Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym ledy wrzucił H8 osram np. za 200 zł. Pytałem czy przed czy polift bo do przedlifta są za 200-300 zł gotowe zestawy na zasadzie plug and play osram lub einparts i może jeszcze z innych też coś. Do polifta to nie widziałem.

@Jacko, nie jest tak, że H11 ma inny układ skrzydełek od H8 w podstawce?

Edit, dobra gdzieś doczytałem, że ponoć układ jest taki sam dla H8, H11 i H16.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to samo,nawet długością bańki się nie różnią

12 godzin temu, Brzyk napisał:

polifta.

2018

teżtak chciałem zrobić .

Nie wiem jak oceniasz zmianę żarówek?

Ja na razie włożyłem mocniejsze tzn z " góry przełożyłem na dół" . Wiem że żarówki halogenów są słabsze.

Nie używa się ich za często - więc obudowa raczej wytrzyma.

Oceniam na plus,zwłaszcza że moje ledy mają 10tys lumenów.Teraz zastanawiam się nad doświetlaniem zakrętów,bo światło z halogenów na prawdę widać na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wrzuciłem z głównych do halogenów. To ta sama żarówka tylko słabsza ( oryginalnie ).
Tak. Jest trochę lepiej.
Ale musielibyśmy stanąć obok siebie żeby to ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Qashqai J11 2016 Tekna

Czy któryś z kolegów orientuje się czy jest bezpiecznik od czujników parkowania z przodu , a jeżeli tak to który ?

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hak holowniczy do QQ j11 FL 2019 r.

Szukałem ale nic nie znalazłem odnośnie haków do tego modelu. Czy ktoś może montował i może się podzielić informacjami, zdj jak ma zamontowany?

Chodzi mi o taki żeby po zdemontowaniu nie było widać instalacji oraz żeby nie trzeba było podcinać zderzaka. Czy w ogóle jest to możliwe?

Kompletnie nie wiem ja ugryźć ten temat. Jaka firma, model, wiązka itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Intruz napisał:

Hak holowniczy do QQ j11 FL 2019 r.

Szukałem ale nic nie znalazłem odnośnie haków do tego modelu. Czy ktoś może montował i może się podzielić informacjami, zdj jak ma zamontowany?

Chodzi mi o taki żeby po zdemontowaniu nie było widać instalacji oraz żeby nie trzeba było podcinać zderzaka. Czy w ogóle jest to możliwe?

Kompletnie nie wiem ja ugryźć ten temat. Jaka firma, model, wiązka itp. 

Mam hak z Westfalia, tzw automat,  po jego zdemontowaniu musisz zajrzeć pod zderzak, żeby zauważyć przyłącze.

Wiązka 13pin pod przyczepę kempingową.

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, buba1982 napisał:

Mam hak z Westfalia, tzw automat,  po jego zdemontowaniu musisz zajrzeć pod zderzak, żeby zauważyć przyłącze.

Wiązka 13pin pod przyczepę kempingową.

Czy taki? W opisie jest ze trzeba podcinać zderzak

https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holowniczy-nissan-qashqai-ii-j11-fl-2017-2021,sp,6,10588 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Intruz napisał:

dokładnie taki

podcinać? - to już nie te czasy 😉
nic nie trzeba podcinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 18:03, buba1982 napisał:

dokładnie taki

podcinać? - to już nie te czasy 😉
nic nie trzeba podcinać

To jak to wytłumaczyć? To jest z instr. montażu Wstfali. Pokazane podcięcie 8x10cm

Screenshot_20210412_180121_com.google.android.apps.docs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Intruz napisał:

To jak to wytłumaczyć? To jest z instr. montażu Wstfali. Pokazane podcięcie 8x10cm

Screenshot_20210412_180121_com.google.android.apps.docs.jpg

Nie mam żadnego podcięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, buba1982 napisał:

Nie mam żadnego podcięcia

Możesz wrzucić zdjęcie jak to u ciebie wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo dzięki. No faktycznie sporo miejsca i luzu tam masz. Gniazdo puszczane z tego co widzę. Hmmmm... Może to jakiś inny model Westwali niż ten mój z linka. Sam już nie wiem. A jeśli można wiedzieć to jaki koszt haka i montażu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odebrałem  qashqai z salonu i mam takie  pytania na szybko:

1. Czy każdy  ma takie dziwne połączenie pasa na siedzeniu pasażera? Nie spotkałem się z tym wcześniej żeby to wychodzilo centralnie na brzuchu pasażera. 

