Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
birkin

[WP12] Wymiana fabrycznego radia nie nie fabryczne

Recommended Posts

birkin

Wiem, że jest miżliwość wymiany fabrycznego radia na inne nie fabryczne tylko co należy zrobić?

1. Czy wystarczy zastosować adapter kabla iso czy mimo tego potrzebne są jakieś didatkowe zabiegi?

2. Czy "nowe" radio musi mieć w sobie coś "specjalnego" żeby zadziałało po wymianie? Czy nawet takie radio za 50 pln też będzie grało po podłączeniu przez adapter kabla iso?

Moje autko to Primera WP 12, 2002 rok.

TESTER 1956

Radio nie musi mieć nic specjalnego by grało, w zależności od tego co kupisz może byuć potrzebny adapter lub nie. Dokupione radio może nie trzymać pamięci wówczas trzeba będzie zamienić przewody, chyba że adapter to uwzględni.

birkin

Dzięki za info. Czy ktoś może wie gdzie mogę kupić taki adapter iso pod mój samochód? Na alledrogo widziałem tylko do P11. Na kilku aukcjach były adaptery do Primery (bez modelu) od 2000 roku, więc nie wiem czy będzie pasowało.

TESTER 1956

Najpierw spraw sobie radio albo upatrz przynajmniej i dowiedz się czy takowy adapter potrzebny Ci będzie. A potem poszukaj go choćby tu;

http://www.prolech.com.pl/index.php?mod=shop&tree=142005

birkin

Chyba raczej będzie potrzebny adapter, bi teraz wszystkie nowe radia mają takie same wejścia na kable więc potrzebuję adaptera iso ale niestety póki co to nie mogę nigdzie znaleźć

TESTER 1956

A z tej stronki co Ci podsunąłem nie przypasuje żaden z tych do prim. Możesz wysłać zapytanie do sklepu, dadzą Ci odpowiedź co i jak, bo szukając nie zawsze się trafi.

birkin

Udało mi się znaleźć odpowiednią przejściówkę do mojego auta. Po podłączeniu radia wszystko jest ok ale mam 2 problemy;

1. Nowe radio nie będzie się mieściło w oryginalną ramkę po fabrycznym radiu  :thumbsdown:  Czy da się tą ramkę w jakiś sposób przyciąć i dopasować do nowego radia lub ewentualnie są w sprzedaży takie ramki, które są z większym otworem na radio i będą pasowały do "starych plastików"?

2. Drugi problem jest trochę większy a mianowicie chodzi o słynny komunikat SECURE na zielonym pasku. Ni jak idzie go wyłączyć. W zasadzie da się go wyłączyć jeśli  wciśnie się przycisk "info" i da się normalnie sterować nawiewami, klimatyzacją i zobaczyć informacje o spalaniu. Jednak nie da się wejść w "ustawienia". Po wciśnięciu klawisza "settings" ponownie pojawia się napis SECURE. Nie da się wtedy wejść i pozmieniać ustawień audio, wyświetlacza i daty. W sumie ustawienia audio mi już nie będą potrzebne ale ustawienia godziny i zmiana koloru wyświetlacza w nocy to już mi jest potrzebne. Czy da się to jakoś zrobić, żeby można było wejść w te ustawienia?

Edited by birkin

TESTER 1956

Co do ramki, wiedząc jakie masz radio i jakie ono ma rozmiary,  musisz szukać we własnym zakresie. Trzeba było wymierzyć i kupując radio dopasować do wymiarów. Można wyciąć, o ile nic nie znajdziesz, istniejącą ramką i zamaskować szparę i powstałe nierówności jakąś uszczelką. Ale chcąc tak zrobić to też najpierw znajdź materiał do uszczelnienia a potem dopiero wycinaj wiedząc na ile sobie możesz pozwolić.

birkin

Na szczęście jeszcze nie kupiłem radia. Te które sprawdzałem czy pasuje kabel to podjechałem do znajomego, który sprzedaje sprzęt rtv i wziął z półki   :)  teraz będę musiał poszukać odpowiedniego radia pod ramkę ale wydaje mi się, że będzie to trudne znaleźć takie z małym panelem.

