Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map Nissan Connect 3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jestem po kolejnej rozmowie z Nissan-Poland - nie chcę zapeszać ale wygląda na to iż mam szansę na aktualniejszą (patrz z 2016) wersje map bezpośrednio od Nissana a nie przez dealera. Bardzo miła konsultantka po zasięgnięciu info od zwierzchników potwierdziła że mapa z 2013 w samochodzie kupionym w 2017 to lekkie nieporozumienie. Na najnowszą nie mam co jeszcze liczyć bo pojawi się dopiero w kwietniu/maju. Będę na bieżąco informował o rozwoju sytuacji :wave:

Otrzymałem potwierdzenie wysyłki karty z mapą na 2016 r. Przesyłka wychodzi bezpośrednio z centrali i pomija dealera !!!! Także nie stracę mozliwości odebrania nowej mapy za 2017 r. Jak tylko otrzymam przesyłkę  przedstawię ją na forum !!!

PS pozdrawiam serdecznie przytaczaną powyżej konsultantkę z Nissan Poland,  panią Marię !!! :wave::nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta o której piszesz tylko z drobnym niuansem w nazwie od grudnia jest dostępna w ofercie Nissana http://nissan.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Xtrail_2015/Europe-NISSAN-Connect-3-V2/sku/T1000-25359/en_GB/NissanEMEA/EUR

 - ta na stronie Nissana ma w oznaczeniu 25359.

 

Natomiast karta  CONNECT 3 EUROPE V2  z numerem T1000-25360 KE288-LCNKEV2  już w pierwszych dniach stycznia 2017 była dostępna na naszym Alle... i OLX - wiem, bo w pierwszych dniach tego roku ją kupiłem.

Niestety jak widac dealer'zy Nissana dostaja je na koncu dla swoich klientow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wywiążą to dostaniesz mapę w wersji V.1.1 adekwatny do daty sprzedaży auta a nie najnowszą V2.  tylko nowe autka mają szansę na darmową aktualizację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do mnie było :)

Ja mam nowe autko i będę miał aktualizacje map przez 3 lata z darmo -wg oficjalnych zapewnien Nissana

teraz trzeba czekac bo mapy już "splywaja" do ASO ale jeszcze czekaja na wytyczne jak, co i komu i jak to rozliczać. Nie wiem nawet gdzie mam się po nia udac, czy do najbliższego ASO czy tam gdzie kupowałem autko.

W przyszłym tygodniu ma się to wyjasnic bo chyba po nr VIN będą "rozdawac" aktualne mapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać bo tez czekam. Do ASO mam 150km a do salonu gdzie auto kupiłem 650km

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem potwierdzenie wysyłki karty z mapą na 2016 r. Przesyłka wychodzi bezpośrednio z centrali i pomija dealera !!!! Także nie stracę mozliwości odebrania nowej mapy za 2017 r. Jak tylko otrzymam przesyłkę  przedstawię ją na forum !!!

PS pozdrawiam serdecznie przytaczaną powyżej konsultantkę z Nissan Poland,  panią Marię !!! :wave::nissan:

Hej, no i doszła przesyłka , prosto z Francji :thumbsup:

W opakowaniu była karta oznaczona symbolem :

LCN2KAIEU V1 GW

a poniżej nieco inny symbol:

LCN2K-EV1GW

 

dane są chyba z 2015/16 r ale nie wszystkie bo dalej nie ma na niej południowej części wschodniej obwodnicy Wrocławia z Siechnic do Łan a ta powstała już ze 3 lata temu, pewnie są też i inne braki. Co ciekawe w menu nawigacji jak się wchodzi do wersji mapy już nie ma opisu z którego roku pochodzi ?? 

W ciągu następnych tygodni spróbują ją przetestować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odebralem nowa karte z mapami. Niestety jak to zwykle bywa nie jest to zbyt aktualna mapa przynajmniej dla Warszawy.

zmiana ulicy iedaleko mnie byla ze dwa lata temu a tutaj ciagle stara nazwa, rondo oddane ponad rok temu a na mapach caly czas "zwykle" skrzyzowanie. Pewnie wiecej takich kwiatkow jest.

Pan z ASO podszedl ze mna do auta, wymienil karte, zaktualizowal mape  i zabral stara karte.

Oczywiscie najpierw spedzilem chwile przy biurku poniewaz musial wypelnic formalnosci i "zdjac" karte ze stanu daeler'a u ktorego kupilem auto-odebralem ja w innym ASO niz kupowalem swoj samochod.


hehe

Sprawdzilem na stronie HERE mapcreator i tam sa aktualne mapy dla tych miejsc o ktorych wspomnialem tj. jest juz rondo i nowa nazwa ulicy.

