Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lucky napisał:

Czym różni sie fuel economy 1 od 2 ? Po zresetowaniu wszytskiego po jakims czasie wartości są różne wiec musza byc roznie liczone... jak/po co?

Fuel Economy 1 liczy spalanie ogólne - tzn o ile go nie zresetujesz to liczy spalanie wręcz od nowości. Fuel Economy 2 z kolei - liczy spalanie z pojedynczej trasy, to jest od odpalenia do zgaszenia silnika :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/26/2020 at 12:28 PM, Quadro26 said:

........ to jest od odpalenia do zgaszenia silnika :)

Nie do końca się z tym zgodzę. Zależy do którego zgaszenia. Jeżeli np. rano odpalisz i zajedziesz zatankować, opłacisz i odpalasz to jest kontynuacja. Dalej jedziesz i wpadasz do kiosku po gazetę ....to po np. czasie 4min wyłączonego silnika jadąc dalej masz znowu kontynuację. Ale gdy już dojedziesz do pracy i po 8h ciężkiego możdżenia :lol:odpalasz furkę to masz już od nowa licznik.....

Bynajmniej u mnie tak jest. Tak więc trzeba tylko ustalić przerwę między pierwszym zgaszeniem a kolejnym odpaleniem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lutenet napisał:

Nie do końca się z tym zgodzę. Zależy do którego zgaszenia. Jeżeli np. rano odpalisz i zajedziesz zatankować, opłacisz i odpalasz to jest kontynuacja. Dalej jedziesz i wpadasz do kiosku po gazetę ....to po np. czasie 4min wyłączonego silnika jadąc dalej masz znowu kontynuację. Ale gdy już dojedziesz do pracy i po 8h ciężkiego możdżenia :lol:odpalasz furkę to masz już od nowa licznik.....

Bynajmniej u mnie tak jest. Tak więc trzeba tylko ustalić przerwę między pierwszym zgaszeniem a kolejnym odpaleniem ....

O proszę bardzo. U mnie w 1.2 2017, licznik po każdorazowym odpaleniu liczy od nowa. Nawet jak zgaszę go na załóżmy zatankowanie paliwa i jadę dalej, to Fuel Economy 2 liczy od początku :D 

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u was po minięciu 1000km trip1 też zaczyna liczyć od nowa? Trip 2 na bank zeruje się po każdym wyłączeniu silnika (J11 2015r)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o liczniku A i B (trip) to nic się nie zeruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się zeruje przy ustawieniu trip 2, dlatego jak Brzyk wspomniał (lub -ała) liczenie w ten sposób spalania jest bez sensu. Trip 1 w Gwieździe faktycznie po 1000 km się resetuje.

11 godzin temu, Brzyk napisał:

Mi też zeruje.. Jadąc nad morze też chciałam że średnią policzyć i kicha. Wszystko wykasowało

Jak chcesz policzyć spalanie to albo przy rozpoczęciu podróży zresetuj trip 1 albo jakąś apkę sobie ściągnij. Ja na przykład używam Motologa i mierzy mi po tankowaniach średnie spalanie.

Edytowane przez kravvsebb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, miło mi

Ja jestem już podobno stary,
Więc używam tradycyjnych metod..
Kartka i długopis

Tzn są tu poruszone teraz dwa problemy.
Jeden spalania
Dwa przebiegu ( tripa )

Trip obok kierownicy się nie zeruje.

Fuel w komputerze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Brzyk napisał:

Łukasz, miło miemoji1.png
 

Tzn są tu poruszone teraz dwa problemy.
Jeden spalania
Dwa przebiegu ( tripa )

Trip obok kierownicy się nie zeruje.

Fuel w komputerze tak.

Miałem na myśli oczywiście fuel a napisałem o trip, ciekawe co powyżej piszący mieli na myśli.  Chociaż z licznikami przebytej podróży wyświetlanymi na desce jest analogicznie jak z fuelem (resetują się w tym samym momencie)

Co masz na myśli pisząc o tym przy kierownicy, ten co liczy przebieg okresowy? Jeśli ten to zawsze go zeruję po każdym tankowaniu.

Napisałem tą żeńską końcówkę bo gdzieś powyżej w Twoim poście było napisane "chciałam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lutenet napisał:

Bynajmniej u mnie tak jest.

No to jest tak u ciebie - czy nie ma? Zdecyduj się....

 

6 godzin temu, kravvsebb napisał:

U mnie się zeruje przy ustawieniu trip 2, dlatego jak Brzyk wspomniał (lub -ała) liczenie w ten sposób spalania jest bez sensu. Trip 1 w Gwieździe faktycznie po 1000 km się resetuje.

Jak chcesz policzyć spalanie to albo przy rozpoczęciu podróży zresetuj trip 1 albo jakąś apkę sobie ściągnij. Ja na przykład używam Motologa i mierzy mi po tankowaniach średnie spalanie.

TRIP??? Na pewno TRIP?

TRIP-y przełączamy zamiennie z przebiegiem kilometrów (na dole). Pierwsze słyszę, że się zeruje.

Bądź precyzyjny w nazewnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 16:29, Karminadel napisał:

TRIP??? Na pewno TRIP?

