Jump to content
Sign in to follow this  
piotrson

NV 200 Manual napraw

Recommended Posts

piotrson

Witam potrzebuje  manual napraw  serwisowych  do nissana nv 200 1.5 dci 86 km 

Nie chce serwisowć w  swerisie  a chciałbym  to ogarniac sam  ... takie hobby  :rolleyes:

Jak  ktos ma  to prosze o pomoc na priv  albo moze skierowac w otpowiednia strone  :-))

Zgóry dziekuje 

Lenio

Czy znalazłeś coś ?

OsobaNN

Sam jestem ciekaw czy coś wypłyneło na szerokie wody internetu.... Instrukcja napraw jest on-line.. ,ale Nissan jak inne firmy chroni swoje zasoby i dostęp można uzyskać jako diler. Jest też portal EURO5 ... ale to też odpłatnie i dla warsztatów .

Mogę w pewnym zakresie pomóc w temacie .... jeśli będzie potrzebna pomoc w naprawie. Trzeba pamiętać ,że wiele bazuje na kodach DTC z CIII+.

Edited by OsobaNN

piotrson

Witam  i pociągnę troszkę temat  nv 200  idzie do sprzedania  miałem go 5  lat  

Serwisówki  nada nie miałem  ale .. wymieniałem  olej  co około 10-15 tys  po prostu raz w roku i wszystkie filtry włącznie z filtrem paliwa 

rozrząd dalej nie wiem  co ile sie wymienia ale ...miałem wymieniony przy 100 tyś  teraz jest  175  tys . 

Do tej pory  wymieniłem  klocki i tarcze  z przodu  i raz klocki  oraz bębny i szczeki  dobre zamienniki 

co do bębnów to nie ma prawie żadnego wyboru w zamiennikach .

Awarie  dwie   wyrobiona  teflonowo-plastikowa główka w mechanizmie wycieraczek  nie do  kupienia (kupiony  cały używany mechanizm z silnikiem za 100 zeta naprawa własna ) druga jeden spryskiwacz w masce  padł  wymiana na używany 20  zeta .

Konkluzja 

Następny będzie  też będzie  Nv 200 bo ...   ten  sam  jest  po prostu  nie zawodny !  Używany również  85 tys , i  2017 r 

Nie wiem  czy nowszy  też będzie   nie zawodny  bo silnik 90 km  i nie wiem czy skrzynia i sprzęgło takie same .

Stad moje pytanie  czy w tym silniku  jest  dpf  i koło dwumasowe kod silnika M20N  poj . 1461 cm3 66kW.

Jak  ktoś ma może info  na ten temat  to z góry dziękuję .

Koledze  OsobaNN dziękuję za info  i jak będę potrzebował pomocy  to się na pewno odezwę .