Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wahacz do T30, Jakiego producenta polecacie? a jakiego nie brać?


perkozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o tym myślałem pisząc żeby gdzieś taniej były bo tu prawie 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku października kupowałem kompletne wahacze DELPHI (TC1535 i TC1536) w cenie 369,75 zl z sztukę.

Poniżej są linki i widzę że nawet staniały.

https://motoszef.pl/wahacz-dolny-nissan-x-trail-01-prawy-delphi/TC1536,89,TC1536,a.aspx

https://motoszef.pl/wahacz-dolny-nissan-x-trail-01-lewy-delphi/TC1535,89,TC1535,a.aspx

Używam ich już od 1,5 miesiąca i mogę śmiało je polecić.

Poniżej załączam zdjęcia tych wahaczy.

DSC_4189.thumb.JPG.635081573820b9457fef4104824c68db.JPG

DSC_4202.thumb.JPG.1aeee24441f99e12d07c45e620b96f3f.JPGDSC_4203.thumb.JPG.862b21b141dd288d401ab8da8c3c40bb.JPGDSC_4204.thumb.JPG.4e3809300255d40ebd16a683df434f7e.JPG

DSC_4205.thumb.JPG.184ba6a65820c239832e2b3c476ff993.JPG

DSC_4206.thumb.JPG.e0c864fe5dff302b6ea58d94bc5d84af.JPG

DSC_4207.thumb.JPG.975fa9075d52cafdaa16b366e31ecc27.JPG

DSC_4208.thumb.JPG.1c999aa117b814d155d078b0171ada72.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fonir napisał:

Zapomnij - był temat ...

Musisz cały wahacz wymienić .

Jest wymienialny;).

Tylko trzeba miec odpowiednie ,narzedzia i umiejetności.

Dla przecietnego śmiertelnika,fakt -jest niewymienialny.

U siebie na miejscu znam warsztat ,który specjalizuje się  własnie w regeneracji wszelakich   sworzni ,wachaczy,itp.Regenerowane nie odbiegają jakoscią od oryginalnych a kto wie czy nawet nie sa jeszcze trwalsze.

Do aut typowych  jak VW maja na wymianę od razu gotowe.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku to nawet niebezpieczne -

Ściołem kapturek i wywaliłem stary  sworzeń - mierząc za cienkie ścianki by były i coś jeszcze mi nie pasowało .

Już nie pamiętam, bo 3 lata minęły.

Miałem ten sworzeń w ręku .

Nie warto ryzykować .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekX-TRAIL napisał:

tańsze jak prawie 600zł za komplet?

To nie jest wcale tak dużo, ceny zaczynają się od około 250 zł/sztuka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fonir napisał:

W tym wypadku to nawet niebezpieczne -

Ściołem kapturek i wywaliłem stary  sworzeń - mierząc za cienkie ścianki by były i coś jeszcze mi nie pasowało .

Już nie pamiętam, bo 3 lata minęły.

Miałem ten sworzeń w ręku .

Nie warto ryzykować .

 

Dla fachowca sprawa bajecznie prosta i bezpieczna.

Dla laika fakt-lepiej nie ryzykować..

P.S.

W swoim pierwszym X-trailu T30 ,którego sprzedałem w 2008roku  sworznie w wachaczach(te nie wymienialne:D) wymienil fachowiec~30zł strona) .Mam kontakt z kupujacym do dziś,jest lesnikiem i mysliwym,sporo jeżdzi po lasach .Do dziś,pomimo ,ze mineło juz ponad 10 lat sworznie ciągle  ma w tym  aucie te same ..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw zeszlifować miseczkę ,potem wybić śmieci ze środka a metalowa obudowa jest fabrycznie zamontowana w aluminium i tworzy integralną część wahacza (jak dobrze pamiętam ).

Potrzebna jest frezarka .

W garażu nie masz możliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąć miseczkę , wyciągnąć trzpień sworznia następnie od góry również odciąć miseczkę  następnie rozwiercić rozwiertakiem nastawnym otwór i wprasować wymienny sworzeń.  Dużo zabawy  a sam wahacz "odchudzony"  sporo  trudno powiedzieć jak zachowa się w razie mocniejszego uderzenia o krawężnik. 

Zrobiłem tak sobie komplet awaryjnych wahaczy ale leżą już rok na półce.  Gdzieś na forum był wątek ze zdjęciami 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem dywagacje na temat wahaczy i sworzni do tego tematu, bo w  nim wcześniej omawialiśmy wymiany samego sworznia.

We wcześniejszych postach są odpowiednie zdjęcia jak to robią na wschodzie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie mogą to być jakieś najtańsze po 250 nowe z allegro. Nie pamiętam nazwy marki ale nie pasowały idealnie w otwory i przez to geometria nie trzymała wymiarów na wydruku. Niezauważalnie ale jednak był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem NTY .

W ten sam jechałem na geometrię i jak za pierwszym tak i drugim wahaczem nie było co ustawiać .

Czyli trzymają normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem...cena duża w porównaniu do tego co tutaj widzę...na alle...gro YAMATO 350zł a ja zapłaciłem w inter cars 470... za sztukę...wymienione, sanki wymienione, zbieżność zrobiona... wszystko jest dobrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam
Odświeżę temat,jestem przed wymianą wachaczy i mam dylemat czy te allegrowe firm SRL,NTY czy Bergman są w miarę trwałe.
Wyżej widziałem że zakladaliscie SRL jak się sprawują do tej pory?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie kupować takich rzeczy przez internet. Raz kupiłem na allegro i krótko podziałały, następnym razem ciutkę droższe w zaufanym sklepie i chodzą kilkakrotnie dłużej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, chudson napisał:

Staram się nie kupować takich rzeczy przez internet. Raz kupiłem na allegro i krótko podziałały, następnym razem ciutkę droższe w zaufanym sklepie i chodzą kilkakrotnie dłużej.  

Jeżeli wiadomo co sie kupuje,od jakiego producenta to nie rozumiem co różnica czy zakup jest przez internet czy w stacjonarnym sklepie?

Ja zawsze wybieram internet ,bo na ogół zawsze jest taniej łacznie z kosztem wysyłki jak rowniez zakup w ten sposob daje wieksze prawa dla kilenta niz zakup w sklepie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze. Widziałem już  końcówki drążków w kartoniku trw które po miesiącu miały luzy.     Wahacze często nie mają żadnych oznaczeń poza firmowanym workiem foliowym. Bardzo łatwo włożyć shit do opakowania i wysłać klientowi jako lepszy towar.  łatwo o podróbkę i zaufany sklep to podstwa a ja mam taki który cenom z internetu dorównuje bez problemu a jeśli coś ma trochę drożej to najczęściej dlatego ,że badziewia nie sprzedaje.  

Najtańszy wahacz z allegro a najtańszy wahacz ze sklepu ( różnica w cenie około 30zł )   wzrokowo było widać ,że internetowy  jest słabiej wykonany a tulejki są mniej wytrzymałe, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie czy wymieniał już ktoś sam sworzeń w wachaczu,czy trzeba wymienić cały wachacz?

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały wahacz...nie słuchaj jak ktoś Ci wmawia że można wymienić sworzeń bo jest dostępny w zakupie...ważniejsze jest życie ludzkie a nie jakaś fuszerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...