TRIP-y przełączamy zamiennie z przebiegiem kilometrów (na dole). Pierwsze słyszę, że się zeruje.

Bądź precyzyjny w nazewnictwie.

Przez weekend jeździłem trochę więc miałem okazję sprawdzić o co chodzi z Tripem. Otóż w menu po spalaniu jest opcja trip która mierzy przejechane kilometry wraz z czasem oraz średnią prędkością i tam jest trip 1 i trip 2, który zeruje się z każdym ponownym odpaleniem samochodu. A trip 1 dobija do 1000 km chyba, że zresetuje się go wcześniej, obydwa są powiązane z fuelami tzn. reset jednego resetuje drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend jeździłem trochę więc miałem okazję sprawdzić o co chodzi z Tripem. Otóż w menu po spalaniu jest opcja trip która mierzy przejechane kilometry wraz z czasem oraz średnią prędkością i tam jest trip 1 i trip 2, który zeruje się z każdym ponownym odpaleniem samochodu. A trip 1 dobija do 1000 km chyba, że zresetuje się go wcześniej, obydwa są powiązane z fuelami tzn. reset jednego resetuje drugie.
Ooo tototo mi chodziło właśnie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kravvsebb napisał:

Przez weekend jeździłem trochę więc miałem okazję sprawdzić o co chodzi z Tripem. Otóż w menu po spalaniu jest opcja trip która mierzy przejechane kilometry wraz z czasem oraz średnią prędkością i tam jest trip 1 i trip 2, który zeruje się z każdym ponownym odpaleniem samochodu. A trip 1 dobija do 1000 km chyba, że zresetuje się go wcześniej, obydwa są powiązane z fuelami tzn. reset jednego resetuje drugie.

Na pewno na wyświetlaczu te wskazania są nazwane TRIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karminadel napisał:

Na pewno na wyświetlaczu te wskazania są nazwane TRIP?

U mnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ale tu masz inny wyświetlacz niż my?
U mnie hasło trip jest tylko z boku na lewym panelu w postaci fizycznego przycisku.
A na zegarach tylko hasło A i B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może dlatego, że ja mam innego Nissana, ale to byłoby ciekawe, że w dwóch w zasadzie zbliżonych do siebie autach nie są takie same zapisy.

U mnie trip też jest na lewo od kierownicy i służy do resetowania przebiegu na liczniku kilometrów ale mam też dwa tripy na wyświetlaczu, które resetuje się tak jak spalanie.

Może faktycznie co kraj to obyczaj co samochód to wyświetlacz, dobrze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra panowie.Ustawienia na centralnym wyświetlaczu sterowane z kierownicy a dotyczące spalania ,chwilowego przebiegu też są opisane na ekranie jako TRIP. I nie mają nic wspólnego z przyciskiem TRIP po lewej stronie kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pulsarze fuel economy 2 zeruje się po każdym wyłączeniu silnika. Maiłem X-Traila na weekend, to nawet po 2h wsiadłem i kontynuowałem podróż, bez zerowania (po dłuższym postoju się resetował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd dalszy - przeskoczyłem wątek pęknięta szyba

Trochę zmieniłem zdanie o hestii. Czekam już 2 dzień na kontakt z tzw " opiekunem" . Na infolinii powiedzieli że muszę mieć jego pieczęć. Ale na infolinii każdy mówi coś innego. Niestety zbieranina młodzieży. Tak wnioskuję po stylu rozmowy. Cały czas proszę czekać - dowiem się.

Jakbym nie miał szyby - chyba bym se folię założył.

TZ - nie mogłem zrezygnować. A wcale nie mam jakiegoś pakietu mini.  W drugim samochodzie ( w innym czasie ubezpieczony ) - nie mam szyb za 80 zł ale za to za 100 zł mam ochronę znizki AC/OC.  I to się mi już opłaciło ( spłaciło ).A raczej nie mi tylko połówce.

 

A poza tematem po 10 latach SXa zobaczcie co ma na blacie: :)

 

20200305_193942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

dwa miesiące temu założyłem hak i przygotowuje się do pierwszej majówki na Bałkanach w stylu karawaningu z przyczepą. Na pierwszy raz wypożyczę przyczepkę o DMC 1350kg, a później zobaczę, albo kupie swoją, albo zrezygnuje z tego typu podróżowania.

Ma ktoś z Was doświadczenia z QQ (najlepiej 1,5dCI) w temacie ciągnięcia przyczepy? Zastanawiam się, jak sobie poradzi w górach (przejazd przez Alpy, podjazdy itd). Silnik do najmocniejszych nie należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie o to cuś mi się stało.
Złuszczył mi się lakier na przyciskach.
W ASO od razu odpowiedzieli że pewnie se choinkę zapachową powiesiłem o mi wyżarło.
Żebym jeszcze choinki stosował...
Ekstra .

441029fccbfa1e791b33fddcfff26654.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wie ktoś może jak ( którędy)  przejść przez ścianę grodziową ?

Chcę zainstalować przednią kamerę oraz czujniki parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko, W przelotce jest tak nabite,że nie ma mowy.A innych dziur nie widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...