Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kazik,wypiąłem akumulator w Note z kluczem w stacyjce i było pozamiatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, drds napisał:

Mam  do wymiany akumulator w samochodzie z systemem s&s

. Czy można go wymienić na pracującym silniku? Tak jak to drzewiej w zamierzchłych czasach (gdy rzucało się w dinozaury kamieniami) się robiło.

Po prostu z lenistwa nie chce mi się ustawiac od nowa radia :D

W service manual'u są czasy resetowania komputera i zapewne radia też, więc jak zrobisz to w ciągu kilku minut, to niczego nie powinieneś stracić. 

Te czasy są różne dla różnych modeli, od jakiś 5 do 20 minut chyba.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podpiąć się równolegle do innego akumulatora (np. od UPS-a 7 Ah), lub do auta sąsiada - np. przewodami rozruchowymi lub zwykłą linką miedzianą. Następnie bezpiecznie można wymontować stary i zamontować nowy aku.

Jeżeli chwilowo nie mamy takiej możliwości to podpinamy pod klemy prowizorycznie nowy aku i spokojnie wymontowujemy stary. Po jego wyciągnięciu na zewnątrz jego również podpinamy prowizorycznie -na skrętkę, do klem. Odpinamy prowizorkę od nowego aku i montujemy jego na stałe. Na koniec likwidujemy prowizorycznie podłączony stary aku. Trochę grzebania, ale auto cały czas jest pod właściwym napięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba podpinać. Ja wymieniłem akumulator i nic się nie zresetowało. Nie wiem na jak długo podtrzymanie pamięci działa , ale spokojnie na sam manewr wymiany aku wystarczy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie co tam masz za informację w tym radio?
Przecież stacje same się wyszukają a 6 kanałów to sobie zapamiętasz od nowa.
A samo radio powinno mieć pamięć " krótkotrwałą" kilkuminutową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/9/2019 at 8:58 AM, aquariusmax said:

1. Bzdura. Tankuję ok. 20 km po tym jak na komputerze zniknęło wskazanie i tankuję 61l.

2. Bzdura. Wystarczy raz na miesiąc włączyć klimę i będzie dobrze.

3. Po co kupować jakiś budżetowy Filtron, jak za niewiele większe pieniądze mamy oryginał renault lub klasowego mann'a.

Ja wiem tyle, aby do ala francuskich aut nie lać Castrola. On jest to niemieckich aut. Preferowany i bezpieczny jest elf.

Płyn hamulcowy jest na tyle tani, że brałbym z ASO.

Chciałbym jeszcze na moment wrócić do wątku.

@aquariusmax - Ad. 1 - te wskazania pochodzą z wersji 1.6 czy 1.2B jak masz w opisie? Z tego co czytałem, te wersje mają różne konstrukcje zawieszenia na tyle, a także pojemności zbiornika.

Ad. 3 - jaki olej lejecie do swoich QQ 1.6 J11? @aquariusmax sugeruje, że nie Castrol - szkoda, że ASO taki właśnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 08:58, aquariusmax napisał:

Po co kupować jakiś budżetowy Filtron, jak za niewiele większe pieniądze mamy oryginał renault lub klasowego mann'a.

Ja wiem tyle, aby do ala francuskich aut nie lać Castrola. On jest to niemieckich aut. Preferowany i bezpieczny jest elf.

 

Po co kupować jakiś filtron? A może dlatego, że przyjemniej jest pieniądze zostawiać w kieszeni Naszych pracowników i w Naszym kraju niż w jakieś tam Francji albo Niemczech.

Myślisz, że jakościowo ten oryginał Renault jest wiele lepszy niż ten Filtron? Moim zdaniem na pewno nie. Filtron ma swoją renomę od wielu lat, więc po co szukać czegoś droższego.

A Mann to przecież teraz to samo co Filtron tylko droższe.

W dniu 9.07.2019 o 08:32, Mentol napisał:

- olej silnikowy z normą C4 - serwis zalał Castrol Edge Profesional C4 5W30, na forum gdzieś mignął Elf Evolution 900 SXR 5w30, z tym że ten chyba tej normy nie spełnia.

