Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, JACKO29 napisał:

Dzisiaj zmieniałem lusterko wewnętrzne na fotochrom,robiłem to już i w Note i wcześniejszej Kaśce i zawsze nurtowało mnie ,dla czego w lusterku jest 5 pinów ,a podpinamy tylko dwa + i -:blink:

Dziwne, bo w poprzednim aucie mialem 3 piny :+, -, oraz sygnał z wstecznego-wtedy lusterko sie rozjaśnia jak cofasz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie ciśnienia w kołach.
Jak zwykle bardzo ciężki dylemat hehe.
Zakladajac że masz załadowane auto 2+ 2 ( dzieci ) czyli można powiedzieć że 2+1 + pełny bagażnik
Zwiększyć ciśnienie z tyłu do 2,6 czy zostać na normalnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi pilnuje tylko ciśnienia standardowego, nic nie ruszam :) Na pokładzie 3 osoby, bagaż i jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto takze napompowac kola azotem. Mamy wtedy caly czas rowne cisnienie niezaleznie od temperatury. A cisnienie potrafi naprawde wzrosnac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy podniesieniu ciśnienia np z 2,3 na 2,6 trzeba coś ustawiać w komputerze , kierownicy? Czy się samo wszystko ustawi. ( Czujniki )

Czy nie wyskoczą jakieś błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie tylko po co ? w czasie jazdy pójdzie ciśnienie jeszcze do góry i będzie twardawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2018 o 09:57, Aaliyah napisał:

Warto takze napompowac kola azotem. Mamy wtedy caly czas rowne cisnienie niezaleznie od temperatury. A cisnienie potrafi naprawde wzrosnac 

A ja mam taką specjalną mieszankę 78 % azotu, 21 % O2, niewielką ilość CO2 - to na lato , do zimówek zmniejszam nieco zawartośc O2 a więcej mam CO2 i trochę lotnych węglowodorów.

Jeżdżę na takiej miesance odkąd mam prawo jazdy - ponad 30 lat- i zawsze jest OK :jump:.   Tak na marginesie zastepowanie tlenu azotem to tylko chwyt marketingowy. Opona i tak zużywa się i utlenia od zewnątrz, a gaz jak to gaz- każdy rozszerza sie pod wpływem temperatury. Czy akurat azot mniej niż mieszanka z 21% dodatkiem tlenu - bardzo wątpię.Jeżeli już to jest to tak minimalna zmiana,że nieodczuwalna.

Przeszukałem nawet z ciekawości troche fizyki i co znalazłem???

Rozszerzalność objętościowa azotu wynosi  ---   0.003671 K^-1; powietrza 0.003670 K^-1;     jest więc nieznacznie WIĘKSZA ( raptem - zmiana  na 6 miejscu po przecinku).  Zgodne w przybliżeniu z równaniem Clapeyrona pV=nRT. Dla temperatur i ciśnień użytkowania opon odstępstwa od równania są niewielkie, przy czym  dla tlenu zmiany ciśnienia są nieco mniejsze niż dla azotu.

Reasumując: pompowanie azotem nie zmniejsza tylko zwiększa różnice ciśnień pod wpływem temperatury w porównaniu do powietrza. Jedyny plus azotu w oponach to wolniejsza jego dyfuzja przez mikropory w gumie. Czyli teoretycznie rzadsze pompowanie kół. Na ile rzadsze- no na pewno nie o 21%. :rolleyes: 

Edytowane przez drds
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to ujęte 🤣

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na wodorze...może być czasami totalny odlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio zauważyłem, a właściwie usłyszałem, że na postoju przy wykonaniu ruchu kierownicą w lewo słychać przy samej kierownicy, jakby coś plastikowego luźno latało (jeden dźwięk, nie ciągły)... kojarzy mi się np. z dźwiękiem przycisku on/off na myszce bezprzewodowej, który po podniesieniu myszki i potrząsaniu zazwyczaj "lata" i wydaje dźwięk, jakby w środku coś się przesuwało. ^_^ Wyjątkowo to usłyszałem w takich okolicznościach, bo słuchałem muzyki z telefonu na NC i po wyłączeniu była cisza i ruszyłem raz kierownicą i takie coś usłyszałem. Nie wiem jak wcześniej. Próbowałem macać plastiki, ale było to dalej, aż wciskałem przy kręceniu kierownicą klawisze od podgłaszania i ściszania i przestał wydobywać się ten dźwięk, raczej. Spotkaliście się z tym?

