Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kod do radia


anka44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj :)

 

A kod do radyjka posiadasz?

 Zazwyczaj jest na małej karteczce opisanej jako RADIOPASS lub RADIOCODE - 4cyfrowy safety-nr. i dołączony do papierów od wozidła .

 

---------------------------------

 

A jak go znajdziesz , to postępuj zgodnie z instrukcją ( w załączniku dodałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

A kod do radyjka posiadasz?

 Zazwyczaj jest na małej karteczce opisanej jako RADIOPASS lub RADIOCODE - (czterocyfrowy) safety-nr. i dołączony do papierów od wozidła .

nic niemam oprócz karty pojazdu i faktury zakupu ...co mam robić niemoge uruchomic radia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic niemam oprócz karty pojazdu i faktury zakupu ...co mam robić niemoge uruchomic radia 

 

Upssss....No to masz problem. :(

Pozostaje Ci tylko wizyta u fachowca zajmującego się tego typu sprawami lub w ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę .

 

 

Niestety nie ma tak dobrze.

Jeśli ktoś gdzieś odblokuje Ci to radio - zapisz sobie kod na kartce i włóż do karty pojazdu - będzie na wszelki wypadek.

A instrukcję / zdjęcie  zapisz sobie w tel. lub w komputerze ;)

 

Cenowo chyba ok 100 -150 zł. - przynajmnej w innych modelach tak sobie  aso cenią, bodajże 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kodu uniwersalnego Nissan nie stosuje a jak będziesz próbowała wpisywać jakieś przypadkowe liczby to po trzech próbach zablokuje Ci radyjko na 10 minut i po każdej następnej będzie dodawał po 10 minut aż do godziny a potem zablokuje całkowicie że tylko reset będzie pomocny czyli ponowne rozłączenie aku. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem wymieniłam akumulator w nissanie juke rocznik 2010 1.6 silnik i rozkodowało mi sie radio co mma zrobic ? Anka 

Zerknij do mojej wypowiedzi tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/107160-n16-blokada-radia/?view=findpost&p=1166893

Znajdziesz tam 2 linki - może to rozwiąże Twój problem.

Ostatecznie możesz podjechać do ASO - tam na podstawie VIN uzyskasz kod swojego radia ... ale najprawdopodobniej w tym przypadku, będziesz musiała wysupłać trochę grosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to spece pomóc mogą tylko i wyłącznie w przypadku radyjek które nie musza łączyć się z komputerem auta, w przypadku tych które muszą się łączyć tylko ASO ratuje, a w tym przypadku zdaje się że musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Anka44, podaj VIN zobacze czy cos da sie zrobic bez numerow na naklejce na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam Nissana Qashai, odłączyłem akumulator, po podłączeniu, radio potrzebuje kodu, wbijam posiadany kod a radio nadal jest zablokowane, czy ktoś może wie w czym lezy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Czy jest ktoś na forum w stanie pomóc mi w uzyskaniu kodu do radia gdybym podała nr Vin?

 

Auto nabyłam z rozkodowanym radiem ale zakładam, że jest ono fabryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałaś powyższe posty ze szczególnym uwzględnieniem postu 13 ...??

Niby czytam i próbuję się tu odnaleźć.

Proszę o wyrozumiałość w końcu mam rangę Nie bić jestem nowy :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... Proszę o wyrozumiałość w końcu mam rangę Nie bić jestem nowy :rolleyes2:

Statut "Nie bić ..." nie zwalnia od czytania wcześniejszych postów, tym bardziej, że jest tam kilka zdeklarowanych osób, które niosą pomoc w problemie z którym się zgłaszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czytam i próbuję się tu odnaleźć.

Proszę o wyrozumiałość w końcu mam rangę Nie bić jestem nowy :rolleyes2:

Dlatego, wyczuwając Twe rozkojarzenie, zaproponowałem lekturę ze wskazaniem na oferenta który może, bo nie ma pewności, może pomóc. Prawda jest taka że jeśli nie znajdziesz pomocy u domorosłych fachowców w tej dziedzinie czeka Cię dość drogie zderzenie z ASO

Poczytaj też tu;

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/93582-kod-radia/

https://forum-mechanika.pl/threads/rozkodowanie-radia-almera-n16-nissan.6845/

Musisz też wiedzieć, że jeśli, mając już jakiś, wpisując kod radio po trzech nieudanych próbach blokuje się i wyskakuje wówczas liczba, która mówi ile godzin trzeba odczekać by podjąć ponowną próbę, próbując dalej, bezskutecznie, wydłużysz jedynie czas oczekiwania. To się tyczy wszystkich samochodów Nissana więc nie tylko w Almerze szukaj rozwiązań ale w całym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was przepraszam, że zadałam nieodpowiednie pytanie i wprowadziłam zamieszanie.

 

Z takim atakiem nie sądziłam że się spotkam biorąc pod uwagę że jestem na forum nowa i w powitaniu napisałam iż Nissan jest mi zupełnie obcy.

Gdyby nie to że ASO mam kilkadziesiąt kilometrów od mojego miejsca zamieszkania nie prosiłabym o pomoc.

Co do postu 13 to jest on napisany przez osobę, która tylko jeden raz napisała cokolwiek na forum więc obawiam się o podawanie jakichkolwiek danych takiemu człowiekowi.

Niemniej jednak dziękuję za szczerość, następnym razem sto razy się zastanowię czy warto o cokolwiek zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zbyt pochopnie oceniasz wszystkich jedną miarką, ale skoro tak uważasz ....., nie potrzebnie się rozpisywałem starając się pomóc w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc

To miłe, ale nie ograniczaj się tylko do podziękowania. Daj znać jak i czy wogóle poradziłaś sobie z tym problemem na tym polega forum właśnie by dzielić się zarówno sukcesami jak i porażką a dla innych mających ten sam czy podobny problem będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miłe, ale nie ograniczaj się tylko do podziękowania. Daj znać jak i czy wogóle poradziłaś sobie z tym problemem na tym polega forum właśnie by dzielić się zarówno sukcesami jak i porażką a dla innych mających ten sam czy podobny problem będzie jak znalazł.

Jestem w trakcie ogarniania tematu a pomaga mi OsobaNN

Za tydzień jestem umówiona na akcję serwisową poduszki ale już wiem że konieczne jest odzyskanie kodu na podstawie danych z radia oraz że to kosztuje 150 zł i trwa godzinę (przekazane mi telefonicznie przez pracownika serwisu Nissana w Tarnowie)

Radio póki co jest czasowo zablokowane po wpisaniu przez poprzedniego właściciela błędnego kodu a ja nie mam na razie pomysłu jak się dostać do danych z radia bo jest wbudowane w panel środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontaz wyglada mniej wiecej tak

 

nie wiem czy masz ten sam model bo nie pisalas o roczniku auta ale w zasadzie jest podobnie

na radiu sa nalepki z sekwencjami alfanumerycznymi ktorych potrzebuje serwis

gdyby udalo sie samodzielnie zdemontowac radio i pstryknac fotke naklejek to tutaj ktos sie deklarowal z pomoca

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/110511-kody-do-fabrycznego-radia-zapraszam/

 

moze te 150 PLNow (ktore winszuje sobie serwis) moglabys przeznaczyc na jakis inny, zbozny cel

Edytowane przez borge
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...