Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 2pac napisał:

Pavllo -->

Wersja Acenta.

Jakiej poprzecznej belki?

Tak jest u mnie. Acenta ma hill holdera? Bo myślałem, że to może czujnik "poziomu" 

IMG_20180902_140650.jpg

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko - moze ktos robił

Dzis tylne drzwii lekko zarysowałem na długosci 25 cm i jakies 4 cm szerokosci. Rysa wyczuwalna do bialego na przetloczeniu.

                    Ile kosztuje w ASO (i czemu tak drogo? :o).

A moze lepiej niezalezny warsztat? (tyle ze na gwarancji jeszcze jest). Srebrny metalik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

prufpaket na niemieckim przeglądzie w książce serwisowej nissana czy ktoś wie co wchodzi w jego skład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackSet napisał:

krótkie pytanko - moze ktos robił

Dzis tylne drzwii lekko zarysowałem na długosci 25 cm i jakies 4 cm szerokosci. Rysa wyczuwalna do bialego na przetloczeniu.

                    Ile kosztuje w ASO (i czemu tak drogo? :o).

A moze lepiej niezalezny warsztat? (tyle ze na gwarancji jeszcze jest). Srebrny metalik.

Ja robiłem w ASO i niestety  z auto casco  jak się ktoś pod sklepem przytulił.  :(  

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JackSet napisał:

krótkie pytanko - moze ktos robił

Dzis tylne drzwii lekko zarysowałem na długosci 25 cm i jakies 4 cm szerokosci. Rysa wyczuwalna do bialego na przetloczeniu.

                    Ile kosztuje w ASO (i czemu tak drogo? :o).

A moze lepiej niezalezny warsztat? (tyle ze na gwarancji jeszcze jest). Srebrny metalik.

 

Mnie zaśpiewali za obtarte drzwi przód 6000 netto plus jakieś materiały które wyjdą podczas roboty???. U magika zapłaciłem 350 złoty. Podjedź do magików co usuwają wgniecenia bez malowania. Jak zobaczą czy ta rysa jest do usunięcia to Ci powiedzą. U mnie to wyglądało tak jak na zdjęciu tylko że tam nie widać 4 wgnieceń które były. Po jednym dniu auto jak nowe :D

IMG_20180730_112239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet wgniecenia brak. Tylko rysy. Jutro podjade do aso zeby powiedzieli ile biora. Jak wiecej niz pincet to biore magika B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rafsty napisał:

 

Mnie zaśpiewali za obtarte drzwi przód 6000 netto plus jakieś materiały które wyjdą podczas roboty???. U magika zapłaciłem 350 złoty. Podjedź do magików co usuwają wgniecenia bez malowania. Jak zobaczą czy ta rysa jest do usunięcia to Ci powiedzą. U mnie to wyglądało tak jak na zdjęciu tylko że tam nie widać 4 wgnieceń które były. Po jednym dniu auto jak nowe :D

IMG_20180730_112239.jpg

I za to chcieli 6 tys???  Chyba razem z pozłoceniem ??? Mysleli,że na idiotę trafili??? Nowe drzwi w całości pewnie są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,daliby nowe drzwi z malowaniem,dla tego taka cena.Wiecie jak usuwa się głębokie rysy,bez wgnieceń?Należy zaopatrzyć się we właściwy lakier i wykałaczkę...namacza się wykałaczkę w lakierze i nakłada lakier warstwami w rysę,tak by nie mógł sciekac,a wypełnił całkowicie rysę.Nastepnie po wysuszeniu traktuje się to papierem wodnym 1000 na twardym równym klocku i cierpliwie głaska kontrolując postępy.Po starciu nadmiaru lakieru,daje się pastę polerską i heja...Robiłem tak w Note,robiłem tak w Micrze...po rysach nie ma śladu.Jedynie ważna jest cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, drds napisał:

I za to chcieli 6 tys???  Chyba razem z pozłoceniem ??? Mysleli,że na idiotę trafili??? Nowe drzwi w całości pewnie są tańsze.

Nowe drzwi 2050 netto a i jeszcze zapominałem dodać że do tej ceny należy doliczyć koszt lakierowania wierzchniego błotnika przedniego oraz drzwi tylnych :) Debile i tyle.

29 minut temu, JACKO29 napisał:

No właśnie,daliby nowe drzwi z malowaniem,dla tego taka cena.

