Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

 

Odebrałem Samochód jakieś dwa tygodnie temu, niestety wiele spraw jest wciąż dla mnie zagadką albo czegoś nie umiem

Przygotowałem obie zestaw pytań który może być pomocny dla innych ,,początkujących" użytkowników moje pytania do Was to:

 

1. Jak zamknąć szybę jak mam wyłączony zapłon? Może robię coś źle ale u mnie zamykanie szyb nie działa po wyłączeniu zapłonu, jeśli tak jest to dla mnie to mega słabo..

2. Czy u kogoś działa domykanie szyb z kluczyka czy po prostu QQ tego nie obsługuje

3. Jak włączyć ,,mute" (wycisz) teraz muszę trzymać vol - aż się przyciszy do 0, kombinacja Vol + oraz - naraz nie działa (w Renault tak się robi mute)

4. Radio zaprogramowałem sobie stacje ale przycisk w kole kierownicy >> nie leci po zaprogramowanych nr stacji tylko po stacjach według częstotliwości też tak macie czy ja robię coś źle?

5. Ten czujnik światła (światła auto) to on chyba działa na czas a nie na podstawie natężenia światła a tunele ,,sczytuje" z GPS

6. Rozpoznawanie znaków też działa chyba z GPS, bo nie które tak uwalone tablice że ja ciężko widzę niby rozpoznaje, a te super piękne nowe nie

7. Gniazdo zapalniczki rozumiem iż to frontowe jest zawsze 24h/7 power ON a to w podłokietniku wyłącza zasilanie po zamknięciu samochodu

8. System kamer 360 rozumiem iż nie można sobie wybrać dowolnej kamery?? Bo klikam w ekran i nic się nie dzieje

9. Asystent utrzymania pasa jak go podgłośnić bo leci sobie muzyka i go nie słyszałem, da się jak tak to jak?

10. Głośność kierunkowskazów da się bo nie mogę znaleźć dla mnie są za cicho.

 

 

Z góry dzięki Wam za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 działa tylko z zapłonem

Ad.2 nie ma tego ale jest moduł który to umożliwia

Ad.3 trzeba nacisnąć przycisk wyłączenia radia

Ad 4 zaprogramowane zmieniasz poprzez numerki po prawej stronie w widoku nawigacji albo w widoku radia

Ad 5 chyba nie

Ad 6 może troche tak byc bo czasami w prawym dolnym rogu pokazuje się po włączeniu ograniczenie prędkości

Ad 7 prawdopodobnie tak jest może tez zanikać po jakimś czasie ale nie sprawdzałem tego

Ad 8 można wybrać ale przy prędkościach parkingowych. Po prawej stronie prawe koło lub cofania na full ekran

Ad 9 nie zgłębiałam tematu az tak

Ad 10 j.w ale wątpię. To tylko nissan.

Kolega przesiadł sie chyba z jakiegoś super auta

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Niestety tylko na załączonym zapłonie, chyba że przerobisz i podasz do sterownika stałe 12V.

Ad. 2 Nie obsługuje.

Ad. 3 Naciśnij pokrętło podgłaśniania i przytrzymaj chwile.

Ad. 4 Stacje zaprogramowałeś na przyciskach i nimi je wybierasz. Z kierownicy lecą wszystkie dostępne.

Ad. 5 Czujnik działa różnie , było o tym na forum.


Reszty nie wiem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.7 również się wyłącza.Nissan ma system oszczędzania energii.Dlatego gniazdo w konsoli może się później wyłączyć,bo wyłącza co jakiś czas kolejne podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 3 Może po prostu jestem zbyt przyzwyczajony do obsługi wszystkiego z poziomu koła kierownicy. Trzeba będzie zmienić nawyki

Ad 8 hmm wydaje mnie się że kręciłem tym kołem po prawej stronie nawigacji ale nic się nie działo. Raz jakoś włączyłem widok tylko kamery z tyłu ale nie wiem jak

Ad 7 Mam video-rejestrator i pracował mi non stop 2 dni. Na frontowym gniazdku, wiem bo sprawdzałem nagrania. Jak podpiąłem do podłokietnika to wyłącza się

 

