Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map Nissan Connect 3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G

Czy ktoś kupował w ASO nowe karty NC3 V6 do starszych aut nie objętych programem Care ? Mam na myśli np. Pulsara z NC3 na pokładzie.
Ile sobie życzą w ASO za kartę NC3 Europe V6 ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
9 godzin temu, mixmusic napisał:

Ja już mam a Wy?

Żartowniś :D

Skoro masz, a jak Cię znam to masz możliwość załatwienia kilku sztuk :emot060: , więc może przedstawiłbyś jakąś konkretną ofertę dla forumowej braci. Sam też chętnie bym skorzystał.
Nissan najwyraźniej skupił się na dostarczaniu map do aut objętych programem Map Care, a pozostałych ma w ... "ciemnicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych zapraszam  na PW oczywiście.Znajdą się sztuki do sprzedania za jedyne 170 zł z wysyłka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Nissan Pulsar z NC 3 nie startuje automatycznie z karty z V6. Czy problem może stanowić przejście z V4 na V6 z pominięciem V5? Czy jest jakaś ręczna metoda wymuszenia aktualizacji? 8eabf864b3b4ecad8fce51e2f9849b0c.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ja właśnie dzisiaj dostałem przesyłkę od kolegi który u nas złożył ofertę z Nc3 V6. Od razu pognałem do garażu, bo ciekawość mnie zżerała, czy są zmiany w mapach i czy karta działa.
Powiem tak - dosyć długo miałem komunikat identyczny z Twoim, jednak po ok 30 sek NC wczytał nową kartę i pokazał mapę. To było przy pierwszym uruchomieniu z nową kartą. Po wyłączeniu navi, przy kolejnych uruchomieniach mapa pokazywała się natychmiast na ekranie. Moim zdaniem karta NC3 V6, którą kupiłem od w/w kolegi i jej zawartość jest OK. Posprawdzałem co nieco czy coś się zmieniło w stosunku do NC5 którą miałem poprzednio. Na pewno sytuacja drogowa jest aktualniejsza niż w V5. Wyznaczyłem kilka tras, m.in. Poznań -> Kudowa (v5 na odcinku do Wrocławia na sporym odcinku pokazywała, że jadę polem, a jechałem S5. V6 widzi już całą S5 na odcinku Poznań - Wrocław). Podobnie na trasie Poznań -> Gdańsk (V6 widzi już nawet zachodnią obwodnicę Bydgoszczy. Co prawda trasy tym odcinkiem nie wyznaczyła, ale jak tam postawiłem "pośredni", to już trasę wyznaczyło zachodnią obwodnicą, a nawigator uprzedził o możliwych utrudnieniach).
Tyle z grubsza po 2 godzinnych testach.

Strzeliłem też kilka fotek ekranu dot. systemu nawigacyjnego - później wstawię tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj dostałem przesyłkę od kolegi który u nas złożył ofertę z Nc3 V6. Od razu pognałem do garażu, bo ciekawość mnie zżerała, czy są zmiany w mapach i czy karta działa.
Powiem tak - dosyć długo miałem komunikat identyczny z Twoim, jednak po ok 30 sek NC wczytał nową kartę i pokazał mapę. To było przy pierwszym uruchomieniu z nową kartą. Po wyłączeniu navi, przy kolejnych uruchomieniach mapa pokazywała się natychmiast na ekranie. Moim zdaniem karta NC3 V6, którą kupiłem od w/w kolegi i jej zawartość jest OK. Posprawdzałem co nieco czy coś się zmieniło w stosunku do NC5 którą miałem poprzednio. Na pewno sytuacja drogowa jest aktualniejsza niż w V5. Wyznaczyłem kilka tras, m.in. Poznań -> Kudowa (v5 na odcinku do Wrocławia na sporym odcinku pokazywała, że jadę polem, a jechałem S5. V6 widzi już całą S5 na odcinku Poznań - Wrocław). Podobnie na trasie Poznań -> Gdańsk (V6 widzi już nawet zachodnią obwodnicę Bydgoszczy. Co prawda trasy tym odcinkiem nie wyznaczyła, ale jak tam postawiłem "pośredni", to już trasę wyznaczyło zachodnią obwodnicą, a nawigator uprzedził o możliwych utrudnieniach).
Tyle z grubsza po 2 godzinnych testach.
Strzeliłem też kilka fotek ekranu dot. systemu nawigacyjnego - później wstawię tutaj.
Nie wiem jakim cudem ale bez normalnego komunikatu o aktualizacji mapa wskoczyła tak jak piszesz znajduje nowe drogi, a wersja jak najbardziej prawidłowa, jak na zdjęciu. Sprawdziłem na Qashqai z 2014 r. i tam od razu pyta o zgodę na aktualizację. Dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


ee40bd75d31ae95941cfea9702e3435d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Tez nabyłem nową Kartę SD na 2021/2022 Nissan Connect 3 V6 do swojej kukułki, i rzeczywiście pokazuje wydanie V4, identycznie jak na foto załączonym przez kol. witgra, a nie V6.