Jacku nowe drzwi jak napisałem wyżej to najmniejszy koszt w tym wszystkim. A żeby było zabawniej to u jednych magików ta nissanowska blacharnia dała dyplom z podziękowaniami i referencjami dla tej firmy bo tak wspaniale im się współpracuje z nimi!!! Czyli tak wymieniają drzwi że dają do magików oni to robią za 500 złotych a ASO kasuje 8000 zł !!! I jak się kapniesz że drzwi nie są nowe skoro nawet lakier oryginalny jest :D a biznes się kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JACKO29 napisał:

No właśnie,daliby nowe drzwi z malowaniem,dla tego taka cena.Wiecie jak usuwa się głębokie rysy,bez wgnieceń?Należy zaopatrzyć się we właściwy lakier i wykałaczkę...namacza się wykałaczkę w lakierze i nakłada lakier warstwami w rysę,tak by nie mógł sciekac,a wypełnił całkowicie rysę.Nastepnie po wysuszeniu traktuje się to papierem wodnym 1000 na twardym równym klocku i cierpliwie głaska kontrolując postępy.Po starciu nadmiaru lakieru,daje się pastę polerską i heja...Robiłem tak w Note,robiłem tak w Micrze...po rysach nie ma śladu.Jedynie ważna jest cierpliwość.

dzieki :thumbsup:

Mam nawet lakier + bezbarwny (2 fiolki) bo robiłem odpryski na zderzaku.

Czyli kolejno ?

1) wykałaczka lakier -> papier wodny -> pasta polerska -> lakier bezbarwny

czy ?

2) wykałaczka lakier -> lakier bezbarwny -> papier wodny -> pasta polerska

~J

ps. lakiernia ASO wyceniła na 1500 bo lakier wodny srebrny metalic jest trudny do cieniowania i trzeba na sąsiednim elemencie gubić (cytuję) - czyli zgodnie ze sztuką/

Ew. mogę zgłosic z AC (ze niby na parkingu dostałem) a to bedzie mnie kosztowało +10% zwyzki przez 2 lata, co oznaczać bedzie + ca 500  PLN łacznie przez 2 lata.

 

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pooglądaj filmik łysego jak to się robi.On to robił bardziej na odczep,samemu niestety musisz dokładniej się przyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie witam jestem po przeglądzie w stacji diagnostycznej, diagnosta wyłapał ze na lewym

tylnim amortyzatorze jest spadek właściwości. jest tylko 61% gdzie z przodu i stylu na reszcie jest 80% czy ktoś już miał podobny

problem ? 

2 godziny temu, 2pac napisał:

Światła mijania QQ j11, żarówki h7 czy h11?

H11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

Może w dzisiejszych czasach mniej do samochodu - bardziej do kosiarki:

Jaki kanister ok 4-5 L macie w garażu?

Chińczyk  czy jakaś marka?

 

PS przepraszam z góry z prymitywne pytanie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem za ~ 25 pln w Castoramie. Z tym ze nie do kosiarki a do jachtu B) ale tez dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2018 o 12:40, JACKO29 napisał:

 

Pooglądaj filmik łysego jak to się robi.On to robił bardziej na odczep,samemu niestety musisz dokładniej się przyłożyć.

Dzieki za filmik. Troszke "zwulgaryzowalem" metode ale przydal sie pogladowo. Dzis 5 warstw lakieru aby wypelnic zaglebienie. Jutro dam bezbarwny a potem polerka. Ale juz jestem zadowolony:D

Lakier fabryczny z aplikatorem wart swojej ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brzyk napisał:

Wg mnie to podstawa.
Za co mają co dać gwarancję?
Skoro ktoś inny p naprawia twoje auto.

Wymiana oleju i filtrów to nie naprawa, nie podlega przedłużonej gwarancji i jest odpłatna. Jakby ktoś inny naprawiał mi auto i bym za to płacił to po co by mi była przedłużona gwarancja. 

3 godziny temu, JackSet napisał:

W warunkach gwarancji jest taki punkt 7.2 wylaczenia. Radze przeczytac.

Znam wyłączenia. Przedłużona gwarancja pozwoliła mi zaoszczędzić ponad 3 tysie. Przy tak awaryjnym aucie jej wykupienie to obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Parassite napisał:

Przedłużona gwarancja pozwoliła mi zaoszczędzić ponad 3 tysie. Przy tak awaryjnym aucie jej wykupienie to obowiązek.

Cale szczescie ze dostalem ją w prezencie od salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...