11 Czy jest czujnik niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy?? Bo chyba nie albo mam uszkodzony

12 Rozumiem iż komputer nie posiada języka PL? Czy może język PL dogrywają podczas pierwszej wizyty? Jeśli tylko EN to ciekawe jak omijają rozporządzenie EU

13.Tempomat, czy da się ew. jak robić skoki np o 5km przytrzymanie przycisku nie działa i trzeba tylko dużo razy klikać +1+1 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad,13 skoki o 1+1+1+1

Ad11 nie ma czujnika płynu spryskiwaczy

Ad 7 musieli coś już pozmieniać

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 12) mój ma PL. Musisz ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin ale ja nie mówię o tym panelu nawigacji po prawej stronie tam mam PL

Tylko o komputerze który jest miedzy tubami, tam nie mam wyboru języka PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 12) mój ma PL. Musisz ustawić.

Mój z 2016 nie ma...

6244bbc3d80b5e20cb342256886013ea.jpg

 

a7a68ec89e07904c8229e77e553b2c90.jpg

 

W navi tylko mam.

9c2266c0bf8504994e3124bb1fa473fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawe jak omijają tym rozporządzenie EU/WE które dotyczy iż wszystkie sterowniki komputery itp itp muszą posiadać języki ojczyste

 

14. Czy na mocną prośbę serwisach mogą zmienić funkcję Start/Stop ? W sensie takim że komputer pamięta poprzednie ustawienie tzn, że nie trzeba zawsze klikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma języka polskiego chyba we wszystkich modelach, ze s/s w serwisie nic nie zrobią , możesz sam wyłączyć na stałe.

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13.Tempomat, czy da się ew. jak robić skoki np o 5km przytrzymanie przycisku nie działa i trzeba tylko dużo razy klikać +1+1 itp.

Nie ma płynnego zwiększania lub zmniejszania nastawianej prędkości tylko skokowo ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez płynnie....

Rozpędzasz brykę i włączasz tempomat,chcesz się bawić po jednym km,to klikasz a jak nie to przytrzymujesz.Zawsze klikałem żeby podnieść ,czy opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynnie czyli przytrzymujesz i leci, w zależności jak i ile potrzebujesz,  albo w górę albo w dół. Kolega pisał że przytrzymanie nie działa i trzeba dużo razy klikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 8  Musisz naciskać przycisk "Camera", wówcza przełącza na wydok tylko z tylnej kamery, tylko z prawej, tylko przedniej i wszystkie 4 plus tylna

Ad 9  Można podgłośnić sygnały czujek cofania. Być może ma to także wpłw na głośność asystenta pasa ruchu. Trzeba sprawdzić

 

Chyba rzeczywiście frontowe gniazdko 12V jest zasilane cały czas, a w każdym razie dosyć długo.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin ale ja nie mówię o tym panelu nawigacji po prawej stronie tam mam PL

Tylko o komputerze który jest miedzy tubami, tam nie mam wyboru języka PL

 

No tak, mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat - faktycznie każde kliknięcie góra-dól zmienia nastawienie o 1km/h ale i tu jest ograniczenie chyba tylo o max 10km/h

Trzymanie ciągłe "manetki" od tempomatu to jak naciśnięcie gazu - auto przyspiesza i jak puścisz to będzie potem jechało z tą prędkością.

Tak samo trzymanie w dół - następuje hamowanie silnikiem.

 

Nie da się podgłośnić pikania asystenta pasa ruchu.

Rozpoznawanie znaków działa w oparciu o kamerę z przodu oraz wspomaga się GPS (wg mnie np. odwoływanie zakazów przez skrzyżowanie)

 

To jak jeszcze nie przeczytałeś instrukcji to:

- przytrzymanie na nawigacji przycisku <noc/dzień> na >2sekudy wyłącza ekran nawigacji i pojawia się duży zegar. Jednak włączenie biegu wstecznego wywołuje ekran 360'

- czujniki parkowania nie działają bez włączonego biegu. Tzn. nie pikają, ale jak włączysz podgląd z kamer to graficznie sygnalizują. Pisze o tym bo jeden kolega staczał się na luzie do tyłu i czekał kiedy mu czujniki zapikania i przywalił w coś ;-(

