Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce apteczka nie jest obowiązkowa - Niemcy na pewno tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójkąt i gaśnica. To w samochodzie. Kierowca - kamizelka tylko jak wysiadasz i chodzisz po drodze. Jak siedzisz w aucie albo na poboczu to nie musisz.

Apteczka jak chcesz.

Mimo wszystko mimo że niby prawie max samochód to dodają tylko trójkąt i zestaw uszczelniający.  Zero  kamizelki, apteczki, klucza do kół, podnośnika albo nawet głupiej siatki do bagażnika zrobionej ze sznurka do snopowiązałki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama trochę  nie tak. Jak kupujesz auto z kołem zapasowym to otrzymujesz i klucz i lewarek.  Jak wersja auta nie przewiduje zapasu to otrzymujesz tylko zastaw naprawczy. Ja od pierwszego posiadanego auta zawsze mam apteczke i dwie kamizelki odblaskowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie czasem syt gdy wciskacie start aby odpalić auto i nie odpala?.
Trzeba przycisnąć jesZcze raz?

Już kombinowałem że albo krzywo siedzę albo nie docisnalem sprzęgła.
Ale nie.
Po prostu muszę 2 razy nacisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Brzyk napisał:

Macie czasem syt gdy wciskacie start aby odpalić auto i nie odpala?.
Trzeba przycisnąć jesZcze raz?

Już kombinowałem że albo krzywo siedzę albo nie docisnalem sprzęgła.
Ale nie.
Po prostu muszę 2 razy nacisnąć.

może z raz alb dwa tak miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś miał problem ze spryskiwaczami, mialem  problem - otóż na początku przecioł mi się przewód od spryskiwacza (przód)zakleilem go wszystko było okej a teraz nie działaja wogole. Tylni natrysk szyby działa słychać silnik płyn leci. Jak próbuje spryskać przód   Słychać silniczek płyn nie leci. Proszę o pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne klej jest winny.
Wymień przewód. Zapewne dostaniesz nawet na metry.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał taki problem: około 2-3 sek. po odpaleniu silnika słychać stuknięcie/uderzenie z przedniej części samochodu. Czasami jest to jeden dźwięk a czasami dwa. Nie ma znaczenia czy odpalam z wciśniętym sprzęgłem czy hamulcem.Taki sam lub bardo podobny dźwięk pojawia się jeszcze w innych okolicznościach, np. po wrzuceniu 3-go biegu i gdy na dwójce odpuszczę gaz. Niestety podczas przeglądu usterka nie występowała, więc serwis nie mógł zdiagnozować problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,to wszystko się powtarza w wielu Kaśkach i wielu o to pyta....i nikt nie może znaleźć przyczyny...W poprzedniej Kaśce przyczyną takiego metalicznego klepania była wyrobiona poduszka silnika,jak mi ją wymienili problem minął...

W obecnej również zaczęło się to pokazywać,założyłem kawałek-pasek gumy 3mm na około poduszki silnika i  klepanie ustało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki przypadek

Jadę ostatnio ze stalą prędkością aż tu nagle błąd silnika sie zaświeci. Żadnych oznak ze coś nie tak. Po kilku minutach zgasla. Do dziś nie wiem co mogło być przyczyną. Miał tak ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie byl to czasem błąd radaru?

Nadchodzi czas na owy błąd - ciapa na drodze.

ja już miałem 2 razy . I także po kilkunastu minutach znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aaliyah napisał:

A u mnie taki przypadek

Jadę ostatnio ze stalą prędkością aż tu nagle błąd silnika sie zaświeci. Żadnych oznak ze coś nie tak. Po kilku minutach zgasla. Do dziś nie wiem co mogło być przyczyną. Miał tak ktoś?

