Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, rafsty napisał:

To niech kolega spojrzy na tarcze w ssangyongu korando. Tam to dopiero są mini tarcze.

Myślisz,że jak coś będziebolało bardziej to tamtego nie będę czuł. Z bólem działa. Kupuję Korando i postawię obok QQ:jump:

 

Co do rudej to dotychczas kupowałem czarny spray z tolerancją wysokiej temperatury i sruuuu po tarczach i jest git. Na wiosnę zeobię to w QQ.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z gamy Renault? Kadjar ma pewnie to samo, czy mają coś większego w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.02.2019 o 16:24, buba1982 napisał:

Tak ogólnie to mówimy o tym samym?

 

IMG_20190217_161807.jpg

Tak. O to mi wtedy chodziło. Powierzchnia prostopadła do felgi nie rzuca się tak w oczy jak ta równoległa jeżeli jest w kolorze lisa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RAMA napisał:

Tak. O to mi wtedy chodziło. Powierzchnia prostopadła do felgi nie rzuca się tak w oczy jak ta równoległa jeżeli jest w kolorze lisa :)

I co, malować to przy okazji zmiany kół, czy olać? No bo przecież nie będę wymianiał dobrych tarcz na nowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, jeśli jesteś estetą, to pomaluj. Nie ma to absolutnie żadnego wpływu na jakość i trwałość tarczy.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, przebieg 23 000, 11 miesięcy - zaczęły mi -na razie delikatnie- piszczeć hamulce z przodu przy lekkim naciśnięciu hamulca- dzieje sie tak nie regularnie. to norma, czy raczej mój przypadek? może to być od jakiś zanieczyszczeń po zimie czy raczej czeka mnie ASO?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanieczyszczenia.Ale pilnuj tego,bo potrafią zablokować klocek i będzie tarł cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, JACKO29 napisał:

Zanieczyszczenia.Ale pilnuj tego,bo potrafią zablokować klocek i będzie tarł cały czas.

co mnozna z tym zrobic? myjka wystarczy ? :jump:

 ...nigdy nie brałem się za hamulce w autach- nie znam się na tym - trzeba coś rozbierać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się.Rozebrać,wyczyścić jarzmo,wyczyścić zacisk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pavllo napisał:

kurde, przebieg 23 000, 11 miesięcy - zaczęły mi -na razie delikatnie- piszczeć hamulce z przodu przy lekkim naciśnięciu hamulca- dzieje sie tak nie regularnie. to norma, czy raczej mój przypadek? może to być od jakiś zanieczyszczeń po zimie czy raczej czeka mnie ASO?

 

Gdyby mój przypadek był jedyny, myślałbym, że samochód jest po jakimś wodowaniu lub powodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj popsikałem- na tyle ile widziałem klocki, czyli praktycznie niewiele- K2 Break Cleaner. Dzis rano tyko raz, ale bardzoooo cichutko zapiszczało.

Czekam na wymianę opon i wtedy doczyszczę porządnie tym specyfikiem...

akurat syf gdzie pracują jest nieziemski, wiec może się tam cos dostało

 

@buba1982

tarcze tez mam zardzewiałe, co prawda nie aż tak jak ty, ale mam- tylne

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 13:02, Pavllo napisał:

@buba1982

tarcze tez mam zardzewiałe, co prawda nie aż tak jak ty, ale mam- tylne

 

Za tydzień jadę do ASO naprawiać trzeszczące drzwi kierowcy, to popytam o możliwość wymiany tych tarcz.

Jak na to patrzę, boli mnie niemiłosiernie serce...

 

 

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, buba1982 napisał:

Za tydzień jadę do ASO naprawiać trzeszczące drzwi kierowcy, to popytam o możliwość wymiany tych tarcz.

Jak na to patrzę, boli mnie niemiłosiernie serce...

 

 

zapomnij o wymianie... są sprawne, a że w innym kolorze....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

temat rejestratora.

Kto z Was ma podłączony wideorejestrator pod ciągłe zasilanie - chodzi o tryb parkingowy?

Mam pewne obawy, czy aby taka kamerka nie wyssa mi prądu z akumulatora? Moje obawy są bardziej pod kątem parkowania w garażu, w którym jest kiepsko z z zasięgiem GSM, a wideorejestrator wyposażony w GPS cały czas będzie próbował się z połączyć pod satelity, a połączania nie uzyska, bo w garażu nie ma zasięgu.

Z tego co znalałem na forach, zapotrzebowanie takiego urządzenia to ok. 0,5A/h, więc przez te 12h raczej się nic nie powinno wydarzyć, ale...

Może się ktoś wypowiedzieć w temacie na podstawie własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki rejestrator kiedy jest nieczynny, czytaj nie wzbudzony ruchem potrzebuje połączenia z satelitą?

Mam rejestrator bez GPS i nawet jak się włączy na parkingu jak ktoś się pojawia w polu widzenia, to działa chwilę i się wyłącza, a w garażu to wogóle "śpi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, buba1982 napisał:

Koledzy,

temat rejestratora.

Kto z Was ma podłączony wideorejestrator pod ciągłe zasilanie - chodzi o tryb parkingowy?

Ja mam podłączony 24h rejestrator tylko potrzebna duża karta pamięci. Nawet jak stał 3 dni na mrozie nic z akumulatorem się nie dzieje. Największy plus w zimie to część przedniej szyby nigdy śniegiem ani lodem się nie pokryje :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rafsty napisał:

Ja mam podłączony 24h rejestrator tylko potrzebna duża karta pamięci. Nawet jak stał 3 dni na mrozie nic z akumulatorem się nie dzieje. Największy plus w zimie to część przedniej szyby nigdy śniegiem ani lodem się nie pokryje :laie_67:

U mnie nie ma problemu ze śniegiem czy lodem na szybie przedniej - jest ogrzewana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba ale chyba ogrzewanie szyby nie jest załączone 24h :) A rejestrator już tak i przychodzę do auta dwa skrobnięcia i za 15 sekund odjeżdżam na myjnię zmyć śnieg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rafsty napisał:

Buba ale chyba ogrzewanie szyby nie jest załączone 24h :) A rejestrator już tak i przychodzę do auta dwa skrobnięcia i za 15 sekund odjeżdżam na myjnię zmyć śnieg :D

Rafsty,

Az tak się grzeje?

tzn tyle ciepła wytwarza?

Masz w swojej kamerce tryb parkingowy, z detekcją ruchu, czy nagrywanie idzie na okrągło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba mam te tryby ale to byłoby bez sensu gdyż nim się tryb załączy to już może być po wszystkim. Ja parkuję w większości pod chmurką więc również tryb parkingowy byłby bez senu kiedy szyba Ci śniegiem zajdzie. Co do grzania to ja mam do szyby przyklejony rejestrator więc ciepło przechodzi na szybę i wtedy jest takie fajne suche koło rano :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy te rejesyratory to część wyposażenia czy montowaliście to ekstra? I ile kosztuje taki rejestrator, który nagrywałby przez całą dobę ale tylko wtedy gdy wykryje ruch? Jeszcze taki, który by dobrze widział nocą przy okolicznych latarniach. Naszła mniej myśl po weekendzie bo jakiś... złamał mi lusterko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...