- przytrzymanie na nawigacji tego kwadracika z kolejnym manewrem na >2sek szybko włącza/wyłącza komendy głosowe nawigacji

- jeżdżąc po Europie, poza polską, otrzymasz poprzez odbiornik DAB+ komunikaty drogowe. Działa bardzo dobrze. W tym roku w Włoszech jako nieliczni nie staliśmy w wielogodzinnym i wielokilometrowym korku w związku z wypadkiem. Nagle komunikat w stylu "Wystąpiły nowe okoliczności na trasie - wyznaczam nową" czy coś podobnego i... nowa trasa jakąś dróżką szerokości jednego samochodu wyprowadziła nas kilkaset kmetrów za akcją straży i policji na autostradzie przy wypadku. Ale byłe wtedy zdziwiony i dumny hehehe przed kumplem, który usiłował coś zdziałać z mapami gogle w telefonie by jakoś to ominąć. Jak zbliżysz się do południowej grani i złapiesz audycje radiowe DAB+ Czechów to też możesz poczytać komunikaty drogowe. Szkoda, że u nas nie działa.

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te ciekawostki jutro sobie posprawdzam

 

Z Tempomatem muszę jeszcze się pobawić ale z tego co pamiętam ciągłe trzymanie przycisku w górę + nie działa w sensie nie zwiększa mi prędkości trzeba skokowo klik = +1km/h

Z czujnikami parkowania to nie zgodzę się bo jak wyjeżdżam przodem z parkingu to jak pojazd wyczuje przeszkodę to włączają mi się kamery i zaczyna pikać (nie używam wcale biegu wstecznego)

 

a z tym ktoś coś:

14. Czy na mocną prośbę serwisach mogą zmienić funkcję Start/Stop ? W sensie takim że komputer pamięta poprzednie ustawienie tzn, że nie trzeba zawsze klikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start-Stopu nie można trwale wyłączyc, serwis też tego nie zrobi.

Przeeczytaj wątek Start-Stop, są na niego pewne sposoby, najprostszy ale nie pozbawiony wad to odłączyć czujnik otwarcia maski. To deaktywuje go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi a jakie to wady ma deaktywacja czujnika maski,  pod warunkiem że nie jest podpięty dodatkowy alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. W sumie nie ma wad. Myslałem, że czujnik ma ostrzegać przed jazdą z niedomkniętą maską, ale skoro to nie działa to nie ma to znaczenia.
 

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. W sumie nie ma wad. Myslałem, że czujnik ma ostrzegać przed jazdą z niedomkniętą maską, ale skoro to nie działa to nie ma to znaczenia.

Masz racje. W sumie nie ma wad. Myslałem, że czujnik ma ostrzegać przed jazdą z niedomkniętą maską, ale skoro to nie działa to nie ma to znaczenia.

Masz racje. W sumie nie ma wad. Myslałem, że czujnik ma ostrzegać przed jazdą z niedomkniętą maską, ale skoro to nie działa to nie ma to znaczenia.

Gdyby to była prawda ,to byłoby pięknie...niestety tak nie jest,no chyba że podczas jazdy...ale na postoju ikonka samochodu nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu czujnika otwarcia maski nie ma żadnego komunikatu, ikonka pali się jak są drzwi niedomknięte lub bagażnik.

Proszę sobie wyobrazić auto w warsztacie z otwartą maską i silnik co chwilę gaśnie 

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ,silnik nie będzie,lub nie powinien gasnąć,ale powinna się świecić ikonka na desce jak przy otwartych drzwiach.A tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu czujnika otwarcia maski nie ma żadnego komunikatu, ikonka pali się jak są drzwi niedomknięte lub bagażnik.

Proszę sobie wyobrazić auto w warsztacie z otwartą maską i silnik co chwilę gaśnie 

A jaki problem gdy auto stoi na warsztacie wyłaczyć przyciskiem Start Stop ?

 

Skoro czujnik otwarcia maski jest - to powinien ostrzegać o możliwości pełnego otwarcia maski podczas jazdy co może być bardzo niebezpieczne. A tak to nie działa

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...