Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z wyjęciem kluczyka ze stacyjki


omn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy!

Ostatnio mam taki problem, że nie bardzo ciężko wychodzi mi kluczyk ze stacyjki. Lekko wychodzi do połowy a później muszę się nieźle naszarpać i nakręcić żeby oddało kluczyk. Psikanie WD40 dało jedynie efekt brudnego kluczyka. Na drugim, prawie nowym (nieużywanym) kluczyku to samo. Po długiej trasie: z dobrze dogrzanym, wysuszonym wnętrzem auto dokładnie to samo. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] że nie bardzo ciężko wychodzi mi kluczyk ze stacyjki. 

 

To chyba dobrze ;) Albo nie bardzo , albo ciężko ... 

 

Jeśli smarowanie nic nie daje , to jedyna opcja niestety pozostaje - wyciągnąć wkład stacyjki i powymieniać zapadki wraz ze sprężynkami na nowe.

Czyli regeneracja stacyjki / wkładki.

 

 

Aaaa - tutaj możesz sobie jeszcze poczytać

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/105887-stacyjka-kluczyk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omn, jestes z Lodzi, dobry zaklad od stacyjek jest na ul. Dabrowskiego 26 PPHU Krytom (vis a vis Kraszewskiego), mam gdzies wizytowke ale telefon znajdziesz w sieci

w przeszlosci 2x korzystalem z ich uslug, raz zaciety zamek w Fordzie Escorcie, raz stacyjka w MB W124, za kazdym razem sprawnie i umiarkowana cena

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie smaruj WD, bo pogorszysz tylko sprawę. Ten płyn doraźnie pomaga ale ma silne własności myjące, w rezultacie czego rozpuści i wymyje z wkładki resztki oryginalnego smaru (o ile jeszcze taki tam jest) Lepiej już użyć (z dużym umiarem) rzadkiego oleju maszynowego (takiego jak do maszyny do szycia) albo coś przeznaczonego do zamków drzwiowych. Na jakiś czas pewnie pomoże. A i tak powoli trzeba myśleć o regeneracji wkładki (wymiana sprężynek i zapadek w bębenku - są warsztaty, które dopasują wkładkę do istniejącego klucza) Warto też raz na jakiś czas zamieniać klucze (jeśli masz dwa) bo po dłuższym czasie ten nie używany, leżący w szufladzie też będzie obracał się w zamku z dużym oporem (używany stale klucz wyciera się stopniowo razem z wkładką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...