Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

elektryczne składanie lusterek


stomkowiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamietam, to przekaźniki od lusterek znajdują się pod przednim zderzakiem po prawej stronie (przynajmniej w wersji po liftowej z 2018). Gdzieś pod lampą. Ciekawe położenie swoją drogą. Może się tam dostała woda bo jedyna ochrona to nadkole. Ale raczej bez zdemontowania zderzaka i lampy do nich się nie dostaniesz.

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to przekaźniki od lusterek znajdują się pod przednim zderzakiem po prawej stronie (przynajmniej w wersji po liftowej z 2018). Gdzieś pod lampą. Ciekawe położenie swoją drogą. Może się tam dostała woda bo jedyna ochrona to nadkole. Ale raczej bez zdemontowania zderzaka i lampy do nich się nie dostaniesz.

Tak jak kolega pisze. Czarna skrzynka między zbiornikiem na płyn do spryskiwaczy, a lampą. Są dwa przekaźniki odpowiadające za lusterka. Jutro podeśle fotkę bo mam akurat jednego rozebranego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wróciłem od elektryka. Zajrzeliśmy do tej czarnej skrzynki. Okazało się że jest tam tylko jeden przekaźnik który odpowiada tylko za sygnał dźwiękowy(klakson). Tak że nadal jestem w czarnej d....... ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wróciłem od elektryka. Zajrzeliśmy do tej czarnej skrzynki. Okazało się że jest tam tylko jeden przekaźnik który odpowiada tylko za sygnał dźwiękowy(klakson). Tak że nadal jestem w czarnej d....... ie

Dziwne. Bo w tej skrzynce są 3 przekaźniki. 2 skrajne od lusterek i środkowy od spryskiwaczy ksenonów (o ile występują w wyposażeniu)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dzeriusz napisał:


Dziwne. Bo w tej skrzynce są 3 przekaźniki. 2 skrajne od lusterek i środkowy od spryskiwaczy ksenonów (o ile występują w wyposażeniu) Nie ma spryskieaczy ksenonów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra powaliło mi się z poliftem. W przed lifcie ta skrzynka nie jest opisana na dekielku. Bezpiecznik 22, przekaźnik R4 po lewej stronie deski. Sprawdzić na krótko czy się składają, później czy dochodzi prąd. Niemożliwe, że wszystko jest ok i nie chodzi. Tym bardziej że w nissanach to się często nie psuje.
e1ce47c7b0a6c6f17191eefe4674c49b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Stafa said:

Tak wygląda u mnie lewa strona gdzie są te przekazniki

20200115_082422.jpg

kolego to są bezpieczniki ;) nie dopatrzyłem się żadnego przekaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam tych przekaźników (R1 R2 R3 R4)ze schematu który przesłał mi  Dzeriusz  bo u mnie po lewej i prawej stronie  deski ich nie ma i za groma nie wiem gdzie dokładnie są one umiejscowione a zdjęcie  wstawiłem do wglądu 

Edytowane przez Stafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym QQ szyby są z pilota, nie działają na przycisk na drzwiach ale pilot jest wystarczający. Szkoda, że w X tego nie ma ;/ Ehh japońce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 08:30, Stafa napisał:

Tak wygląda u mnie lewa strona gdzie są te przekazniki

20200115_082422.jpg

Chyba głębiej pod deską po lewej stronie. Nie wiem czy nie trzeba zdemontować tych dolnych plastików od konsoli po lewej stronie ale najpierw zajrzyj pod konsole od spodu (głowa na dywaniku).

Ja robiłem u siebie elektrykę ale mam wersje po lifcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/13/2020 at 8:13 AM, Stafa said:

Skrzynka po prawej stronie  (stojąc za samochodem) jeden przekaźnik  tylko od sygnału dzwiękowego

Tak tylko informacyjnie. Lewa strona samochodu to jest strona kierowcy. Kierowca siedzi po lewej stronie samochodu - zeby nie nadawac wlasnych okreslen to moze trzymajcie sie okreslen konstrukcyjnych  / projektowych...

Lewa strona - kierowca tam siedzi i nie ma, ze patrze tylem a stoje przodem do bagaznika ale lekko obrocony ... itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką instrukcję dla Rouge ale moze ma podobnie jak T32?

mir.pdf

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 16:32, gkowal napisał:

Czy samochód miał dodatkowe wyposażenie, tzn. moduł domykający okna i składający lusterka po załączeniu alarmu?

Jeśli tak to może padły te dodatkowe moduły o których dowiesz się więcej we wcześniejszych postach tego wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj wreszcie uporaliśmy się z tymi lusterkami. Wystarczył zwykły miernik chwila cierpliwości i odrobina pojęcia. Powodem awarji był pęknięty kabelek w wiązce w drzwiach i tyle. Kosztowało mnie to 1litr  Finlandii i oczywiście czteropak piwka (albo dwa) na koniec.  A dzisiaj jest radość powiązana z bólem głowy. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za cenne rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj wreszcie uporaliśmy się z tymi lusterkami. Wystarczył zwykły miernik chwila cierpliwości i odrobina pojęcia. Powodem awarji był pęknięty kabelek w wiązce w drzwiach i tyle. Kosztowało mnie to 1litr  Finlandii i oczywiście czteropak piwka (albo dwa) na koniec.  A dzisiaj jest radość powiązana z bólem głowy. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za cenne rady 

Czyli tak jak radziłem . To elektryk widzę, że się nie popisał, a podobno ci wszystko mierzył


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...