Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wahacz do T30, Jakiego producenta polecacie? a jakiego nie brać?


perkozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie stacjonarnym też zwracam bez tłumaczenia i od razu biorę coś innego, jak chcę i nie czekam na kurjera.

Też kupuję w sklepie, zwłaszcza dlatego że rano zamawiam i towar mam w południe. I jeszcze mogę "pomacać" nim wezmę.

Oczywiście nie mam nic przeciwko sklepom wysyłkowym, ale ograniczam zakupy do minimum.

Wahacze mam Yamato. Miała być "konfekcja" a są spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem trochę i kicha .

Sprzedawcy mówili że nawet znane marki mogą być "pakowaczem" i tak naprawdę nie wiesz kto to wyprodukował.

Zamówiłem w "KDT" (...)

Sam odbiorę.

"NTY" podobno i chwalił ten zamiennik.

339zł.

U nich zawsze dobrze doradzali - zobaczę jak tym razem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak abstrahując (nie pamietam juz jak to jest w T30)czy nie ma mozliwości wymiany  samego sworznia ,tylko od razu trzeba caly wachacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było w innym temacie.

Jest taka możliwość ale...

Kupujesz reparaturkę .

Potem trzeba rozwiercić , wyfrezować itd itp.

Ja nie chcę takiego rozwiązania - wożę rodzinę i cenie sobie ich zdrowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bajecznie prosto" podałeś link .

A jak to wpasować ?

Żeczywiście taniocha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten suorzeń za 59zł.

Mam trzy prasy więc wycisne i zobaczę czy ciasno nowy panuje .

Dam znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w t30 nic nie wprasujesz. Sprzedają sworznie do wahaczy z niewymiennymi sworzniami. Trzeba robić rzeźbę. To nie T31 gdzie oryginalny wahacz jest wprasowany. W T30 wahacz i sworzeń to jedna całośc i trzeba wyrzeźbić dziurę aby było gdzie wprasować nowy sworzeń. 

 

 

A co do cen w sklepach stacjonarnych to trzeba wiedzieć gdzie kupować, Molochy mają drogo i dają rabaty warsztatom często kupującym . Małe sklepiki mają ceny spoko, Kupowałem wahacze stacjonarnie i płaciłem poniżej 300 za sztukę ( a nie były to no name choć firmy nie pamiętam )  Rzadko kiedy zdarza mi się aby w necie mieli ( z wysyłką ) taniej niż na miejscu.

Co do praw konsumenckich to faktycznie , sklepy pozwalające stacjonarnie na zwrot idą nam na rękę bo nie muszą , a w necie już muszą.  Jednak stacjonarnie mam wszystko najpóźniej na drugi dzień 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudson napisał:

 

Co do praw konsumenckich to faktycznie , sklepy pozwalające stacjonarnie na zwrot idą nam na rękę bo nie muszą , a w necie już muszą.  Jednak stacjonarnie mam wszystko najpóźniej na drugi dzień 

W niemal kazdym sklepie wysyłkowym ,kiedy dana cześć jest na stanie ,nie ma najmniejszego problemu aby na drugi dzień (jak jest to dzień roboczy)mieć cześć u siebie.

Nigdy z tym nie miałem problemu jak zaznaczyłem to w sklepie  kiedy zalezało mi na czasie.

A co do samego sworznia to w jednym z moich dwóch poprzednich T30 raz był wymieniany ten sworzeń i nie przypominam sobie  aby mechanik zgłaszał  jakieś problemy.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę.  Wymiana sworznia w t30 wymaga rozcięcia miseczki sworznia od spodu i wyciągnięciu trzpienia sworznia. Następnie trzeba ściąć miseczkę od góry ponieważ jest odlewana jako całość z wahaczem i dopiero wtedy można roztoczyć powstałą dziurę ( dosyć sporo roztoczyć zostawiając mało aluminiowego materiału dookoła ) i dopiero można wprasować i zabezpieczyć taki wymienny sworzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wymienie wahacz i rozbiorę miseczkę .

