Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek1912 rejestrator to się dokłada extra. Co do ceny to wszystko zależy co chcesz chcesz mieć w nim. Możesz kupić jakiś prosty za 100 zł a możesz wydać i 1000 zł. Również mocowania są różne i tak np. u mnie jest przyklejony do szyby i i prawie jest nie widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Strider napisał:

Okropna jest ta podgrzewana szyba - przez te cienkie druciki można ześwirować w ciemną i mokrą noc listopadową.

Też bym wolał webasto ;-)

Najlepiej jakiś zdalnie sterowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile w Nissanie QQ j11 1.6DCi należy robić  przeglądy (według ASO)? Pierwszy, drugi , itp. przy jakich przebiegach, latach.

 

 

PS

Czy ktoś ma dojecie do historii ASO , potrzebuje wyciągnąć dokumenty z poprzednich przeglądów? Wiem ,że były robione ,ale jest opór w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomaszwi napisał:

Co ile w Nissanie QQ j11 1.6DCi należy robić  przeglądy (według ASO)? Pierwszy, drugi , itp. przy jakich przebiegach, latach.

Co rok lub 30 tyś km. 

 

23 godziny temu, Tomaszwi napisał:

Czy ktoś ma dojecie do historii ASO , potrzebuje wyciągnąć dokumenty z poprzednich przeglądów? Wiem ,że były robione ,ale jest opór w ASO.

ASO nie mają połączonych baz. Widzą tylko to co robione na gwarancji i że był zrobiony przegląd z datą. 

Musiałbyś się zgłosić do konkretnego ASO gdzie był robiony przegląd i po udowodnieniu że jesteś właścicielem auta powinno się udać. 

Edytowane przez Bazyli120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż 30 tyś., właśnie kupiłem forda transita z najnowszym silnikiem 2.0. tdci ecoblue - wymiany oleju co 60 tyś. - fakt ilość oleju w silniku to 9,6 l, plus adblue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strider napisał:

Błagam, nie stosujcie się do tego zalecenia.... :D

Strider sugerujesz żeby nie robić przeglądu przy 30 tyś km lub roku eksploatacji?

Według Ciebie co ile powinny osoby jeżdżące dieslami robić przeglądy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok tak,ale jeżeli robisz około 15 tys max,natomiast jak robisz w rok 30 tys,podziel rok na dwa interwały wymiany.To tylko olej i filtr...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ale pytanie było co ile robić przeglądy w 1,6dci według ASO a nie co ile olej wymieniać.  Dlatego mnie zdziwiła odpowiedź Stridera. Wiesz że ja należę do tych psychopatów co na oleju nie szczędzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiedź jest prosta.Olać ASO.olej wymieniać tak jak pisałem,a przeglądy jak chcą .Jak wyjeździsz te 15 tys w roku to wiadomo,olej i ASO co roku,a jak robisz powyżej 20 ,lub pod 30 to jeden olej samemu,a reszta na przeglądzie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja olej będę trzeci raz wymieniał na pierwszym przeglądzie. Bez sensu jest że nawet jakbym dwa dni wcześniej olej wymienił to oni i tak by na przeglądzie go wymienili (a przynajmniej skasowali za tą usługę :D)  nawet to że na ASO olej wymieniam więc widnieje im to w systemie to raz a dwa to wpisują wymianę do książki przeglądów to olej i tak niby powinien zostać wymieniony. Osobiście uważam że takie zachowanie ASO jest tylko celowym działaniem aby kasę od klienta wycisnąć ale cóż takie życie. Mnie się nawet  fajnie złożyło że ok 11k będzie na oleju przelatane na wymianie podczas przeglądu dlatego przegląd o dwa tygodnie przyspieszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to myślisz, że jest taka możliwość, że ASO widząc na przeglądzie, że olej silnikowy był wymieniony np 12 tyś kilometrów temu, wbija w książce pieczątkę potwierdzają wymianę w ramach przeglądu, fakturuje usługę i materiały, a tak naprawdę nie wymienia tego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba1982 napisałem że dwa dni wcześniej jakby był olej wymieniony to może by tylko zafakturowali :D  Ale to są tylko moje przypuszczenia a nie fakty. Biorąc pod uwagę mój przypadek z Xtrialem to nie ufam ASO i ich przeglądom ale żeby zachować gwarancję trzeba im oddawać auto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strider napisał:

15kkm dla wysilonego turbodiesla wydaje się być odpowiednim interwałem.

A możesz mi to umotywować dlaczego miałbym robić przegląd co 15k km gdyż nie wiem co to daje? A co ile przeglądy powinni robić posiadacze benzynowych silników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strider, zapewne masz na myśli interwał wymiany oleju + filtra a nie przegląd OT.

