Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z szyberdachem


bodek15rw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź przyciski, odłącz kostke . w bagaźniku obok lewarka  powinieneś mieć imbusa do ręcznego zamykania szyberdachu ( dostęp po wyciągnięciu lampki ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę inne pytanie bo nie mogę założyć tematu i nie mogę nigdzie znaleźć: samoistnie otworzył mi się szyberdach i nie chce się zamnkąć nie wiem dlaczego. Czy jest ktoś kto miał podobny problem jeśli tak to proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę inne pytanie bo nie mogę założyć tematu i nie mogę nigdzie znaleźć: samoistnie otworzył mi się szyberdach i nie chce się zamnkąć nie wiem dlaczego. Czy jest ktoś kto miał podobny problem jeśli tak to proszę o pomoc...

Milej lektury...

rf.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a co jak podczepilem kostkę po dłuższym czasie po 3h i nacisnalem przycisk i szyber się zamknął, czy taka sytuacja może się powtórzyć, czy coś z tym dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie to samo (T-31) ale z mojej znajomości mechaniki wynika,że to efekt zabrudzenia, lub stanu silnika. Zamyka się na raty (silnik się grzeje. W końcówce domknięcia szyby nie daje rady, trzeba dopchnąć ręcznie. Uchylanie bez problemu. Tak więc czeka mnie demontaż tego ustroistwa i solidne czyszczenie. Poprzedni właściciel nie żałował smaru (przed kupnem, coby chodził szyberdach) teraz to się mści. Lub wymiana silnika. Wie ktoś jak działa przeniesienie napędu, coby to mechanicznie rozkminić i wiedzieć wcześniej co i jak. Najlepiej jakaś DTR-ka, lub coś w podobie. To co ckycky podrzucił troszkę objaśnia. A w T-31 nie mogę znaleźć imbusa, ani tym bardziej miejsca gdzie ręcznie domknąć otworzyć szyber - wtedy bym podłączył wkrętarkę i troszkę pokręcił w dwie strony, może by pomogło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie to samo (T-31) ale z mojej znajomości mechaniki wynika,że to efekt zabrudzenia, lub stanu silnika. Zamyka się na raty (silnik się grzeje. W końcówce domknięcia szyby nie daje rady, trzeba dopchnąć ręcznie. Uchylanie bez problemu. Tak więc czeka mnie demontaż tego ustroistwa i solidne czyszczenie. Poprzedni właściciel nie żałował smaru (przed kupnem, coby chodził szyberdach) teraz to się mści. Lub wymiana silnika. Wie ktoś jak działa przeniesienie napędu, coby to mechanicznie rozkminić i wiedzieć wcześniej co i jak. Najlepiej jakaś DTR-ka, lub coś w podobie. To co ckycky podrzucił troszkę objaśnia. A w T-31 nie mogę znaleźć imbusa, ani tym bardziej miejsca gdzie ręcznie domknąć otworzyć szyber - wtedy bym podłączył wkrętarkę i troszkę pokręcił w dwie strony, może by pomogło :-)

Instrukcja strona/rozdział 2-22 i 2-23

Jeśli szyberdach się nie zamyka:

1. jeśli jest otwarty, zamknąć przyciskiem "zamknij"3 aż do uchylenia

2. puść przycisk

3. naciśnij i trzymaj przycisk "zamknij"3 minimum 4 sekundy aż zamknie się poprawnie

4. puść przycisk kiedy już się domknie poprawnie

jak dalej nie działa, próbuj jeszcze raz tą samą sekwencję

 

U mnie wróciło do normy po 3 razie., a przestało działać z automatu bo przytrzymałem któryś przycisk dłużej i rozprogramowało się...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym się przywitać, ale nie znalazłem odpowiedniego miejsca na forum. Przepraszam.

Mam problem z szyberdachem w t31. Kiedy jest zamknięty, tylni prawy róg wystaje ponad dach, przez co robi się mała szczelinka, przez którą woda leje się do środka. Nie wiedziałem co zrobić z tym fantem więc zacząłem od czyszczenia prowadnic. I podczas czyszczenia prowadnic znalazłem plastikowe połamane części, których zdjęcie załączyłem. Pytanie czy ktoś poznaje co to za część? jak się nazywa? gdzie to można kupić? Jakbym znał nazwę, to na pewno ułatwiło by mi szukanie :)

35486506_1851441454893154_7666935361196523520_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witajcie, u mnie szyberdach działał elegancko, dzisiaj jadąc mimo mrozu chciałem sprawdzić czy dach działa, okazało się że lewy przycisk który był do odsuwania dachu do tyłu teraz również uchyla dach do góry, drugi przycisk odpowiedzialny za uchylanie nie działa wogole, czy to problem mrozów? Czy po prostu coś się zepsuło? Na klapie od strony kierowcy miałem powieszony organizer, wszystko na nim zamarzło , albo to parowała woda z gumowych dywaników j zamarzło albo mam odpływ nie szczelny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie szyberdach działał elegancko, dzisiaj jadąc mimo mrozu chciałem sprawdzić czy dach działa, okazało się że lewy przycisk który był do odsuwania dachu do tyłu teraz również uchyla dach do góry, drugi przycisk odpowiedzialny za uchylanie nie działa wogole, czy to problem mrozów? Czy po prostu coś się zepsuło? Na klapie od strony kierowcy miałem powieszony organizer, wszystko na nim zamarzło , albo to parowała woda z gumowych dywaników i zamarzło albo mam odpływ nie szczelny ( czyścilem przed zimą odpływy)  Kartki były mokre a niektóre rzeczy dosłownie zamarzniete. Nie wiem czy plamy na zdjęciu to już początek grzyba czy ślady po kartkach 

IMG_20210212_152349.jpg

IMG_20210212_152347.jpg

Edytowane przez jacekdh12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem z innego x traila przyciski od szyberdachu i też tylko jeden działał, więc albo coś przymarzło albo w elektryce u mnie się posypało. Odpływy mam drożne bo dzisiaj sprawdzałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@jacekdh12 jak  ruszyles wylacznik a pokrywa byla gdzies przymarznieta mogl ulec uszkodzeniu jakis element,
moze to tylko odksztalcenie i zablokowanie prowadnic a moze niestety zniszczenie jakiegos elementu
 

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...