Masz na myśli ten czerwony silniczek w prawym zegarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki przypadek
Jadę ostatnio ze stalą prędkością aż tu nagle błąd silnika sie zaświeci. Żadnych oznak ze coś nie tak. Po kilku minutach zgasla. Do dziś nie wiem co mogło być przyczyną. Miał tak ktoś?
Jak byś miał błąd silnika, to pewnie przełączyłby Ci się w tryb awaryjny

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Jestem tutaj nowy,nie wiem czy w odpowiednim miejscu piszę. Jestem od tygodnia posiadaczem j11b tekna+pakiet Premium (narazie nie wiem czy szczesliwym) chodzi mi o pewną rzecz,mianowicie jadąc drogą polną lub asfaltową strasznie walą kamyczki,żwir o spód auta,jest to na tyle głośne że mnie to strasznie irytuje,czy to normalne w tym modelu? Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Davezg napisał:

Witam forumowiczów. Jestem tutaj nowy,nie wiem czy w odpowiednim miejscu piszę. Jestem od tygodnia posiadaczem j11b tekna+pakiet Premium (narazie nie wiem czy szczesliwym) chodzi mi o pewną rzecz,mianowicie jadąc drogą polną lub asfaltową strasznie walą kamyczki,żwir o spód auta,jest to na tyle głośne że mnie to strasznie irytuje,czy to normalne w tym modelu? Jak jest u Was?

jak już cię kamyczki denerwują - oj - to będzie źle.

Mnie zdenerwował kamyczek - a potem pajączek .... na szybie ::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina stoi po stronie nadkoli. Trzeba je dodatkowo wygluszyc co da mizerny efekt. Szkoda zachodu trzeba się z tym pogodzić.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie się przyzwyczaić,odgłosy są dość mocne,czytałem sporo że w nowym QQ wyciszyli wnętrze,szyby grubsze,uszczelki lepsze a tu taki babol z nadkolami skoro jeśli każdy kamyczek słychać odbijajacy się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Davezg napisał:

Witam forumowiczów. Jestem tutaj nowy,nie wiem czy w odpowiednim miejscu piszę. Jestem od tygodnia posiadaczem j11b tekna+pakiet Premium (narazie nie wiem czy szczesliwym) chodzi mi o pewną rzecz,mianowicie jadąc drogą polną lub asfaltową strasznie walą kamyczki,żwir o spód auta,jest to na tyle głośne że mnie to strasznie irytuje,czy to normalne w tym modelu? Jak jest u Was?

Pod spodem auta znajdują się osłony plastikowe podwozia,to właśnie  dzięki nim mamy perkusję w środku.Powstała po prostu puszka rezonansowa i dzięki temu jest jak jest.Lekarstwem na to jest rozebranie wnętrza by dostać się do podłogi ,pokryć ją gumą butylową i na to pianka akustyczna,tylko czy jest to tego warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 20:06, Brzyk napisał:

a nie byl to czasem błąd radaru?

Nadchodzi czas na owy błąd - ciapa na drodze.

ja już miałem 2 razy . I także po kilkunastu minutach znika.

Nie nie był to błąd radaru. Błąd silnika. Wiem jak wyglada ta ikona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/30/2018 at 8:28 PM, Aaliyah said:

Nie nie był to błąd radaru. Błąd silnika. Wiem jak wyglada ta ikona.

ECU monitoruje silnik i osprzęt cały czas, błąd zostaje na stałe na  3 podjeściu.. tzn jeśli się powtórzy 3 razy w jedym cyklu to zostaje na stałe i się świeci permamętnie MIL.  Coś ci wysiada powoli... warto by było sprawdzić na Consulcie czy coś nie zostało zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno musisz go doładować. Kontroluj  napięcie multimetrem i staraj się utrzymywać napięcie akusa powyżej 12,5 V. A czy pożyje? Kto to wie mojemu zrobiłem taki test na pierwszym przeglądzie i wykazało 85%, bateria miała ok 12,4... W motorówce mam trzy akumulatory( w czerwcu skończą 10 lat jeżeli dożyją) tydzień temu we wtorek monitor naładowania pokazywał od 12,6 V do 12,8 V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Romek_Hel napisał:

Na pewno musisz go doładować. Kontroluj  napięcie multimetrem i staraj się utrzymywać napięcie akusa powyżej 12,5 V. A czy pożyje? Kto to wie mojemu zrobiłem taki test na pierwszym przeglądzie i wykazało 85%, bateria miała ok 12,4... W motorówce mam trzy akumulatory( w czerwcu skończą 10 lat jeżeli dożyją) tydzień temu we wtorek monitor naładowania pokazywał od 12,6 V do 12,8 V...

Nic nie będę ładować, nie po to dałem za auto stówe, żeby akku ładować... Jak padnie to wymienia, a jak będzie potem problem to podziękuję nissanowi przed końcem 5 letniej gwarancji... I juz mnie nie zobaczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...