Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy ktoś się orientuje czy jest możliwość, jak tak to  jak, zmiany czułości włączania świateł mijani. Mam wrażenie, że stosunkowo późno światła załapują i kiedy spora cześć aut już jedzie na światłach mijania to ja dalej pomykam na dziennych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich wersjach Kaśki była możliwość ustawienia czułości sensora,między zegarami.Teraz w roczniku od 2017 nie sprawdzałem tego,sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 2pac napisał:

Koledzy czy ktoś się orientuje czy jest możliwość, jak tak to  jak, zmiany czułości włączania świateł mijani. Mam wrażenie, że stosunkowo późno światła załapują i kiedy spora cześć aut już jedzie na światłach mijania to ja dalej pomykam na dziennych .

Wyjaśniłem tę sprawę w poniższym temacie, podobno przed liftem była funkcja regulacji czułości w menu AutoLights, po lifcie już nie ma.

https://forum.nissanklub.pl/topic/100702-czujnik-zmierzchu/?page=4

Edytowane przez Mao
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia przyciemniająca na czujnik :) W Toyocie lepiej to rozwiązali. Po pierwsze jest regulacja czułości załączania świateł (od -2 do +2), a dodatkowo ma drugi czujnik na desce, który odpowiada za zapalanie podświetlenia radia itp. Super sprawa bo częśto jest tak, że czujnik zapala Ci mijania i przyciemnia radio a jest za jasno na przyciemnione radio... Wiem,  można radio przełączyć na dzień ale Tojka ma to lepiej obcykane z 2 czujnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć!

Jadę montować hak do kaszlaka i zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tradycyjnym hakiem, odkręcanym za pomocą kluczy (czyli 2 śruby), a automatycznym, czyli takim na skręcanie bez narzędzi (wypinanym). Biorę pod uwagę produkt marki Westfalia, różnica w cenie, to ok 500zł, ale nie w tym tkwi dylemat.

Ma ktoś z Was hak automatyczny? Jak się spisuje z biegiem (dłuższym) czasu?

Wiązka ma być 13 pin, ponieważ wiosną chce zapiać przyczepę kempingowa i ruszyć na południe.

swoją drogą nie wiem jak kaszlak poradzi sobie z przyczepą DCM 1300kg :-D hehehe

 

Ale wracając do sedna sprawy, czy taki automat może mieć trwałość porównywalna z tradycyjnym hakiem???

Może się ktoś z Was podzielić spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 17:08, 2pac napisał:

Koledzy czy ktoś się orientuje czy jest możliwość, jak tak to  jak, zmiany czułości włączania świateł mijani. Mam wrażenie, że stosunkowo późno światła załapują i kiedy spora cześć aut już jedzie na światłach mijania to ja dalej pomykam na dziennych .

No to teraz wiem, dlaczego migają mi światłami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam odwrotnie - pewnie ustawienia.

Ja prawie obecnie jeżdżę cały czas na mijania. tylko w środku dnia mam dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy ktoś z was sprawdzał jakie są bezpieczniki w puszcze pod dolotem powietrza do filtra? Ja otworzyłem to dziś ale nie wywlekałem bo opisy na wierzchu to były jakieś actulator 1 do 5, wycieraczki, lampy wsteczne itd... Próbuje namierzyć bezpieczniki od lamp przednich, dziennych, postojowych. Nigdzie tego cholerstwa nie mogę znaleźć. Wg youtuba juke, versa, teana chyba i kilka innych nissanów po 2012 właśnie tam ma bezpieczniki od lamp. Szukam też tego co firma osram w instrukcji nazywa ignitial signal i sugeruje na filmie, że to jest bezpiecznik 15 amper. Chce wymienić dziene i przeciwmgielne, ale muszę się wpiąć w bezpiecznik "ignition" lub jeśli można to w dzienne. Obstawiam, że to żaden w kabinie bo dziś wypiąłem wszystkie z opisem acc i ign i nie miało to żadnego wpływu na światła, a nie działało np. Ogrzewanie foteli. Już obejrzałem filmiki o ściąganiu zderzaka i troche już się bawiłem dziś i szło dosyć gładko... Ale bez namierzenia bezpiecznika na obwodzie, który działa tylko po uruchominiu silnika - bo tylko wtedy dzienne się palą - nie ma sensu rozbierać pół przodu. Poratuje ktoś informacją? 

