDŻ POZDRAWIAM

 

mam to samo a dokladniej: podobnie

zacina sie szyberdach przy zamykaniu

fachowiec programowal ale po paru zamknieciach znow sie zacina

problem jest taki, ze trzeba rozbierac podsufitke by sie nim konkretniej zajac

ja zdecydowalem, ze poczekam do wiosny - na razie zamknalem i spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

mam to samo a dokladniej: podobnie

zacina sie szyberdach przy zamykaniu

fachowiec programowal ale po paru zamknieciach znow sie zacina

problem jest taki, ze trzeba rozbierac podsufitke by sie nim konkretniej zajac

ja zdecydowalem, ze poczekam do wiosny - na razie zamknalem i spox

 

Witam

 

Czy te problemy macie w T 31?

U mnie w lato się zacinał ale jak się zrobiło zimno chodzi dobrze no i serwis nic nie potrafił znaleźć.

Jak zwykle zostanę z problemem do rozwiązania we własnym zakresie bo gwarancja się skończyła :(

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc

Mam dokladnie to samo... Zaden z przyciskow nie dziala. Naprawiles juz to?? Daj znac czy znalazles rozwiazanie.

Pozdrawiam!

 

Witam

 

Miałem to samo w T31, i chyba mam dalej :(

Zgłaszałem w serwisie ale jak to zwykle w takich sytuacjach u nich działał normalnie.

Jednak to jest związane rzekłbym z temperaturą. Zacinał się tylko w lato.

Sprawa nie została rozwiązana - gwarancja się skończyła, przyszła zima i zobaczymy jak będzie w lato.

Ostatnio posmarowane zostały prowadnice. Może coś pomoże?

A może to znowu jakaś fuszerka przy projekcie i będzie ogłoszona akcja serwisowa - ha ale jestem naiwny :)

 

Jak już przestał wogóle reagować trzeba było przytrzymać przycisk na zamknięcie dość długo aż się zamknął - to chyba było opisane w instrukcji.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość adrian.wro

Problem w tym ze moj wogole nie reaguje na zaden przycisk,. Sprawdzilem bezpieczniki i wszystko OK, Pewnie sam silniczek, Jakos nie usmiecha mi sie sciagac cala podsufitke tak jak ktos wczesniej pisal. Mam nadziej ze to drobiazg. Szkoda takiego ladnego okna w dachu ... do lata trzeba bedzie to naprawic :)

 

Pozdrawiam

 

WITAM ZE STEROWANIEM SZYBERDACHU ZADEN Z PRZYCISKÓW NIEDZIAŁA MOŻE KTOS Z FORUMOWICZÓW JUZ MIAŁ TAKIE PROBLEMY BEDE WDZIECZNY ZA KAZDA PODPOWIEDŻ POZDRAWIAM

 

Witam i jak uporales sie z tym?? Jest jakis bezpiecznik od szyberdachu jak tak to gdzie go szukac ?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam

 

podbijam bo i jak mam problem z szybedrachem

u mnie problem jest taki zę jednym przyciskiem od odsuwania zarówno sie oduwa jak i uchyla , przycisk od uchylania nie działa wogóle jest to drażniąc bo przy takiej opcji nie ma stałego punktu do zamkniecia tzn  trzymajac przycik zasuwa i automatycznie przechodzi w faze uchylania trzeba łapać punkt kiedy jako tako jest  zamknięty zeby  nie wiało podczas jazdy miał ktoś taki problem ??/ wymieniłem całe przełaczniki z lampką na nowe ale nic o to nie dało działa tak samo czyli to nie to czy do syberdachu jest jakiś sterownik albo programuje sie go jakoś np przez moduł komfortu  ?

