Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Haczenie" 2 - dwójki


smith999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że pojeżdżę jakiś czas i zobaczę jak bedzie, jak coś to atakuje znowu, najbardziej rozwaliło mnie zeby zepsuć ją do reszty, na sile na zimno, to wymienią ....

Mówili jeszcze ze kiedyś to były trzy synchronizatory skrzyni a w tym modelu jest tylko jeden

Na dwa razy mogę zmieniać jak radzisz ale w sprincie na 1/4 mili to nie mam szans z taką techniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam wiesz jak ta skrzynia działa. Do ideału sporo jej brakuje i regulacja mistrza precyzji z niej nie uczyni więc cudów bym nie oczekiwał.

Dzisiaj złapałem się, że właściwie caly czas tak jeżdżę. Widać skrzynia sama to na mnie wymusiła.

Coś jednak jest na rzeczy, bo przez chwilę miałem zastępcze QQ z 1.2, a w nim idealnie pracująca skrzynia. Jedyny pozytywny aspekt tego zastepczaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w serwisie i powiedzieli ze sie nie da podregulować, sprawdzili poziom oleju w skrzyni i był ok, szukali kuny,... Jazda próbna tez nie wykazała ich zdaniem niczego, faktycznie jeździłem z nimi i zachowywała sie ok, tzn 2 wchodziła z lekkim oporem ale nie było takiego jakby otarcia jak mam czasami. Mówili zeby jeździć i obserwować bo przecież mam gwarancje i jakby co to mńie nie zostawią ... może trzeba by zostawić im na noc to na zimnym zobaczą, bo mówiłem im ze wtedy najczęściej to występuje. Co ciekawe to powiedzieli zeby zepsuć połamać najwyżej, żeby sie zepsuło całkowicie to wtedy wymienia. Nie mam wyjścia chyba, pojeżdżę, zobaczę...

 

 

Swego czasu również zgłaszałem w ASO, że 2 haczy i proszę o wyregulowanie. Odpowiedź jak u Ciebie - nie da się :D Zmiana biegów na dwa tempa nie zawsze się sprawdza ... coś z tymi skrzyniami musi być na rzeczy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze jeszcze na to nie wpadli albo nie chcą wpaść. Do tych w renault, ogólnodostępne są zestawy naprawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu również zgłaszałem w ASO, że 2 haczy i proszę o wyregulowanie. Odpowiedź jak u Ciebie - nie da się :D Zmiana biegów na dwa tempa nie zawsze się sprawdza ... coś z tymi skrzyniami musi być na rzeczy :]

 

Ostatnio byłem w serwisie w związku z pewną usterką i przy okazji zgłosiłem także "haczenie dwójki" - zapisali w protokole i coś tam niby ustawiali, ale asekuracyjnie powiedzieli, że nowa skrzynia musi się wyrobić. Natomiast po tym ustawianiu jest raczej podobnie jak było.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. I u mnie trochę haczy dwójka więc postanowiłem nasmarować cały mechanizm przy dróżku zmiany biegów. Po demontażu plastików można stwierdzić że linka odpowiadająca za ruch przód tył jest bez regulacji, natomiast linka która odpowiada za ruch prawo lewo jest regulowana. Zaznaczyłem markerem aktualną pozycję po czym wypiołem zatrzask i przesunąłem troszkę tak aby gwint od linki się trochę schował. Zabezpieczyłem zatrzask i jazda próbna. Moge śmiało stwierdzić że dwójeczka wchodzi o wiele lepiej. Niestety nie mam zdjęć, ale jak się to rozbierze to wiadomo o co chodzi. Myślę że warto się tym pobawić i wyregulować skoro fabryka dała taką możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować,u mnie też haczy,ale jak zmieniam bieg na wysokich obrotach,przy delikatnej zmianie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...