 

Dokładnie "terminal 15 ignition(+). Zauważyłem, że producenci innych dodatków, niekoniecznie świateł, nazywają to podobnie lub tak samo. Gdzie to może być? Wiem, że musi, bo już widziałem pulsary po wymiance tychvświateł. 

IMG_20200124_183257.jpg

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W j10 dzienne świecą sie na auto a w pozycji wyłącz nic sie nie świeci

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a w moim j11 jest opcja 0 - która włącza światła dzienne, opcja postojowe (przyciemnione przednie ledy + ledy tylne), mijania i auto (zależnie od warunków - dzienne albo mijania). Nigdzie nie ma opcji off, co na logikę powinno dziać się przy przełączeniu świateł na 0 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w komputerze nie ma takiej opcji?
Może masz włączoną opcje "skandynawską

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest trik jak je wyłączyć (dzienne), chyba nawet na forum ktoś opisywał. Podobno się da.  Ale to była chyba na przykładzie automatu. Musiał być na P z zaciągniętym ręcznym i coś tam. Ale po co je wyłączać? Jak stoisz z motorem to postojowe do tego służą, a bez motoru gasną wszystkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Quadro26 napisał:

Czy po odpaleniu samochodu da się całkowicie wyłączyć światła zewnętrzne? Jak wiemy na 0 świecą się dzienne - stąd moje pytanie :) 

Noooo ale homologacja mówi, że muszą być zapalone dzienne po odpaleniu silnika.

Poz. 18 tabeli z rozporządzenia:

Światło do jazdy dziennej

1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika,

2) mogą być włączone gdy - automatyczna skrzynia biegów jest w pozycji P - hamulec postojowy jest uruchomiony  - przed ruszeniem pojazdu po raz pierwszy po każdym ręcznym uruchomieniu urządzenia zapłonowego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

Potrzebuję pomocy przy namierzeniu bezpiecznika od elektrycznych foteli (fotel pasażera). chodzi o zasilanie przesuwu/pochylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zdarza się u was piszczenie hamulców? Przy wymianie gwarancyjnej modułu hamulca ręcznego zgłosiłem piszczenie hamulców - sprawdzili, pomierzyli i klocki i tarcze - wyniki na zdjęciu (pani zapisała po poproszeniu). Powiedzieli - jeździć, wszystko okej. No tylko kurde blaszka nie do końca, bo piszczę przy podjeżdżaniu do świateł jak stary grat :P Czytałem, że Jacko w jednym z tematów pisał, że zacisk może nie być prawidłowo odciągany, ale w aso sprawdzili i oczywiście wszystko cacy... Samochód ma 28 tysięcy przebiegu i 2.5 roku. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Aso nie widzi problemu. 

tarcze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ostre hamowanie ze 150 troszkę je przeszlifuje na tyle, że przestaną? Piszczenie ma zwykle okresowy charakter (najczęsciej chyba przed wymianą od zużycia albo tuż po przed dotarciem się elementów, zwłaszcza jak nowe klocki stara tarcza)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. hamowanie bez załączenia się ABS'u? Próbowałem z 70 do 0 i na trochę przestawało... Zobaczę z wyższej prędkości, może faktycznie coś to pomoże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak żeby blokować koła ale chodzi o to aby trochę przepalić powierzchnię klocków i tarcz. Do blokowania to szkoda zimówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj żeby się nie zatrzymywać tylko schłodzić tarcze.
Jazdą..
Bo efekt możesz mieć inny niż zamierzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni sie fuel economy 1 od 2 ? Po zresetowaniu wszytskiego po jakims czasie wartości są różne wiec musza byc roznie liczone... jak/po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...