Generalnie sławny na forum, masowy montaż QQjów odbija się w eksploatacji, bo coś zawsze zatrzeszczy, a od nowości czasem w okolicach deski rozdzielczej przy panelu CD (tak mi się wydaje). Nie spotkałem się wcześniej w poprzednich autach tak mocno przeciętnej jakości montażu.

Edytowane przez memeQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 16:47, memeQQ napisał:

Ostatnio zauważyłem, a właściwie usłyszałem, że na postoju przy wykonaniu ruchu kierownicą w lewo słychać przy samej kierownicy, jakby coś plastikowego luźno latało (jeden dźwięk, nie ciągły)... kojarzy mi się np. z dźwiękiem przycisku on/off na myszce bezprzewodowej, który po podniesieniu myszki i potrząsaniu zazwyczaj "lata" i wydaje dźwięk, jakby w środku coś się przesuwało. ^_^ Wyjątkowo to usłyszałem w takich okolicznościach, bo słuchałem muzyki z telefonu na NC i po wyłączeniu była cisza i ruszyłem raz kierownicą i takie coś usłyszałem. Nie wiem jak wcześniej. Próbowałem macać plastiki, ale było to dalej, aż wciskałem przy kręceniu kierownicą klawisze od podgłaszania i ściszania i przestał wydobywać się ten dźwięk, raczej. Spotkaliście się z tym?

Generalnie sławny na forum, masowy montaż QQjów odbija się w eksploatacji, bo coś zawsze zatrzeszczy, a od nowości czasem w okolicach deski rozdzielczej przy panelu CD (tak mi się wydaje). Nie spotkałem się wcześniej w poprzednich autach tak mocno przeciętnej jakości montażu.

Też to zauważyłem i próbowałem zlokalizować, nie udało się. Podczas normalnego użytkowania jest to jednak niezauważalne i szybko o tym zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zastanawiałeś się co to może być? Obserwowałem to teraz, specjalnie ustawiłem radio w granicach minimalnych lub wyciszone i moje wnioski są takie, że nie występuje to zawsze, a jak występuje to tylko podczas wykonaniu ruchu kierownicą w lewo z centralnego położenia w początkowej fazie, później cisza. Dziwne to dla mnie. Podczas jazdy na niskich parkingowych prędkościach też to słyszałem. W cichych warunkach wcześniej nie jeździłem, więc nie wiem jak wcześniej było, no ale teraz zauważyłem i się zastanawiam, czy zgłosić to, czy potraktować w kategoriach możliwych opcji, że TTTM. Jak znajdę czas to może to nagram i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to trójkątne wytłoczenie między kołem zapasowym a trójkątem ostrzegawczym ma jakieś konkretne przeznaczenie? Inne wytłoczenia(komórki) są zapełnione, a to nie.

012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże.

Co to za wtyczka w bagażniku tak sobie luźno leży, kabel wychodzi z pod kanapy?

20180831_161359.jpg

20180831_161420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 17:01, redsalamander napisał:

qq 2009 co to jest za skrzyneczka pod fotelem kierowcy?

Oczywiście to napęd DVD dla nawigacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 17:01, 2pac napisał:

Może ktoś pomoże.

Co to za wtyczka w bagażniku tak sobie luźno leży, kabel wychodzi z pod kanapy?

20180831_161359.jpg

20180831_161420.jpg

Ciekawe... Jak wyciszalem bagażnik to do tej wtyczki podłączony był podłużny czujnik ukryty w styropianie tej poprzecznej belki... 

Jaka masz wersję qq? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe do czego czujnik jest zamontowany w tej belce?

I może inaczej zapytam.  

Czy może byc tak, że wtyczka jest wyprowadzona ale do niczego nie podłączona, bo dla wersja wyposażenia jaką mam dang "gadżet" jest jako opcja?

Edytowane przez 2pac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...