Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy, max. prędkość 120/h


MatrixN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc, mam Murano Z50 USA 2005r niedawno zrobiłem kapitalny remont głowic oraz instalacji gazowej. Po remoncie autko jeździło OK na benzynie, następnie zrobiłem remont inst. gaz.,  gazownik powiedział że trzeba jeszcze raz zrobić diagnostykę silnika po jego naprawie bo nie dogrzewa dołem prawdopodobnie termostat (wskaźnik temp. w połowie, ogrzewanie działa bez zarzutów), i po przejechaniu około 1000 km zaczęły się problemy. Samochód zaczął bardzo dużo palić ( na 150km spalił 45l gazu) i przy tym nie ma czym jechać, brak mocy, auto ledwie przyśpiesza a maksymalna prędkość to 120 km/h. Podobnie działo się przed remontem. Po podpięciu przyczepy samochód jechał max 100km/h i był jak muł. Może ktoś z was wie co się dzieje i co należy naprawić? Będę wdzięczny za przydatne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wersje europejska czy amerykanska ?naped na 4x4 czy 2wd? najlepiej napisz na maciek2011@autograf.pl on ma pojecie o skrzyniach cvt i jest z Warszawy

USA , 4x4 włączane elektronicznie, ten co mi sprzedawał mówił że to nie jest typowy napęd 4x4, na klapie nie ma znaczka 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli wejdzie wam skrzynia w tryb awaryjny to wcale nie trzeba wyrzucac 5000 PLN tak jak wiekszosc warsztatow krzyczy i nabja nas w butelke a sobie kase podaje namiar na goscia ktory potrafi rozwiazac problem jesli auto zachowywalo sie tak jak moje czyli jak byl zimy to zmianial tylko biegoi do 3 a pozniej jak sie rzgrzal to zmienial biegi wyzsze ale na wysokich obrotach i do tego szumial tak od 4 biegu jak by kulki metalowe by sie meiszaly w skrzyni i do tego nie pokazywal biegu N i P reszte pokazywal juz myslalem ze bede w plecy 8000 pln a tu udalo sie za 1200 PLN zl zalatwic temat pisze jakie byly moje objawy powyzej i do tego wyrzucalo bledy na komputerze nastepujace P0840 p0845 0744 0826 1778     czy tak sie zachowuje jak moj jak tu pisze ? i jescze jedno czy zalacza naped na 4x4 ? kreci kola z przodu i z tylu bo wcale nie znaczy ze dziala jak wlaczysz elektronicznicznie bo ja tez tak mialem a wcale nie ciagna na 4 lapy choc wlaczal na tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłanczałem kompa, bo dzwoniłem po warsztatach i pytałem czy mają program do Murano do diagnostyki skrzyni i niestety nikt w Nysie takiego nie ma. Jak wrzucam N, P, D wszysko pokazuje na wyświetlaczu nie wiem czy działa 4x4 bo nie wiem jak samemu to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego obstawiacie skrzynię?? może kwestia mieszanki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiałem się nad przepływką, jutro będę miał nową to założę ale nie wiem czy trzeba się potem podpinać do kompa, czy wystarczy sama  wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcił bym na początek butlę od gazu i po przełączeniu na PB sprawdził czy coś się zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej zakręcić butlę bo w układzie wbrew pozorą jest dość dużo gazu, podłączałeś scaner?? aby sprawdzić sondy i korekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Pytanie do Michamurano. Mam podobny problem ale jak wyjadę na trasę znaczyna wlasnie grzechotac w skrzyni. Po przejechaniu 30km z prędkością 140-160 kmh samochód zwalnia do 120 i nie można przyspieszyć. Brak reakcji padalu od gazu... 

Jak rozwiązałes problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...