Co do oleju to się akurat zgadzam z aquariusem co do Castrola, ale czy na pewno elf?  Jak, Mentolu poszukasz po innych moich wpisach to jest wiele olejów tańszych a na pewno nie gorszych, które też wymagania spełniają.

No i jako że to dział z pytaniami to i ja zadam od siebie bo zadałem już wcześniej, ale się nie doczekałem.

Po 1. co jest odpowiednikiem 1,6 DIG-t w Renault? 1,6 TCe?

Po 2. jak wymienić pasek osprzętu w 1,2 DIG-T. Trudna to robota? Ma ktoś jakieś doświadczenia i mógłby się podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiednim kluczem zluzować napinacz paska osprzętu,jest na sprężynie i zdjąć pasek.To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też do filtrona nic nie mam.

Czy muszą tu być tylko pytania z autami?
Najwyżej mnie zedytujecie:-)

Jaka uciąć równo dół schodów ? Żeby się dobrze uchylały?
Czy o szerokość szczeliny na 1 zawiasie? 372e115dadcb182e10d3199a804736ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w instrukcji jest opisany patent jak to zmierzyć, przynajmniej w Fakro było chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otwierałem i widzę że jest to nie dokończone.
Papierów już nie mam, ale dzięki zerkne na stronkę.
PrZyznam nie pomyślałem.
Dzieki6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że robi się to do finalnej podłogi a nie wylewki... I najlepiej przewidzieć jeszcze jakies filce pod spód bo plastikowe/gumowe nakładki z zestawu (ja miałem) i tak rysują panele ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, JACKO29 napisał:

Musisz odpowiednim kluczem zluzować napinacz paska osprzętu,jest na sprężynie i zdjąć pasek.To wszystko.

A jaki to będzie klucz i gdzie tego napinacza szukać. On jest na widoku? I wreszcie czy dojdę do niego od góry czy trzeba będzie wczołgiwać się pod samochód i sięgać od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem instr na Fakro.
Teraz zaczynam szukać podkladek.
Tak teraz mam już na gotowo.

Wracamy do filtrów i olejów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brzyk napisał:

A w sumie co tam masz za informację w tym radio?
Przecież stacje same się wyszukają a 6 kanałów to sobie zapamiętasz od nowa.
A samo radio powinno mieć pamięć " krótkotrwałą" kilkuminutową.

A taki kombajn od chinoli z różnymi pierdołami. Może ma jakąś pamięć wewnętrzną zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien  mieć  i to nawet bardzo długą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brzyk napisał:

Napisz do sprzedawcy czy ma pamięć :-)

 

( Jak mi to podpowiedzieli wcześniej hehe )

O tym, że mi sprzedał to ustrojstwo to zapomniał w 5 sekund :D. Chińczyk oczywiście.                                                                                 

 

 Potrafi się  toto wyłączyć i samodzielnie uruchomić kilka razy na godzinę. Stacje niby z RDS a gubi. Ale ma kamerę, BT, telefon i jakieś inne duperele. (Tym razem radio nie Chińczyk).

 Zastanawiam się czy nie trzeba by mu wzmacniacza z separatorem zainstalować.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mentol napisał:

Chciałbym jeszcze na moment wrócić do wątku.

@aquariusmax - Ad. 1 - te wskazania pochodzą z wersji 1.6 czy 1.2B jak masz w opisie? Z tego co czytałem, te wersje mają różne konstrukcje zawieszenia na tyle, a także pojemności zbiornika.

Ad. 3 - jaki olej lejecie do swoich QQ 1.6 J11? @aquariusmax sugeruje, że nie Castrol - szkoda, że ASO taki właśnie zalewa.

No to jak czytałeś to wiesz, że Qashqai benzynowy zawsze miał zbiornik 65l. Tylko niektóre diesel'e miały mniej.
Zawieszenie także zawsze było wielowahaczowe z belką, poza krótkim czasem, kiedy to najtańsza wersja miała belkę skrętną.
Poza tym, masz przecież instrukcję, gdzie jest informacja o zbiorniku paliwa.
- jeździj, aż komputer pokaże 0 km zasięgu,
- przejedź jeszcze 20-30 km,
- zatankuj przy dystrybutorze, który jest pod górkę (przodem),
- lej paliwo po ściance (jak piwo),
- zatankuj do trzeciego odbicia (aż będziesz widział paliwo,
- napisz nam ile weszło.