Zobaczę jak to wyglądu i dam znać panowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem jak to wygląda bo sie bawiłem. Zdj1 sworzeń od spodu, zdj 2 po rozcięciu i wyciągnięciu środka widok z góry. Zdj3 po rozcięciu widok z dołu. Dodam ,że rozmiar jest za mały aby wszedł sworzeń nowy  i trzeba by rozwiercić cały ten widoczny rant (mało zostaje bokami materiału) 

IMG_20180523_184916.jpg

IMG_20180523_184926.jpg

IMG_20180523_185320.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełnij się zgadzam z chudsonem, jeśli chodzi o próby wymiany samego sworznia. Naprawdę uważacie, że ryzyko się opłaca? A jeżdżę na moogach ( kupionych na alledrogo ale w dużym sklepie) i chyba polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem tematy w sprawie whaczy.

Na temat wymiany sworznia jest foto-relacja sprzed prawie dwóch lat z ruskiego forum (gdzieś na drugiej stronie wątku).

Czyli od 2 lat w polskich warunkach nikt nie potwierdził że da się w T30 wymieć sam sworzeń w miarę łatwo i bezpiecznie.

Zastanawia mnie dlaczego taka firma jak FEBEST pakuje się w produkcję części zamiennych, które według części z nas są nie wymienne.

Sam na razie nie mam na ten problem wyrobionego zdania. Czekam i obserwuję rozwój tej dyskusji. Jak mnie problem dotknie to będę musiał podjąć jakąś decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten sworzeń sprzedawany niby do T30 nie jest przypadkiem identyczny jak tendo t31  gdzie można go wymienić? 

 

Poczytałem to ruskie forum trochę więcej i chłopaki też się głowią  co zrobić z problemem drogich wahaczy.  Wymyslili w końcu wahacze stalowe od primery p12 tylko ,że z ich pomiarów wychodzi ,że wyprzedzenie zwrotnicy się zmieni o jakieś 5 mm do przodu co zmienia geometrię. Choć na tym szkicu nie za bardzo to widzę i chyba chodziło im o kąt pochylenia koła 

4b9da56s-960.jpg

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzni do T30 raczej nie da się pomylić z tymi od T31.

Sworznie do T30 mają końcówkę gwintowaną na śrubę a do T31 gładką na jakiś zacisk

https://shop.febest.eu/ball-joint-front-lower-arm-0220-t30.html

0220-T30.jpg

https://shop.febest.eu/ball-joint-front-lower-arm-0220-j31.html

0220-J31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem wytłumaczenie wszystkiego, FEBEST mówi jak to wymienić ale czy w razie pęknięcia wahacza biorą odpowiedzialność czy zwalą na "niepoprawny montaż" ? 

https://shop.febest.eu/blog/Febest_explains_how_to_replace_an_integrated_lever_ball_joint/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry opis. Po lekturze doszedłem do wniosku że raczej w przyszłości nie będę wymieniał sworznia z powodu braku dostępu do frezarki.

Jak ktoś ma dostęp do dobrego parku maszynowego to można spróbować zrobić wymianę zgodnie z tym opisem.

Nie jest to jednak tak proste jak w innych sworzniach stalowych gdzie się jednak tylko wyciska/wciska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca po przeczytaniu tego co mu z naszego forum podesłałem ,oddał pieniądze i wycofał aukcje .

Zamontowałem - "NTY" i zobaczę ile posłuży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę to się chwali. Choć  zastanawia mnie to ,że  Febest wypuścił na rynek takie rozwiązanie. 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to sprzedawca napisał mi ,że wystarczy prasą wcisnąć ...

Byłem grzeczny i nawet napisałem ,że to moja wina i przepraszam ,że się nie znam .

I że nie ma sensu żebym odsyłał ...

Pewnie sam nie wiedział co i jak.

W dniu Sunday, May 27, 2018 o 10:39, chudson napisał:

Poczytałem to ruskie forum

4b9da56s-960.jpg

No tak koło wedle rysunku pójdzie z pochyłem -5mm.

A pisali potem czy to montowali i jak z tym dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sworzeń wahacza jest wymienialny?Widzę są w sprzedaży, ale jak stary wymontować to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten który ma luz - to nie ma znaczenia jak przy wymianie sprężyn lub amortyzatorów .

Zobacz w jakim stanie tuleje .

Ja bym nowe zakładał !

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...