Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek w światłach przeciwmgłowych przód


Nes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, widzę że była przerwa ale może komuś się przyda. Ja wymieniłem obie żarówki od góry. Trzeba trochę wprawy i zręczności ale wymiana poszła mi sprawnie.

Żeby się dostać do żarówek, podniosłem maskę, odkręciłem plastikowe osłony: między grillem, a chłodnicą, oraz lewą i prawą po bokach chłodnicy. Te boczne osłony celowo blokują dostęp do żarówek dolnych świateł. Po zwolnieniu owych przeszkód dosięgnąłem ręką żarówek. Trzeba trochę polawirować ręką ale dostęp jest (ręka po pachę). Po wyjęciu żarówki z oprawki można trochę pociągnąć gniazdo z przewodem w stronę chłodnicy, żeby na widoku wymienić. Gorzej z wpinaniem żarówki do oprawy - po włożeniu bańki żarówki do otworu trzeba obracać i próbować "wkliknac" jej podstawę. U mnie z jednej strony było po skosie, a z drugiej prawie pionowo, także trzeba delikatnie obracać i próbować dociskać żeby kliknęło. Wszystko na czuja jedną ręką. Jeżeli ktoś ma krótkie lub grubsze ręce to może zdemontować grill, dzięki czeku na pewno zyska dużo miejsca i skróci sobie dojście. Pozdrawiam. 

IMG_20220625_144445.jpg

IMG_20220625_145349.jpg

IMG_20220625_145412.jpg

IMG_20220625_145426.jpg

IMG_20220625_145445.jpg

IMG_20220625_190353.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam jeszcze ściągnąć grill, wtedy da się sięgnąć ręką do zatrzasków maskownic wokół lamp i je wypiąć. Wtedy mamy dostęp od przodu. Jest dużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...