Edytowane przez marcin478
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W T31 zrobiło mi się tak, że okno dachowe zamykam i otwieram "na raty", w odcinkach co ok 5cm. Zanim otworzę do słupków, nawciskam się kilka razy. To samo z zamykaniem. W trybie uchylania to samo, ale droga szyby krótsza, to mniej męczenia. Rozkminił ktoś już o co chodzi, co jest przyczyną i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem są zabrudzenia. Trzeba rozebrać dach i go całego wyczyścić (wszystkie elementy ruchome) oraz obejrzeć połączenia przewodów i wtyczki+przyciski (te najrzadziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

w związku z tym że założony został wątek dot. szyberdachu to zapytam Was o problem z którym nie mogę sobie poradzić, mianowicie o niemiłosierne trzeszczenie prowadnic szyberdachu po obu stronach. Trzeszczeć zaczyna gdy jest uchylony lub zamknięty w zależności od nastroju... :) Jestem przekonany że trzaski pochodzą z aluminiowych prowadnic szyberdachu (tych które ciągną się od początku do samego końca dachu) i w zależności od mikro naprężeń dachu pojawiają się lub znikają. Oczywiście pomaga tutaj uderzenie tudzież przyciśnięcie podsufitki po obu stronach otworu dachowego ale po kilku minutach znów zaczyna. Zastanawiam się czy jestem tutaj odosobniony z problemem czy występuje on też w innych T30. Nie uśmiecha mi się zdejmowanie całej podsufitki i demontaż szyberdachu :(

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat już był. To piasek powoduje to skrzypienie/traszkanie. U mnie pomaga często otwarcie i zamknięcie. Ten typ tak ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tworzą właściciele smarując prowadnice. Trzeba to czyścić a nie smarować, ewentualnie suchy ptfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Ale wydaje mi się że problem jednak chyba tkwi w naprężeniach karoserii i mocowaniu szyny głównej szyberdachu (na nity) które wzajemnie wydają te dzwięki. A swoją drogą to przeszukałem forum w poszukiwaniu tematu ale nie znalazłem, widocznie gdzieś przeoczyłem. Spróbuje dokładnie wszystko wyczyścić i dać ew. jakiś olej silikonowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

 

podbijam bo i jak mam problem z szybedrachem

u mnie problem jest taki zę jednym przyciskiem od odsuwania zarówno sie oduwa jak i uchyla , przycisk od uchylania nie działa wogóle jest to drażniąc bo przy takiej opcji nie ma stałego punktu do zamkniecia tzn  trzymajac przycik zasuwa i automatycznie przechodzi w faze uchylania trzeba łapać punkt kiedy jako tako jest  zamknięty zeby  nie wiało podczas jazdy miał ktoś taki problem ??/ wymieniłem całe przełaczniki z lampką na nowe ale nic o to nie dało działa tak samo czyli to nie to czy do syberdachu jest jakiś sterownik albo programuje sie go jakoś np przez moduł komfortu  ?

 

Mnie tez to dopadło... ktoś coś wie jak to naprawić? Stało się po tym jak miałem odłączony aku dość długo, więc pewnie istnieje jakaś adaptacja, serwisówka milczy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, to i ja mam szybkie pytanie związane z szyberdachem. Jak usunąć uporczywe trzeszczenie i piski po zasłonięciu szyberdachu podsufitką? Smarowałem już uszczelkę smarem do uszczelek i nic. Macie jakieś patenty na to irytujące paskudztwo ? 

 

temat rozwiązany:

prowadnice przesmarowane smarem grafitowym, natomiast prowadnice osłony / podsufitki, przesmarowałem silikonem w sprayu. Nic nie trzeszczy:) wreszcie !

Edytowane przez yoozva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli trzeszczy i zacina sie to pomaga czyszczenie prowadnic

jeśli nie zamyka sie poprawienie tzn źle reaguje na guziki tak jak opisywałe to najpradopodobniej padła elektronika silniczka u mnie żadne adaptacje nic nie pomogły dopiero wymiana całego silnikczka z elektronika załatwiła sprawe no i czyszczenie prowadnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie będę zakładał nowego tematu i podepnę się tutaj:

 

czy gdyby była opcja bez szyberdachu to byście z niej skorzystali?

czy uważacie że sie przydaje?

nie ma z nim większych problemów?

czy gdy jest zamknięty pojawia się opcja skraplania?

czy trzeszczy podczas jazdy?

przecieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same plusy dodatnie, poza jednym plusem ujemnym :).

Czasem odzywa się nieproszony (szczególnie na otwartym lub uchylonym).

