Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pochwalmy się naszymi Pulsarami...i nie tylko


otis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ASO mi zaśpiewali cenę to się przeżegnałem. Zakładał mi gość w warsztacie w Koszalinie , hak zdejmowany odczepiany . Nie pamietam ile zapłaciłem jak chcesz poszukam faktury. Bagażnik oczywiście dokupiłem sam oddzielnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, Twoje perypetie znam :)

Już auto po gwarancji i coraz bardziej zastanawiam się - brać nowe czy zostawić Pulsara (nic po prostu na rynku mnie tak nie przekonuje jak to auto), a jak zostawić to czy nie założyć haka (bo przy 4 rowerach na dachu, autostradą poniżej 10 l nie jestem w stanie zejść).

Hubert, jak auto zachowuje się przy takiej platformie z 4 rowerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta platforma jest na 3 , do 4 można dokupić opcjonalną płozę ( ja jej nie mam) . Z 3 rowerami po około 17 kg każdy plus platforma 20 kg czuć ze ma się coś z tylu, ale jeśli chodzi o spalanie nie zauważyłem dużej różnicy . Producent podaje ze bezpieczna jest prędkość do 130 km/h . Jechałem 110 najwiecej , jak wspomniałem nie zauważyłem różnicy w spalaniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
14 godzin temu, Rex-er napisał:

Hubert, jak auto zachowuje się przy takiej platformie z 4 rowerami?

Ja co prawda jeżdżę z 2 rowerami, ale potwierdzam to co napisał Hubert w kwestii spalania - nie zauważam różnicy. Opinia jest wiarygodna, bo w trasie czy jadę z rowerami, czy też bez, nie przekraczam 110 km/h.

Dawniej w Almerze N15 woziłem te 2 rowery na dachu i tam różnica w spalaniu była mocno zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego przez to spalanie patrzę na pomysł haka jak na inwestycję - 2,5l to jest jakieś 12zł/100km, zwróci się jak nic przy  5000km (no, może 15000 patrząc na jeszcze koszt dobrego bagażnika - ale ten koszt rozkładam na pewnie dobre 2-3 samochody, a nie tylko na Pulsara)

 

Bo u nas to tak wygląda ;)

 

20616013_10213001073762409_8479801476840647468_o.jpg

20507704_10212938589040330_4393280189094318327_o.jpg

Edytowane przez Rex-er
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
9 godzin temu, Rex-er napisał:

No i właśnie dlatego przez to spalanie patrzę na pomysł haka jak na inwestycję ...

Ten kij ma 2 końce. Raczej nie liczyłbym na jakieś szybkie zwroty z tej inwestycji biorąc pod uwagę wyłącznie koszty paliwa, no chyba, że jeździsz non-stop z rowerami. Z doświadczenia jeszcze podpowiem, że kiedy woziłem rowery na dachu, jadąc w/po deszczu, rowerki miałem czyściutkie. Teraz wożąc rowery na platformie, bez względu czy jadę w deszczu, czy po opadzie, rowery wyglądają identycznie jak tylna klapa auta. Dwa lata temu na myjce przy Galerii Przymorze w Gdańsku ludzie mieli ubaw, kiedy do boxu wjechałem z rowerami na platformie, ale cóż - tył był tak zabłocony, że innego wyjścia nie widziałem :dribble:

Powiem szczerze, że decydując się na hak i platformę, brałem pod uwagę wyłącznie fakt, że przy moim wzroście o ile na dach Almery dawałem radę załadować rowery, to w przypadku Pulsara musiałbym posiłkować się "taboretem". Wiek też robi swoje - te same rowery, a teraz jakby cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...