Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro przegląd,więc nabyłem Motul 5W40,filtr oleju Filtron,powietrza Mann...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam...raz na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu zmiany aku. Tak jak myślałem skasowała się data i godzina oraz spalania w kompie i wszystkie stacje i czas w radiu.

Ale - Nic to Baśka- już ustawione.  Znaczy Chińczyk podtrzymania pamięci nie ma.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A GSM miało

Widocznie Chińczyk,Chińczykowi nierówny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.07.2019 o 10:26, kravvsebb napisał:

Po co kupować jakiś filtron? A może dlatego, że przyjemniej jest pieniądze zostawiać w kieszeni Naszych pracowników i w Naszym kraju niż w jakieś tam Francji albo Niemczech.

A Ty ciągle wypisujesz bzdury (takie nieprawdziwe informacje powinny być cenzurowane, bo wprowadzają ludzi w błąd).

Filtron to tylko polski rodowód (tak też jasno o Sobie piszą).
Od 2016 roku, marka FILTRON należy do firmy MANN+HUMMEL, więc z tym zostawianiem pieniędzy w Polsce (lub patriotyzmie, jak ktoś pisał) nie ma już raczej mowy.
Nie ma już nawet strony w polskiej domenie (przypadek?).

Budżetowa jakość i budżetowa cena, co ma swoje uzasadnienie (oprócz obserwacji bardziej wnikliwych, testów, itd.) także w tym, że firma właścicielska nie pozwoliłaby sobie na konkurencję wewnętrzną.
Poza tym firma FILTRON jest znana z nieprawidłowości, z mobbingiem włącznie, więc jaka to renoma.

Trzeba Świat obserwować na bieżąco i wiedzieć co pod daną nazwą obecnie się kryje (często, jak tu, już coś innego niż kiedyś).

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że wiem, o tym że należy do Manna, ale co to zmienia? Może tylko tyle, że dywidenda ucieka za Odrę. A czy przejęcie oznacza że zaczęli tak pracować Niemcy tudzież Turcy? Moim zdaniem nie. Więc gdzie ci pracownicy płacą Pity? Kolejna sprawa to podatek od nieruchomości. Z tego co pamiętam to od jakiegoś 1918 r. tereny te leżą w Polsce a nie w Reichu więc podatki zostawiane są raczej w Polsce.

Żeby nie było, ja nie wpływam na to co masz kupować bo to Twoje pieniądze i wydawaj je na co chcesz. Bawi mnie jednak to, że ludzie piszą że jak z Polski to na pewno be i szajs a z drugiej strony wieczne pretensje że w tym kraju nic się nie zmienia. A jak ma się zmieniać jak się myśli że polskie to be i się nie kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrony są składane w Polsce (przeważnie zapewne przez Ukraińców), ale nie są polskie.
Tak samo silniki Toyoty są składane w Polsce, ale nie są polskie.
Czy używasz i promujesz te silniki i samochody jako polskie?

Filtron zwolnił część załogi i przeniósł część produkcji na Ukrainę, a magazyny do Rosji. Laboratorium ma w USA, gdzie, mieści się jego macierzysty właściciel.

Errata:
Kiedyś zakład WIX-FILTRON zatrudniał w Polsce 2000 osób teraz 1000.
Zauważyli, że jak i tak większość to Uraińcy, to przenieśli część zakładu na Ukrainę.
Czyli pity idą do Ukraińców (vat'u nie płacą w Polsce, bo kupują taniej u siebie).
Hale magazynowe są w Rosji (czyli podatek od nieruchomości spory płacą tam).
Patenty, rozwój, badania są robione w USA, więc tam jest "mózg" i kasa.
W Polsce jest siedziba centrali, gdzie zarząd może płaci podatki w "tańszych opcjach" (np. rajach podatkowych).

W Polsce, trzeba z przykrością stwierdzić,  pozostaje głównie adres pocztowy, no i historyczna nazwa.

PS. Poza tym nigdzie nie napisałem, że Filtron to badziew. Napisałem, że jest to marka budżetowa za budżetową cenę.


 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aquariusmax napisał:

Czy używasz i promujesz te silniki i samochody jako polskie.

Skoro udzielam się na tym forum, to raczej toyoty nie posiadam. Samochody polskie to nie bo i prawie żadnego producenta samochodów z polski nie ma. Można jednak powiedzieć, że są wyprodukowane w naszym kraju a to też ma jakieś znaczenie.

1 godzinę temu, aquariusmax napisał:

W Polsce, trzeba z przykrością stwierdzić,  pozostaje głównie adres pocztowy, no i historyczna nazwa. 

