Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam trójnik podłączony do schowka . Leży z lewej strony pasażera.
Ta mam : ładowarkę telefonu, zasilanie kamery i cb.
Awaryjnie mam prZed lewarkiem wolne gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy we wszystkich kaszkach jest drugie gniazdo USB? Bo szukałem w swojej i albo źle patrzę albo nie mam J11 tekna

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brzyk napisał:

A ja mam trójnik podłączony do schowka . Leży z lewej strony pasażera.
Ta mam : ładowarkę telefonu, zasilanie kamery i cb.
Awaryjnie mam prZed lewarkiem wolne gniazdo.

Brzyk,

a jak masz wyprowadzone kable z CB? - chodzi mi o gruszkę i kabel antenowy?

radio gdzie masz umiejscowione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cb między fotelem pasażera i tunelem.
Ze schowka wychodzi rozdzielacz zapalniczki.
Schowany pod radiem.
Z niego jest zasilanie m in do cb.
A przewód antenowy środkiem pod podłogą pasażera z tyłu, przy błotniki i pod wyściółką na słupek tylny bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, joys_pl napisał:

A czy we wszystkich kaszkach jest drugie gniazdo USB? Bo szukałem w swojej i albo źle patrzę albo nie mam J11 tekna

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

USB jest tylko jedno w schowku podłokietnika + wejście analogowe i zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, buba1982 napisał:

gdzie, pod co, macie podłączone kamerki (wideorejstrator) z przodu, tak, by nie angażować wejścia zasilania znajdującego się w tunelu pod radiem?

Samochód na gwarancji.

Ja mam wideorejestrator podłączony na stałe gdzieś tam w bezpiecznikach (nie wiem do czego dokładnie gdyż robiło to ASO więc mnie to nie wiele interesowało).

Radio CB zamontowane w podłokietniku gruszka pod ręką wtedy jest, antena CB zamontowana na stałe w dachu. Podłączone pod akumulator gdyż nie uznaję jakiś wtyczek zapalniczkowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bzyku wywaliłem antenę radiową. Niestety ASO nie chciało zrobić drugiej dziury w dachu bo się bali wziąć za to odpowiedzialność.

A tak to wygląda:

IMG_20190121_152300.jpg

Edytowane przez rafsty
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku niestety nie uznaję pół środków. Antena do CB to ma być do CB :)

Kupiłem jakąś Polską antenę na szybę ze wzmacniaczem i nawet na ASO byli w szoku że tak czysto chodzi. Nie wiem jeszcze jak w trasie się spisze ale robiąc ten zestaw stwierdziłem że radio jest zbędne zawsze można posłuchać z penka muzyki :) 1700 mp3 na penku więc szybko się nie znudzi :laie_67:

Ale za to antenka CB z radiem presidenta robią dobry zestaw tylko za daleko zbiera i czasami nie ta droga jest czysta :phone:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna aura spowodowała, że mam nieco więcej czasu, więc przyglądam się swojej Kaśce.

Znam zadanie jakie ma spełniać filtr, jak również filtr powietrza, w samochodzie, ale doprawdy, jak długo żyje i używam samochodu, nie spotkałem się wcześniej z podobnym stanem filtra powietrza po 20 000km i prawie 8 miesiącach użytkowania. Czy u Was wygląda to podobnie?

Przyznam, że zawsze wymieniałem filtry po ok 150000km, ale....

Samochód użytkowany w 100% na drogach asfaltowych

 

IMG_20190128_192824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka,jeszcze pewnie lekko wilgotny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, JACKO29 napisał:

Normalka,jeszcze pewnie lekko wilgotny...

To jest błoto, a w obudowie filtra, od zewnątrz sporo wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna aura spowodowała, że mam nieco więcej czasu, więc przyglądam się swojej Kaśce.
Znam zadanie jakie ma spełniać filtr, jak również filtr powietrza, w samochodzie, ale doprawdy, jak długo żyje i używam samochodu, nie spotkałem się wcześniej z podobnym stanem filtra powietrza po 20 000km i prawie 8 miesiącach użytkowania. Czy u Was wygląda to podobnie?
Przyznam, że zawsze wymieniałem filtry po ok 150000km, ale....
Samochód użytkowany w 100% na drogach asfaltowych
 
IMG_20190128_192824.thumb.jpg.df4b17b24c5454fd92e1bd8ac98e2f7d.jpg
Musiałeś wcześniej jeździć bez turbo. Z turbina to normalne bo zaciąga mocno syf

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko po 15000 i też tylko asfalt.... i w żadnym innym aucie czegoś takiego nie było

masakra normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buba1982 napisał:

Obecna aura spowodowała, że mam nieco więcej czasu, więc przyglądam się swojej Kaśce.

Znam zadanie jakie ma spełniać filtr, jak również filtr powietrza, w samochodzie, ale doprawdy, jak długo żyje i używam samochodu, nie spotkałem się wcześniej z podobnym stanem filtra powietrza po 20 000km i prawie 8 miesiącach użytkowania. Czy u Was wygląda to podobnie?