A ze skrzypieniem podczas otwierania i zamykania można sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odmienne wrażenia.

 

Pierwszego T30 miałem bez szyberdachu, ale go rozwaliłem. Gdy kupowałem drugiego T30 to szyberdach był jednym z elementów wyposażenia na plus.

 

Z perspektywy czasu wydaje się jednak zbędnym balastem. Żona nie lubi otwartego - bo wieje. Dzieciaki wymagają, aby był cały czas zamknięty, bo nic nie widzą na tabletach/komórkach. Jest odczuwalnie mniej miejsca wewnątrz nad głową i trzeba go konserwować. Mam wrażenie, że na dachu na zewnątrz wyskoczyło mi ognisko korozji (na razie bąbel) w miejscu zgrzewu szyn szyberdachu z karoserią.

 

W sumie to go używam tylko w wielkie upały, gdy go uchylam na postoju, aby po powrocie do auta było trochę chłodniej.

 

Własnie ze względu na twoje wątpliwości dzisiaj wybierałbym auto bez szyberdachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety palę. Choćby z tego powodu, nie interesuję się samochodami bez.

Ponadto, może w T31 jest inaczej wyprofilowany, ale przy otwartym lub uchylonym wiatr nie psuje fryzury.

Wolę otworzyć dach niż boczne okno. Przynajmniej wiem, że mnie nie zawieje i nie pokręci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

panowie mam kłopot z szyberdachem tzn. otworzył się a nie chce się zamknąć i nie wiem czy coś zamarzło czy coś się zepsuło ,jak ciskam opcje otwórz to słyszę "stycznik" a jak zamknij to jest cisza a zaczęło się od tego,że chciałem go domknąć a on zamiast domknąć się to się uchylił a po powtórnym na ciśnięciu otworzył się na maxa (nawet jak nie trzymałem to się otwierał) a teraz nie wiem od czego mam zacząć ? ,grzałem z 15 min farelkiem ale nic nie pomogło,będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

problem tworzą właściciele smarując prowadnice. Trzeba to czyścić a nie smarować, ewentualnie suchy ptfe

potwierdzam, kilka ladnych lat temu, kiedy mialem jeszcze MB W124 szukalem w Lodzi dobrego speca od okien dachowych i znalazlem dpiero w Zgierzu

czlowiek znal sie na rzeczy i stwierdzil ze prowadnice musza byc czyste a nie smarowane,

druga rzecz ktorej warto pilnowac to otwierac okno dachowe tylko wtedy kiedy auto porusza sie po rownych drogach, inaczej powstaja naprezenia i przy otwartym oknie dachowym moze dojsc do przesuniecia prowadnic a naprawde wystarcza minimalne zeby zaczelo sie zacinac

po trzecie pilnowac droznosci kanalow odprowadzajacych wode z wanny szyberdachu, nie wiem jak jest w X-Trailu ale w W124 byly 2 kanaly z tworzywa biegnace przez przednie slupki, majace wylot w komorze silnika, lubily sie zapchac np. liscmi z drzew ale wystarczylo oczyscic z gory i przetkac jakims drutem (nie czyszczone kanaly powodowaly wyciek wody do wnetrza auta, pod wykladzine przy nogach pasazera lub kierowcy)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Budrys99

W T31 zrobiło mi się tak, że okno dachowe zamykam i otwieram "na raty", w odcinkach co ok 5cm. Zanim otworzę do słupków, nawciskam się kilka razy. To samo z zamykaniem. W trybie uchylania to samo, ale droga szyby krótsza, to mniej męczenia. Rozkminił ktoś już o co chodzi, co jest przyczyną i jak to naprawić?

Witam Wszystkich,

jestem nowy na forum i mam taki sam problem jak opisany powyżej. Wszystko zostało wyczyszczone a problem nadal jest. Czy ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, czy miał ktoś taki problem? Podczas jazdy szyberdach sam sie otworzył na maksa i przestały reagować przyciski do otwierania zamykania i uchylania szyberdachu, czy mógłby ktoś pomóc bo zima za oknem a nie mam garażu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...