Czy to jest prawidłowe czy czegoś nie kumam?

ps.

Przede wszystkim moje "testy" jak na razie nie wykazały żadnej różnicy w stosunku do poprzedniego wydania mapy V5 na 2020/21, które również posiadało wydanie v4 ale przy innej wersji pliku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam także się stałem szczęśliwym posiadaczem karty V6 pod Nissan Connect 3, wszystko sprawnie przebiegło, jak zawsze z resztą 👌😉

Co do wyżej opisanej sytuacji też mam identycznie i kompletnie nie rozumiem od czego jest ta zależność

Ostatnią kartę brałem 2019r pod Nissan Connect 3 V4

Wyświetlana nazwa po wejściu w informacje o mapie widniało na końcu F.A V3 tak jakby numer w tył od tego co napisane :P (o ile tak to można rozumieć)

2020 rok odpuściłem bo się za późno z tym obudziłem, ale widziałem na forum ludzie brali i wrzucali zdjęcia, karta V5 a wyświetlana nazwa w opcjach to G.A V4

Teraz 2021 postanowiłem zakupić w.w kartę V6 i wyświetlana nazwa to H.A V4 o tyle o ile F. G. H + inne numery wersji rozumiem, to czemu Vka się nie zmieniła na V5

Od czego to zależne, które numery są istotne itd. 

Co do samej "instalacji"
Przed włączeniem radia wyciągnąłem starą kartę i włożyłem nową, uruchomiłem zapłon / radio się włączyło, pojawił się komunikat o uruchamianiu nawigacji i od razu zaskoczyło 

Później sprawdziłem w opcjach jaka wersja jest w przypadku V6 bo z tego co opisałem wyżej na logikę powinno widnieć V5 i zgłupiałem, wyciągnąłem na włączonym radiu kartę, włożyłem ponownie z myślą że może coś nie zaskoczyło 🤪 wtedy pojawił się komunikat że "Pobranie Software nie jest możliwe, gdyż nośnik nie jest kompatybilny z tym urządzeniem itd itd" ale jak wyłączyłem zapłon / radio, włożyłem kartę i uruchomiłem ponownie to już wszystko zaskoczyło tak po prostu bez żadnego Upgrade w opcjach itd.

Może
ktoś jeszcze się w tej kwestii wypowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co napisałaś to jota w jotę tak samo było/ jest u mnie. Rzeczywiście niby V6 a wyświetla się V4 (G w miejsce H) ale wersja tzn. ciąg liczb na samym dole jest inny. Tak naprawdę to na razie nie widzę żadnej różnicy w eksploatacji. Na jednym z portali internetowych jest wystawiona taka karta V6 a podane parametry, są identyczne jak wyświetlane u mnie w aucie po naciśnięciu opcji INFO a więc chyba gitara. Które liczby są najważniejsze - nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra. Ja wszedłem na stronę Nissana, podałem model i rocznik auta i strona podała mi, że aktualne mapy dla mnie to NC3 V5.

Nie podają, że jest wersja nowsza NC3 V6. Porąbało ich, czy ich strona nie nadąża...?

Dodam, że z wujaszkiem mamy 2 QQ 14/15 i chciałem 2 karty nabyć dla nas.

Aktualnie mamy V4 i V5.

Rozumiem, że te karty na portalu V6 zadziałają w naszych QQ...

Czy @Andrzej Gmoże wie?

Edytowane przez melonowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Czy jest jakaś możliwość usunięcia  z karty POI radarów wgranych przez Nissana te ich radary są bardzo nie aktualne i dają info w miejscach gdzie już dawno stacjonarne radary są usunięte. Jest taka możliwość żeby nawigacja czytała tylko POI radarów które wgram sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam  Mam  X traila 2013 rok  t31   radio  jak  na  foto  w tle ale  jakaś  starą  mapę  , moje  pytanie  jaka  najnowsza kartę z mapa   mogę  do  tego  radia  włożyć  by  wszystko  działało jak  należy

245705238_359516652529949_4900547352535156022_n.jpg

1.jpg

Edytowane przez Andrzej3.0DI
dodatkowe zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej3.0DI napisał:

Witam  Mam  X traila 2013 rok  t31   radio  jak  na  foto  w tle ale  jakaś  starą  mapę  , moje  pytanie  jaka  najnowsza kartę z mapa   mogę  do  tego  radia  włożyć  by  wszystko  działało jak  należy

https://nissan.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Xtrail_2013/CONNECT-LCN1-Europe-V11/sku/P43BD04-D0110-2001/en_GB/NissanEMEA/EUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Andrzej G napisał:

czyli   jednak  ta   CONNECT LCN1 Europe - V11   Dzięki  śliczne    znalazłem  ofertę  za  160zł  dam  znać  czy  działa 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej3.0DI napisał:

znalazłem  ofertę  za  160zł  dam  znać  czy  działa

Spory wybór. Dramp-Expert dla niektórych map zapewnia kolejne aktualizacje poniżej stówy - zapytaj, ponegocjuj ...

https://allegro.pl/kategoria/gps-i-akcesoria-oprogramowanie-67097?string=NISSAN Connect 1 v11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem  , włożyłem  , wczytało , mówi  po  polsku , są nowe  obwodnice , w  weekend trasa w  Polskę sprawdzimy  , Mogłem  jednak  dopłacić  i  spolszczenie  wziąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy.

Ja z kolei mam inny problem. Nie chodzi mi o jakość map, brak nazw ulic i ulic w ogóle... TTTM.

Walczę z ustawieniami nawigacji. Dziś myślałem, że się wścieknę.

Trasa prosta, jak drut. Poznań - Pniewy. DK 92, główna droga. Normalnie inaczej się nie da.

Złom jeden zaczął przy każdej możliwej krzyżówce kierować mnie na jakieś poboczne dróżki.

Nie mogłem sobie poradzić z ustawieniami. Nie ma ich przecież dużo.

Zmieniałem typ trasy, drogi płatne, autostrady, sezonowe, prowadzenie dynamiczne, punkty pośrednie na trasie też dodawałem i nic.

Następna krzyżówka i prowadzi mnie w bok.

Nie to, żebym drogi nie znał, tylko sprawdzałem na znanej trasie jak się navi zachowuje.

Od dawna mam z tym problem.

Na nieznanych drogach normalnie boję się z niej korzystać, aby mnie do niedźwiedzi i wilków nie wyprowadziła...

Stąd pytanie do Kolegów.

Jak Wy macie skonfigurowane ustawienia navigacji, żeby dobrze i intuicyjnie prowadziła ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja  na  razie  testuje  trasę  szybką  i  jest  OK  , nie  omijam płatnych  a  i  dzisiaj  przyszło  jeszcze  spolszczenie  na  płycie  CD  , super  wszystko  zaktualizowało  na  końcu  musiałem  wpisać kod  i  super  wszystko  śmiga

247969234_396141675471218_8300116638753484453_n.jpg

248382308_413031077073167_703120439956461503_n.jpg

247287451_628788841615808_4907175338447381461_n.jpg

248213316_936935360228211_3980174997518327250_n.jpg

248244061_245979024249418_9084576871588510380_n.jpg

248337654_626999075141673_995611811610551809_n.jpg

248975388_534386271262986_1842760845925733929_n.jpg

Edytowane przez Andrzej3.0DI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć wszystkim, w sumie mój pierwszy post tutaj.

Pacjent to X-Trail 2019 1.7, w środku osławiona karta "E" pamiętająca jeszcze dinozaury :D Dzwoniłem do lokalnego serwisu w Chorzowie i tam powiedzieli mi, że dla mojego modelu nie przysługuje darmowa aktualizacja do nowszego typu. Czy ktoś miał podobnie? Wierzyć, i kupić na wiosnę po aktualizacji, czy domagać się (jak) zrealizowania bezpłatnej aktualizacji na nową?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 17:34, mjaniszewski napisał:

Wierzyć, i kupić na wiosnę po aktualizacji, czy domagać się (jak) zrealizowania bezpłatnej aktualizacji na nową?

Jeżeli kupić, to na pewno nie w ASO. W necie można najnowszą mapę kupić do 150 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej G
7 godzin temu, manual napisał:

Kiedy nissan wypuszcza nowe mapy?

Przeglądnij kolego 2 ostatnie strony w tym temacie - daty wpisów i czego dotyczą, a wszystko stanie się jasne ... w przybliżeniu. Nie ma stałej reguły - kiedy. Czasami nowe mapy wychodziły w końcówce roku, a w ostatnim czasie jest to nawet koniec 1 kwartału.

7 godzin temu, manual napisał:

zastanawiam się czy kupić kartę teraz czy poczekać na najnowsze mapy?

Ja bym zaczekał na nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...