Patrząc z map googla to strasznie duży ten adres pocztowy mają. A to, że pracują tam inni niż Polacy to chyba w dzisiejszych czasach normalne (bo słyszałem, że ciężko Polaka chętnego do pracy teraz znaleźć). Fakt jest faktem, że nawet obcokrajowcy Pit-y u nas płacić w jakimś tam udziale muszą.

A nawet jeśli mają adres pocztowy tylko to CIT płacić muszą (minimalny bo minimalny ale jednak). A poza tym od tego dużego adresu pocztowego jakiś podatek od nieruchomości trzeba płacić.

Konkludując, więcej w filtronach polskiego udziału niż na przykład w Knechtach czy Purfluxach. A jak Sędziszów zacznie filtr oleju pasujący robić to wtedy przerzucę się na Sędziszów.

2 godziny temu, aquariusmax napisał:

PS. Poza tym nigdzie nie napisałem, że Filtron to badziew. Napisałem, że jest to marka budżetowa za budżetową cenę.

Słusznie prawisz (polać mu :)). To ja się zapędziłem za co teraz przepraszam. Skoro w takim razie nie jest badziewny to chyba dobrze bo przecież o to chodzi, żeby kupić tanio a dobre :). Określenie "marka budżetowa" to przecież nic zdrożnego, na co kilka przykładów można by było przytoczyć.

Teraz pora na pytanie: na youtubie znalazłem coś takiego

Czy wymiana w 1,2 Dig-t wygląda tak samo czy są jakieś różnice (tu jest użyty klucz 13 i dostęp do napinacza jest od dołu, napinacz odgina się do tyłu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.03.2019 o 23:51, RAMA napisał:

 

Koledzy,

Jest możliwość zablokowania tylnych drzwi, np przed otwarciem ich przez dziecko?

W drugim samochodzie mam tak, że po ruszeniu, drzwi automatycznie się ryglują. W QQ nie potrafię znaleźć tego ustawienia blokady...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma automatycznego blokowania drzwi ale masz na boku drzwi blokadę. Przestaw na lock i dziecko może do woli próbować otworzyć drzwi :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafsty napisał:

Nie ma automatycznego blokowania drzwi ale masz na boku drzwi blokadę. Przestaw na lock i dziecko może do woli próbować otworzyć drzwi :D 

podziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj mam do dyspozycji na weekend  Autko z nowym silnikiem 1.7 wer tekna z automatem ,powiem szczerze ze wole benzynę 1.3 z turbo .Toż to głośny i do tego mało zrywny,  ale nie o to chodzi, zauważyłem ,że ja takiego czegoś nie mam:ball: ,Chodzi o nawiew na tył dla pasażerów

IMG_20190809_152825.jpg

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że miałem w zamienniku 1.3 nie wiem który
I powiem że całkiem fajnie kręcił
Zrobiłem tylko 40 km więc nie wypowiadam się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brzyk napisał:

Powiem że miałem w zamienniku 1.3 nie wiem który
I powiem że całkiem fajnie kręcił
Zrobiłem tylko 40 km więc nie wypowiadam się dalej.

Miałem 1.3 dig-t przez tydzień nakręciłem 700 km wrażenia bardzo pozytywne. Nawet pojawiła się myśl przesiadki - ale obecny QQ 1.2 jeszcze na gwarancji:D.

Pytanie z innej beczki:

Czy jadąc na objazdówkę Czechy, Austria,Słowacja powinienem mieć przy sobie książeczkę gwarancyjną w razie jakiejś awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby się normalne nawiewy na tył pojawiły... konkurencja już to ma... Nawet XTRail ma a jest taki sam w środku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 14:11, Smakor napisał:

Fajnie jakby się normalne nawiewy na tył pojawiły... konkurencja już to ma... Nawet XTRail ma a jest taki sam w środku... 

Dorobił już ktoś z Was nawiew na tył, np z podłokietnika?

Może ktoś znalazł coś, co by pasowało, np. na Alli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie ode mnie. 

Po ostatnim tankowaniu przestała mi się wyświetlać odległość jaką zrobię na baku i zamiast tego permanentnie wyświetlają się dwie kreski.

Ma ktoś jaki pomysł co się stało i jak to zrobić?

Edytowane przez kravvsebb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 1 km jest już odległość
Może jeszcze raz dotankuj?

A może zrobisz na baku 1100 km i zacznie się wyświetlać jak będziesz miał 960 hehe

W cromie zawsze pokazywało mi 850. :-) Do przejechaniA.
Mimo że robiło się prawie 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...