Co do napisu SECURE to znalazłem na tym forum taki wpis

SKY - dzieki wielkie za linki.
Udalo sie radio smiga, wystarczylo wyjac bezpiecznik od radia na kilka minut ale ten ze skrzynki przy akumulatorze

Czy ktoś już to próbował zrobić?

TESTER 1956

Co zaś do włączenia i ustawienia radia to to radio odkupiłeś od kogoś ..??? Czy to Twoje radio ma takie objawy. Bo to oznacza że radio czeka na połączenie się komputerem pokładowym i do puki się z nim nie połączy nic nie zrobisz.

birkin

Napis secure pojawił się po tym jak wyjąłem swoje radio fabryczne i jechałem bez żadnego radia.

No i właśnie spróbowałem wyjąć bezpiecznik od radia i niestety po tym zabiegu całkowicie nie działa panel sterowania, więc nie ma jak sterować nawieeami i kimatyzacją. W takim razie odpuszczę chyba sobie wymianę radia. Chyba, że ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się tego komunikatu SECURE.

Edited by birkin

birkin

No tak ale ja mam problem taki, że jak mam wyjęte radio to jest wyświetlany napis i nie mogę zmienić ustawień wyświetlacza, tylko obsługa klimatyzacji działa. A mi chodzo o to jak pozbyć się tego komunikatu SECURE jak nie ma podłączonego radia.

TESTER 1956

Tego napisu nie zlikwidujesz. Skasuje się dopiero po ponownym podłączeniu radia i sparowaniu go z immo.

Guest nismo

Panowie szlachta wystarczy wejść na you tube i tam wyraznie widać zę się da . Ludzie wkładają inne radia i wyswietlacze i jeżdzą i wszystko jest ok.

birkin

Panowie szlachta wystarczy wejść na you tube i tam wyraznie widać zę się da . Ludzie wkładają inne radia i wyswietlacze i jeżdzą i wszystko jest ok.

To, że się da tak zrobić to każdy widzi na you tube ale nie każdy wie jak daną rzecz zrobić. A skoro Ty jesteś taki bystry to powiedz jak rozwiązać mój problem.

Edited by birkin

Guest nismo

Jest sposób . daj nr tel to powiem Tobie co i jak trzeba zrobić bo pisac to za długo i za dużo.

birkin

To chyba prościej będzie napisać co i jak zrobić. Napisz na pw.

metin

Witam wszystkich. Też mam ten problem. Napis secure jak go wyłączyć ? radio nie orginalne .

czarek8628
W dniu 3.04.2017 o 12:31, Gość nismo napisał:

Witam< właśnie będę się skłaniał ku wymianie radia, wiec z chęcią się dowiem jak to zrobić, od przeglądania rożnych rodzajów forum już mi się trochę w głowie pokićkało od info ale nie zawsze znajduje konkretne info. co do filmików z YT to chce wywalić stare radio i wyświetlacz, a założyć 2DIN na platformie android i oczywiście zachować opcje sterowania z konsoli i przydałoby się mieć info trafic, pozdrawiam

merlinothewizard

Cześć. Jestem totalnym laikiem. Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podać jakie radia niefabryczne mogę zamontować w moim Nissan Note E11 (2006), radio 2din. Chciałbym coś co będzie miało USB, BT ewentualnie AUX. Oczywiście wyświetlacz dotykowy :)

Dzięki i pozdrawiam.

czarek8628

Znalazłem w koncu opcje którą chce, jak tylko uda mi sie to zamontować to dla wszystkich chętnych dodam pełną relację z zamontowania, oraz filmik jak to działa. Pozdrawiam wszystkich kolegów i koleżanki