Ciekawe dlaczego nie wprowadzili tego do tych map z 2016?

post-103421-0-01437400-1491543612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Te oznaczenia to czarna magia, wyjaśnić to może jedynie szanowny kolega Andrzej G

Nie przeceniaj Kubuś moich moich zdolności. W tych oznaczeniach pogubili się już chyba nawet spece BOSCH'a. Kombinują, jak tylko potrafią, by "ludek" był szczęśliwy, że dostał coś "nowego" za free. Normalnie, to  najbezpieczniej coś kupować w ASO, ale w przypadku map Nissana, to się niestety nie sprawdza. To co podejrzewam, wylałem z siebie tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106254-informacja-o-przekroczeniu-pr%C4%99dko%C5%9Bci/?view=findpost&p=1165225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego w moim nie ma nawigacji, a ja używam google maps w smatfonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Przeglądam właśnie temat i dodam mój problem. Zakupiłem Quashqaia w połowie maja 2016 i również mam te nieaktualne mapy z 2013. Niestety, nie wiedzieć dlaczego, mój dealer nie widzi w swoim systemie mojego auta że podlega aktualizacji mapcare, pomimo że wszędzie jak byk w internecie jest informacja że wszystkie quashaie zakupione po 01.05.2016 podlegają temu programowi. Próbuje już od 3 tygodni ustalić tą kwestie zarówno z dealerem jak i z centralą nissana ale z centrali brak jest jakichkolwiek informacji. Dealer też nie chce wydać aktualizacji - sprawa jest bardzo dziwna bo mam informację, że nie jestem jedyny ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego w moim nie ma nawigacji, a ja używam google maps w smatfonie...

 

Tez tak robie ale tylko w miescie, na krotkich dystansach. Na dlugich telefon bardzo sie nagrzewa, do tego jesli jest sloneczny dzien jest spora szansa, ze wszystko sie zawiesi od przegrzania.

Mam najnowsze mapy nissana, podczas pierwszego wiosennego wypadu poza miasto skierowaly mnie na most dla pieszych... Moge dodac to do dlugiej listy idiotycznych propozycji tras, wlacznie z droga przez zamkniety poligon i polnych drog wydeptanych przez dzikie zwierzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądam właśnie temat i dodam mój problem. Zakupiłem Quashqaia w połowie maja 2016 i również mam te nieaktualne mapy z 2013. Niestety, nie wiedzieć dlaczego, mój dealer nie widzi w swoim systemie mojego auta że podlega aktualizacji mapcare, pomimo że wszędzie jak byk w internecie jest informacja że wszystkie quashaie zakupione po 01.05.2016 podlegają temu programowi. Próbuje już od 3 tygodni ustalić tą kwestie zarówno z dealerem jak i z centralą nissana ale z centrali brak jest jakichkolwiek informacji. Dealer też nie chce wydać aktualizacji - sprawa jest bardzo dziwna bo mam informację, że nie jestem jedyny ;-(

Cierpliwości, na Węgrzech madziary muszą ze swojego ege szege, przetłumaczyć na nasz język. Ja atakowałem ich dosyć długo, aż w końcu raczyli sensownie odpowiedzieć. Wcześniej tylko dziękowali i przesyłali nr reklamacji po każdym mailu. Problem mieli nawet po tym jak dostali nr vin auta, a później zdjęcia karty i wersji menu z auta. Podejrzewam, że sami dochodzili czy przypadkiem jacyś sprytni pracownicy, nie podmieniają kart w drodze fabryka-sprzedawca-klient, co jest chyba bardzo prawdopodobne.

Duś dziadów, mimo ze mapy i tak są o kant dooopy rozbić, należą Ci sie jak psu buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

https://winclub.pl/topic/11439-nissan-connect-3-v1-europe-2017/

Zobaczcie, czy to komus bedzie działać - znalezione dzsiaj.

Szanowny kolego. Racz zauważyć, że zostały tam wymienione 2 różne karty, z różną zawartością mapową.

Starsza, nie testowana (2014r) 25920 4EA0C , oraz nowsza (ale nie najnowsza) NISSAN Connect 3 - V1 KE288-LCNKE15

Co z tego, że nowsza jest podobno z CID'em, skoro powszechnie wiadomo, że by z tego typu wstawki skorzystać, trzeba posiadać więcej niż przeciętne umiejętności, stosowną kartę pozwalającą na zmianę CID, oraz stosowny system operacyjny komputera.