Przyznam, że zawsze wymieniałem filtry po ok 150000km, ale....

Samochód użytkowany w 100% na drogach asfaltowych

 

IMG_20190128_192824.jpg

Zrób w lecie 15kkm będzie czyściejszy. Na pewno nie będzie wilgotny od choćby oparów ze skrzyni korbowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafsty.
Ja zawsze miałem montażową.
Wokół komina starczała mi 800ka na trasę 1200.
Akurat używam w starym aucie unidena a w nowym yosana po modzie.i prosimy ci że na prawdę ok.
I nawet moja obecna 400ka jako tako daje radę. Ale tylko na słuch.
O rozmowie nie ma co myśleć.
Ale nasze qq są tak poskładane że nie ma gdzie z boku coś przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Brzyk napisał:

Rafsty.
Ja zawsze miałem montażową.
Wokół komina starczała mi 800ka na trasę 1200.
Akurat używam w starym aucie unidena a w nowym yosana po modzie.i prosimy ci że na prawdę ok.
I nawet moja obecna 400ka jako tako daje radę. Ale tylko na słuch.
O rozmowie nie ma co myśleć.
Ale nasze qq są tak poskładane że nie ma gdzie z boku coś przyczepić.
 

Pytanie: Czy w tym miękkim lakierze nie pozostają kółka po magnesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brzyk napisał:

Rafsty.
Ja zawsze miałem montażową.
Wokół komina starczała mi 800ka na trasę 1200.
Akurat używam w starym aucie unidena a w nowym yosana po modzie.i prosimy ci że na prawdę ok.
I nawet moja obecna 400ka jako tako daje radę. Ale tylko na słuch.
O rozmowie nie ma co myśleć.
Ale nasze qq są tak poskładane że nie ma gdzie z boku coś przyczepić.
 

Brzyku ja chciałem drugi otwór żeby mi w dachu zrobili ale żaden serwis nie chciał tego wykonać poza ASO Rybnik. Jak Pan zadzwonił to cuda obiecał więc poprosiłem aby mi to wrzucił na emaila i wtedy nagle okazało się że robię dziurę na własną odpowiedzialność gdyż oni nie biorą tego na siebie jak również spraw gwarancyjnych itd...

Mam dwie anteny jedna sirio 120cm ta na zdjęciu oraz drugie sirio 150cm. Raz tylko to drugie założyłem i ściąga zbyt daleko. Radio presidenta świetnie się nam mieści w schowku. Problemem jest jedynie jak zamkniesz schowek wtedy nie słyszysz niczego praktycznie. Dlatego dodałem zewnętrzny głośnik gdyż lubię opierać rękę o schowek :thumbsup:

Można do tylnej klapy jakiś uchwyt dać ale to musiałbyś wtedy antenę ze 2,5 metra założyć :( Relingi niestety nie dadzą dobrej masy więc też odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek - skąd wiesz  :)  - tak ślad mały będzie.

Rafsty - mi naobiecywali z hakiem ( sxie ) . tak tak, oczywiście - po podłączeniu kabla - wyłączy czujniki cofania. i d*pa. Musieli ( na szczęście sami ) - zamontować wyłącznik czujnika za 89 groszy w bagażniku. 15 minut roboty.

Na dole klapy nie chciałem nic montować.Poza tym strasznie małe są szczeliny w karoserii. dlatego mam cienki przewód.  Teraz to bardziej  " żeby mieć".

Na dalsze trasy - wyciągam duży magnes na dach. i przewód przez drzwi + sirio as100  :) lub sirio turbo 1000 - bo jest składana . ( parkingi i te sprawy ).

Ale lakier to już masakra. U mnie na szczęście aż tak nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku właśnie na tej sirio turbo 1000 jeżdżę na co dzień z powodu tej kuleczki do łamania anteny :D Ta Sirio świetnie wchodzi w otwór po oryginalnej antenie (1mm luzu) np. presidenta uchwyt był za gruby i musiałbym powiększać otwór pod antenę a tego nikt nie zrobi na gwarancji :( 

Z tymi magnesami to raz jak jechałem z prędkością światła to mi ją zwiało. Magnesy niestety wytrzymują do prędkości polskich autostradowych. Nie wierzę w obietnice że magnes 2 metrowego bata utrzyma przy 200km/h. Najpierw żeby nie kombinować to kupiłem janosika GTR ale to badziewie się nie sprawdziło i do niego dodałem CB radio.

Daj sobie folie ochronną na lakier pod magnes to lakier dłużej będzie ładny.

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

tu sie będę bał że mi znów w druga strone - lakier odparzy :)

po prostu czasem przełożę w inne miejsce.

Za 5 lat cały dach będzie pokryty jednolicie zmatowiony:) będzie pod kolor szyby dachowej.

Natomiast mi bozia wzrostu nie dała i żeby dostać się do środka dachu - nissan dał mi reling za który mogę chwycić wchodząc na koło tylne samochodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...