2. Mam wersje N-style doposazona w czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Często na drodze czujniki piszczą gdy przejedzie samochód z naprzeciwka, czy to można jakoś wyregulować czy to normalne ? Jest to irytujące i wiem że można wyłączyć i włączyć podczas parkowania, ale napewno się o tym zapomni. 

3. Zauważalny  ruch drążka zmiany biegu w szczególności na 4 biegu, czytałem na forum że ten typ tak ma ?

Dzieki i szerokiej drogi

20210414_173808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element pasanie nie jest łączeniem,ale sposobem na stukanie sprzączki pasa,gdy jest zwinięty.Gdyby nie ta "pętelka" klamra stukałaby o słupek,co do jej pozycji...to już zależy jaki kto ma brzuch,ewentualnie w którym miejscu.Co do czujników nie wypowiem się,bo było już o tym mnóstwo na forum i nie zagłębiałem się w tą lekturę bo z przodu nie posiadam,a z tyłu pikają jak wrzucę Rakietu...Zauważalny ruch drążka jest zauważalny i nie jest elementem roszczeniowym w serwisie,po prostu TTTM,jednemu drążek mocniej dyga innemu mniej,ale sumarycznie wychodzi że dyga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 😀 źle napisałem, to nie jest łączenie pasa tylko tak jak napisałeś. Ale na fotelu kierowcy jest to rozwiązane tak jak w większości samochodow,, pastylka ". Tutaj jest to tak zaszyte, dlatego  z ciekawości pytam czy tylko  wersję podstawowe tak maja czy każda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie czujniki reagują tylko poniżej 10 km/h i biorąc pod uwagę ich słabszy zasięg niż tylnych czasem boję się podjechać pod np betonowy słupek bo nie wiem czy go nie widzą czy jest jeszcze za daleko ;/ Ale może dokładane działają cały czas? To byłoby dość dziwne faktycznie. Moje czasem pikną przy wolnej jeździe po dziurach, ale na jadące auto podczas jazdy to nie. 

A z pasem to księgowi zaoszczędzili 10 centów na plastikowym grzybku robiąc takiego patafiana na pasie?

Np tu: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-nissan-qashqai-1-3-dig-t-140km-6mt-n-style-pakiet-technologiczny-ID6DDfHB.html#gallery-open

widać grzybki

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego patafiana,jakoś mi nie przeszkadza,bo znam z autopsji wk***ce stukanie klamry,jak małżonka wysiadając potrafi skręcić pas w warkocz,ma talent.jak nie zauważę to na wybojach napiernicza klamra jak wściekły perkusista.Jak się pas schowa,to ten patafian robi dystans pomiędzy słupkiem a klamrą.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza tylny pas jakos tak pastylka jest za nisko i często pas zostaje na plastiku. Nie umiem z tym jechać :/

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba z tej opony juz nic nie będzie? Strach zakładać ?
Właśnie się szykowałem do zmiany.08f5396df5a40e625a0c6170b5f95bc5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet o tym nie myśl.... Opony uszkodzone w ten sposób są nienaprawialne, nawet jak wulkanizator twierdzi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, 2pac napisał:

Koledzy chyba z tej opony juz nic nie będzie? Strach zakładać ?

Jak to nic nie będzie... oczywiście, że jeszcze będzie - możesz z niej zrobić pięknego łabędzia :D
-> https://zszywka.pl/p/labedz-z-opony-727826.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacoob już biorę nożyce i wycinam
Jak nic muszę teraz dwie nowe oponki kupić, bo jednej nie wymienię gdyz nastukane jest z 18kkm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...