Osobiście życzę powodzenia każdemu kto spróbuje, pomimo że nie jest to najnowsza mapa 2017, jak zapewnia w opisie tamtejszy moderator, ale 2016 ... co świadczy o jego rozeznaniu w temacie.

Jakie oznaczenie nosi najnowsza karta z mapą 2017, łatwo można się przekonać tutaj http://nissan.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Pulsar_2014/Europe-NISSAN-Connect-3-V2/sku/T1000-25359/en_GB/NissanEMEA/EUR

Ale jak wspomniałem - życzę powodzenia testerom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, bo już się pogubiłem.  W nowo zakupionym QQ mam taką kartę jak w załączniku. Dealer twierdzi, że to najnowsza wersja nawigacji, ale nie bardzo mu dowierzam. Jak to jest, jaką mam wersję map?

post-106380-0-45074900-1500750761_thumb.jpg

Edytowane przez bluev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Panowie, bo już się pogubiłem.  W nowo zakupionym QQ mam taką kartę jak w załączniku. Dealer twierdzi, że to najnowsza wersja nawigacji, ale nie bardzo mu dowierzam. Jak to jest, jaką mam wersję map?

Wszystkie informacje w tej materii masz na poprzedniej stronie, włącznie do oferty sprzedażowej kart do poszczególnych modeli Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

To konkretnie -  dla wszystkich QQłek od 2013 r najnowsza karta ma oznaczenie Connect 3 Europe v2 KE288-LCNKEV2

Tutaj masz oficjalne dowody: http://nissan.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Qashqai_2015/Europe-NISSAN-Connect-3-V2/sku/T1000-25359/en_GB/NissanEMEA/EUR

O tym wszystkim było na poprzedniej stronie. Nie ma w tej kwestii żadnych podziałów na wersje wyposażeniowe QQłki. Rocznik i to wszystko.

Jak widzisz na oficjalnej stronie, w/w karta pasuje do wielu innych modeli (w tym do mojego Pulsara).

Dodam, że ta karta weszła do oferty w styczniu br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Na pewno nie z 2017, ani też 2016, ... a statystyk nie prowadzę. Poczytaj tematy o mapach, kartach, a znajdziesz szczegóły.

Oznaczenia kart do navi Nissana, to jeden wielki burdel w którym trudno się połapać, więc trzymaj się tego, co podałem wyżej. Przypomnę, że jeżeli teraz kupiłeś nowe auto, to obowiązuje Cię 3 letnia bezpłatna aktualizacja kart - walnij w stół gdzie trzeba, a jak nie pomoże, to pisz do centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj wymieniono mi kartę.

Z tego co widzę po numerze to nie jest to najnowsza o numerze:

Part number T1000-25359

 

f43d94d897d3d17451825e4a38802d1a.jpg

 

A taka miało auto nówka z 2017

 

307e70cfa8b231453c62cfef861da6c1.jpg

Czyli taka sama jak u kolegi juras2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ty się ciesz, że chociaż załapałeś się na V2, bo jeszcze 2 miesiące temu w ramach Map Care wtykali ludziom "jakieś coś" V1.1

Mieszają w tych oznaczeniach na nalepkach jak tylko się da, byle tylko wciskać ludziom szajs, który niesprzedany zalega na magazynie, a pijarowcy pieją wszędzie, jaki to Nissan przyjazny dla ludu, bo wprowadził darmową aktualizację map.

Może by tak Nissan zadbał o jakość bazy POI przy okazji kolejnych aktualizacji, bo to co zawierają najnowsze karty w kwestii fotoradarów, to woła o pomstę do nieba. Dla jasności - nowe fotoradary są wprowadzane, ale nad tymi, które kilka lat wykopano z ziemi (wszelkiej maści atrapy, etc) do tej pory nikt nie raczył się pochylić i wywalić z bazy.

Zamiast brać (chyba ze speedcamupdates) ten niewyczyszczony ze staroci szajs , niech załadują w mapy elegancką bazę z SCDB.

Już nie wspomnę, że taką aktualizację (pliczek .ntq) powinni na życzenie za parę zeta wgrywać w ASO za kilka zeta, a nie oferować tutaj http://nissan.navigation.com/product-list/Catalog/Catalog_Pulsar_2014/en_GB/NissanEMEA/EUR

kota w worku, za 35, lub 10 euro

Wstydzą się pokazać mapkę z naniesioną bazą, by każdy mógł przemyśleć, czy warto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. Mam auto ze stycznia 2015 czy akcja map care dotyczy rownież mnie. Posiadam nawigację z 2013. Mój dealer twierdzi uparcie ze tylko aut od 2016 kiedy ta akcja ruszyła. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...