Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zamieniłem podłokietnik ze szmaty po lifcie na skórkę po lifcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 12:10, JACKO29 napisał:

Zamieniłem podłokietnik ze szmaty po lifcie na skórkę po lifcie :D

A ja zamieniłem podłokietnik ze skórą z gumowej krowy sprzed liftu na taki ze skórą perforowaną z krowiastej krowy Krasuli  lub Mućki szyty na miarę i wzór poliftowy.:jump:

I zastanawiam się czy skóra z Mućki będzie się układała na poduszkach na boku tunelu?

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drds napisał:

A ja zamieniłem podłokietnik ze skórą z gumowej krowy sprzed liftu na taki ze skórą perforowaną z krowiastej krowy Krasuli  lub Mućki szyty na miarę i wzór poliftowy.:jump:

I zastanawiam się czy skóra z Mućki będzie się układała na poduszkach na boku tunelu?

Zależy,jak dasz ode łba to rogi po bokach będą wystawali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Chińczyków można dostać...ale szukam boczków...albo kompletu z sitzami ze skóry :D ,ale to powolutku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JACKO29 napisał:

Zależy,jak dasz ode łba to rogi po bokach będą wystawali!

Będzie gdzie kluczyk powiesić.  Kiedyś w USA to dawali takie rogi na maskę, ale teraz nic nie może wystawać na zewnątrz to damy do środka. A co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Pytanie ogólne, niezależne raczej od modelu... Z jakiej firmy Nissan daje tarcze i klocki na pierwszy montaż, a jeśli z więcej niż jednej to z której najczęściej? Ktoś się orientuje? Byłbym rad jakby ktoś wiedział i napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo popularna firma z ktorej korzysta nissan to AKEBONO, moje orginalne OEM klocki produkuje wlasnie Akebono. Wszystkie Nissany usa i infiniti poza rzadkimi  Brembo lataja na zestawach Akebono, Akebono sport

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kazik_R52 napisał:

Bardzo popularna firma z ktorej korzysta nissan to AKEBONO, moje orginalne OEM klocki produkuje wlasnie Akebono. Wszystkie Nissany usa i infiniti poza rzadkimi  Brembo lataja na zestawach Akebono, Akebono sport

Błąd Panie Kolego błąd. Akebono owszem tak, ale oni są twórcami SYSTEMU hamulcowego, a nie producentem klocków (drugim takim może być jeszcze Sumitomo).

W moim Pulsarze, klocki były firmy Jurid. Tarcz niestety marki nie znalazłem, ale podejrzewam, że to może być Brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akebono produkuje systemy hamulcowe, oraz części do nich. Tak więc są również producentem tarcz i klocków. W mojej Kasi przód to Akebono, tył TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Czech napisał:

Akebono produkuje systemy hamulcowe, oraz części do nich. Tak więc są również producentem tarcz i klocków. W mojej Kasi przód to Akebono, tył TRW.

Proponuję przeczytać na przykład ten artykuł.

https://motofocus.pl/technika/4528/identyfikacja-klockow-hamulcowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stronie Akebono i z podanych informacji jednoznacznie wynika, że są producentami klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę, że oni nie produkują. Oni w przypadku Nissana produkują systemy hamulcowe. A w tym artykule było napisane, że producenci systemów hamulcowych, raczej nie wkładają swoich klocków do samochodów.

I raczej zasada jest prosta: kogo systemy to nie klocki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan usa to akebono logowane 

7 hours ago, kravvsebb said:

Błąd Panie Kolego błąd. Akebono owszem tak, ale oni są twórcami SYSTEMU hamulcowego, a nie producentem klocków (drugim takim może być jeszcze Sumitomo).

Zaden blad , nie znam nissana Pulsara , taki auto nie wystepuje u mnie , to chyba odpowiednik taniej Sentry. Nissan USA korzysta z produktow akebono, brenduje je swoja marką. Nienwypowiadam sie rynku europejakim , podejrzewam ze auta produkowane w europie maja bardziej lokalnego dostawce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akebono mam ten problem, że jest problematyczna dostępność w Europie - tak wynika z moich poszukiwań. Pytałem dlatego, bo w ASO stwierdzili, że mam tył tarcze i klocki do wymiany. Chciałbym kupić od tych samych producentów co produkują na pierwszy montaż. W ASO z wymianą ponad 1400 zł. Klocki i tarcze np. ate, Zimmerman, brenbo, TRW itp to koszt ok. 450-500 zł. Nawet kupując jedne z najdroższych koszt nie przekracza 650 zł i nawet jakbym w ASO wymieniał to się w 1000 bym zmieścił. A w wielkie różnice klasy jakości pomiędzy pierwszy montaż i aftermarket to średnio wierzę. Zwłaszcza, że mam znajomych w branży związanej z samochodami i wielu twierdzi, że to bzdura jeśli jest ten sam producent.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kazik_R52 napisał:

Nissan usa to akebono logowane 

Zaden blad , nie znam nissana Pulsara , taki auto nie wystepuje u mnie , to chyba odpowiednik taniej Sentry. Nissan USA korzysta z produktow akebono, brenduje je swoja marką. Nienwypowiadam sie rynku europejakim , podejrzewam ze auta produkowane w europie maja bardziej lokalnego dostawce 

X chyba przypływa z Japoni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z UK, ale już niedługo...

2 godziny temu, Kazik_R52 napisał:

To chyba odpowiednik taniej Sentry. 

Dokładnie, u Was to się chyba Sentra nazywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88kkm, ale moje to 27 kkm przez niecałe 2,5 roku. Ale cholera wie kto wcześniej jeździł. Trochę się zdziwiłem, że przód jest ok, ale pewnie musieli zmieniać z raz zanim ja go kupiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ja mam 22 tys przebiegu i już dwa razy zmieniałem,więc nie myśl źle....może też ktoś trafił na badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JACKO29 napisał:

Tomek ja mam 22 tys przebiegu i już dwa razy zmieniałem,więc nie myśl źle....może też ktoś trafił na badziewie.

Tarcze 2x po 22 tys przebiegu??? To nawet klocki powinny 2x tyle wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja potwierdzam.
25kkm i przód zmieniony.
Przejechane ponad 40 i brak rdzy na obręczy tarczy.

Ale pociesze was. Kiedyś czytałem o insigniach że tam także do 30 kkm na pewno wymienisz tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...