Jak pisałem, Castrol jest do niemieckich (poczytaj także trochę o olejach).
ASO leje z beczki, to co ma na stanie, nie jest ważne czy shell, castrol, elf, benzyna, diesel, C2, C3, C4, oryginał.

Jak chce mieć prawidłowo wg Nissana (nie ASO), to poproś w ASO, by Ci wlali z butelek oryginalny Nissan (kup 5l).
A jaka specyfikacja, to można wyczytać w instrukcji.

PS.: Najtańszy Filtron tak, bo ma renomę (ciekawe jaką). Najtańszy Elf nie, bo nie (nie ma renomy?). Ciekawe wnioski.
Proponuję trochę popatrzeć na filtr przy wymianie, albo chociaż popatrzeć na yt jak ktoś to robi, albo na testy filtrów, a nie twierdzić, że coś jest lepsze bo nasze.
Dacia też ma renomę, jest tańsza od Mercedesa (a ma ten sam silnik), więc po co kupować droższe?

 

 

 

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius,1.2 benzyna z belką ma zbiornik 55L jeżeli ma wahacze,to ma zbiornik 65L.Belka ogranicza pojemność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, był krótki czas, gdy golasy miały zwykłą belkę. Ale obecnie chyba już tego nie ma. Poza tym obecnie specyfikacja dla wszystkich modeli qq podaje 65l.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aquariusmax napisał:

PS.: Najtańszy Filtron tak, bo ma renomę (ciekawe jaką). Najtańszy Elf nie, bo nie (nie ma renomy?). Ciekawe wnioski.

Proponuję trochę popatrzeć na filtr przy wymianie, albo chociaż popatrzeć na yt jak ktoś to robi, albo na testy filtrów, a nie twierdzić, że coś jest lepsze bo nasze.
Dacia też ma renomę, jest tańsza od Mercedesa (a ma ten sam silnik), więc po co kupować droższe?

Ma Filtron renomę taką, że od kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu lat produkuje części, które widać są montowane skoro jeszcze działa a skoro są montowane to pewnie dlatego, że klienci mają zaufanie. Używam filtronów od ładnych paru lat (można powiedzieć, że rodzinna tradycja :)) i gdyby ktoś mi go nie polecił to pewnie bym go nie zakładał. Na filtr patrzyłem i nic świadczącego na niekorzyść nie widziałem a co do testów na youtubie to popatrzeć owszem można, ale wyciągać z tego wnioski hmmm to bardzo daleko idące stwierdzenie.

Powiedz mi jeszcze aquarius bo ja może czytać nie umiem, albo nie pamiętam co napisałem, ale gdzie napisałem, że elf nie bo nie, bo nie ma renomy? Mi się wydaje, że napisałem, że są oleje które będą tańsze a niekoniecznie gorsze (chociaż przy C4 wybór nie jest taki duży), ale może inaczej wg Ciebie powinno się to interpretować. Poza tym, ta jak mówiłem, fajnie jest jak nasze pieniądze zostawia się w naszym kraju i u naszych pracowników (chyba, że Twoim zdaniem nic takiego nie napisałem).

Żeby nie było że pytań nie zadaję, to przypominam że na jeszcze trzy odpowiedzi nie dostałem (co jest odpowiednikiem 1,6 dig-t u Renault i jaki klucz pasuje do napinacza paska osprzętu i czy dostępny on jest od góry czy z dołu) - jakby miał ktoś zdjęcie tego napinacza na pewno byłbym bardzo wdzięczny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem nowy filtr kabinowy toyota na filtrona najmniejszej różnicy nie widać ani w wyglądzie ani w działaniu... (oj przepraszam, w toyotowym strzałka pokazuje kierunek montażu a w filtronie jak w reszcie świata kierunek przepływu powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem patriotą. :)

Przez 8 lat w cromie niby zakładałem filtrony i paliwa i powietrza i kabiny i jakoś auto dalej śmiga po mojej wsi.

Podobnie w pandzie, pługu.  No i czasem węglowa kabinówka potrafi dorównać cenie " markowego " produktu.

Zaraz będziemy ankiety robić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...