Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to ma jakieś większe znaczenie? Ile razy korzystałeś z tych przycisków?....

Codziennie, od strat/stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany z serwisu hula aż miło, ustawili zbieżność :)

Jednym słowem trafiłem w dziesiątkę w 89 poście pisząc o ustawieniu zbieżności.

I ciekawe dlaczego po zmianie kół.

Tak jak pisałem opony które tam były z biegiem czasu ułożyły się a nałożone jeszcze docięły brzegów by wyrównać rozbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Mam diesla 1.6 z 2015r przed serwisem wyl jak traktor a nagle po serwisie sie to zmienilo przy dodawaniu gazu jakby juz nie warkoczal a bardziej sie zmienil dzwiek. Obroty nie faluja temp nie rosnie nie kopci zadna kontrolka nie swieci ale dzwiek sie zmienil wg mnie juz przestal byl traktorem i to nie troche nie pokoi. Zmienili olej na full syntetyk nowe filtry itp hm? Czy jak na kontrolce nie ma zadnej lampki awaryjnej a auto dalej rowno pracuje i ciagnie olac to? Czy diagnostyka wykryje jakies bledy?

Edytowane przez Olimpkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Mam diesla 1.6 z 2015r przed serwisem wyl jak traktor a nagle po serwisie sie to zmienilo przy dodawaniu gazu jakby juz nie warkoczal a bardziej sie zmienil dzwiek. Obroty nie faluja temp nie rosnie nie kopci zadna kontrolka nie swieci ale dzwiek sie zmienil wg mnie juz przestal byl traktorem i to nie troche nie pokoi. Zmienili olej na full syntetyk nowe filtry itp hm? Czy jak na kontrolce nie ma zadnej lampki awaryjnej a auto dalej rowno pracuje i ciagnie olac to? Czy diagnostyka wykryje jakies bledy?

A włączyłeś zapłon i zapaliłeś silnik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem. Martwi Cię to, że silnik po inspekcji lepiej (ciszej) pracuje? Już sama wymiana oleju wycisza lekko silnik (nie wiadomo kiedy poprzedni i jakiego rodzaju był wymieniany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włączyłeś zapłon i zapaliłeś silnik???

Nie rozumiem ironi. ?

 

Hm nie wiem wlasnie czy ciszej porostu inaczej nie jezdzilem dieslami wczesniej wiem jak chodzil przed a jak chodzi po serwisie. Ale nie wiem czy mu na sile nie szukam bo tak jak mowie ciagnie obroty nie faluja brak kontrolki

 

A ostatnio full syntetyk rok temu idealnie mam wszystie papiery

Edytowane przez Olimpkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za poprzednią ironię ale miał być żart. Wałek padł teraz? Już po tym jak zaczął cicho pracować? Czy wcześniej jak robił za traktor?

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie znam się na mechanice - ale czy nie powinno być odwrotnie? Nie powinny sie pojawic wibrację? po uszkodzeniu wałka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo drgan nie bylo falowania obrotow zadnej kontrolki na mocy nie spadl bo turbo nadrabialo. Poprostu przy dodawaniu gazu na 2 i 3 biegu chodzil jak moj 50 konny kiedys peugeot 206 nie mial mocy i bylo sychac cykanie ale w srodku bo na zewnatrz jak podnioslem klape nic a nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, Parassite napisał:

Może ktoś coś: poszukuję zaślepki haka holowniczego na tylny zderzak.... 

na OLX widziałem tylko nie wiem czy to to konkretnie

https://www.olx.pl/motoryzacja/q-zaslepka-nissan-QASHQAI/

 

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest niestety.

Kiedyś szukałem do fiata.

Na A i O - chcieli po 50 - 50 zł.

W aso kupiłem za 25 :P

W nissanie może nie być tak prosto.

Ale widzę że zaczyna się czas znikających zaślepek na parkingach w QQ

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X jest zwykłe ucho pod zderzakiem na szczescie

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem wczoraj bliskie spotkanie ze szlabanem widmo i teraz mam pęknięty (nie jest rozwalony na kawałki) klosz od lampy od klapy bagażnika :P

Czy ktoś może wymieniał? Wie jak to zrobić, ile to kosztuje, czy są jakieś zamienniki? Szukałem na iparts ale nie znalazłem.

A może wystarczy skleić, ale czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelka? Albo poszukaj na znanym portalu aukcyjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem przekonany co do kropelki, podobno nie jest to najlepsze rozwiązanie do tego typu napraw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dzis ( dziwne ) pytanie do osób jeżdżących po górach. Okresowo lub ciągle.

Jak trzymacie obroty?

Kurcze, turbina ciągnie silnik od ok 2,5.

Czyli trzeba by było trzymać obroty na ok 3+.

Powiem że ostatnio troche się namachałem lewarkiem na serpentynach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniałem lusterko wewnętrzne na fotochrom,robiłem to już i w Note i wcześniejszej Kaśce i zawsze nurtowało mnie ,dla czego w lusterku jest 5 pinów ,a podpinamy tylko dwa + i -:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...