@rafsty do tego w każdym bądź razie pije, słowo klucz "przegląd"

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u was też lewarek jest mało precyzyjny (haczace się biegi) i macie uczucie jakby zbyt luźny był?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli haczą Ci biegi ,to jedź do serwisu,masz rozkręcony mechanizm zmiany biegów pod lewarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli haczą Ci biegi ,to jedź do serwisu,masz rozkręcony mechanizm zmiany biegów pod lewarkiem
Dobrze wiedzieć, ciekaw jestem ile mi za to zawołają, ehh

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj samemu .Może Ci się uda.trzeba tylko wyjąć mieszek lewarka i masz dostęp.Mieszek jest na obejmie sprężynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj samemu .Może Ci się uda.trzeba tylko wyjąć mieszek lewarka i masz dostęp.Mieszek jest na obejmie sprężynowej.
Może zlecę to w warsztacie, bo i tak olej trza już wymienić. Może jak znajdę tutka jak to rozebrać to sam się za to zabiorę. Dzięki jeszcze raz za wskazówkę.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Brzyk napisał:

Mi czasem dwójka haczy.

A ja mam pytanie o taki układ rozpoznawania znaków. Prosta droga w mieście.
24019fa1eeeee5d8699bfd557bd7eb43.jpg

O co pytasz - bo nic tu dziwnego nie wiedzę...

... nie będę złośliwy i nie będę odsyłał do instrukcji hłe hłe - ale chyba sam widzisz, że przy znaku 40km/h jest biała tabliczka uzupełniająca kogo ograniczenie dotyczy? Nasz system rozpoznaje tylko kilka (np. w czasie opadów śniegu czy dla samochodów ciężarowych) - i jak jest tabliczka, której system nie rozpoznaje - jest taki znak z białą... cóż zawsze to na kierowcy ciąży obowiązek stosowania znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmi

Jeżdżę tą drogą kilka razy w tyg .
Nigdy wcześniej takiego znaku - informacji w tym miejscu nie miałem.
Aż się w piątek dwa razy przejadę tą drogą.

Raz mi wyskoczyło coś takiego na węźle a1/a4 na Sośnicy.
Też dziwne że tylko raz. A jeżdżę tamtędy raz w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O korekcie ustawienia lewarka by biegi wchodziły łagodnie było opisane na tym forum. Krótko, należy wyregulować długość linek cięgieł. Po częściowym demontażu osłon tunelu w okolicach lewarka, należy odblokować łączniki linek. Zablokować rozdzielacze na skrzyni biegów kółkiem i ponownie w tej pozycji całożyć spinki blokad na linki. Zdjąć blokadę z rozdzielaczy na skrzyni i cieszyć się płynna praca mechanizmu zmiany biegów. Wszystko było już wcześniej opisane krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brzyk napisał:

Karmi

Jeżdżę tą drogą kilka razy w tyg .
Nigdy wcześniej takiego znaku - informacji w tym miejscu nie miałem.
Aż się w piątek dwa razy przejadę tą drogą. emoji41.png

Raz mi wyskoczyło coś takiego na węźle a1/a4 na Sośnicy.
Też dziwne że tylko raz. A jeżdżę tamtędy raz w tygodniu .

Jak jeździsz często - to już zapewne nie patrzysz na znaki ;-)) A się okaże, że jakąś 40-ka z warunkiem stoi :-)) Jak znów się pojawi Ci na wyświetlaczu znak z białą tabliczką - zmień menu na wyświetlanie znaków - wtedy możesz zobaczyć o co chodzi - np. będziesz miał wyświetlone te 50km/h i 40km/h ale z tabliczką "śnieżynki" czyli obowiązuje w trakcie opadów.

Zauważasz, że jak na drodze masz znak ograniczenia prędkości z obrazkiem ciężarówki (tzn. ograniczenie dotyczy samochodów cieżąrowych) system rozpoznawania znaków tego nie wyświetli bo nas to nie dotyczy. System rozpoznaje jeszcze kilka - tu masz fragment instrukcji jakie grafiki mogą się pojawić. Przy czym śnieżynka nie wyświetla się na tych mini znakach - tylko na dużym wyświetlaczu.

 

znaki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strider napisał:

Chodziło mi głównie o interwał wymiany oleju i filtrów, ale przy takiej okazji warto również spojrzeć na najważniejsze podzespoły samochodu.

Jeśli o olej chodzi to się zgadzam z Tobą choć uważam osobiście że na oleju max12k km a samemu staram się to robić co ok 10k. Co do skracania przeglądu o połowę aby tylko spojrzeć na podzespoły samochodu to uważam że to pieniądze wyrzucone w błoto. Jak samemu nie wskażesz że coś jest nie tak to na ASO bym nie liczył że podczas przeglądu coś samo znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...