Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


LeonMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dla mnie sezon ogórkowy (brak wyjazdów z przyczepą na kempingi) więc i różne myśli chodzą po głowie.

Pacjent: T30 FL

Mam w swoim oryginał NAVI + radio CD. Zastanawiam się nad sprzedażą całego kpl. tj., NAVI+DVD z płytą+radio+konsola środkowa.

W zamian za to kupiłbym nową konsolę środkową pod radio 2 DIN+jakieś radio 2DIN (pewnie chińczyk aby było z USB). Nawet za bardzo NAVI mi nie potrzebna w tym chińczyku bo mam zewnętrzną navi Garmina i nie narzekam. W zasadzie jedynego czego mi brakuje to USB w radiu ;). 

Myślicie, że jest sens? Zestaw który mam do sprzedania jest w ogóle coś wart PLNów?

 

Jest też opcja wstawienia radia 1DIN w miejsce obecnego z USB i pozostawienie całej reszty jak jest, ale może warto wstawić 2DIN dla lepszego "bajeru" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

żeby dobrze to grało - trzeba wymienić głośniki i wytłumić drzwi.

warto dodać jakiś wzmacniacz i suba do bagażnika - wtedy ma to sens  - ale koszty to lekką ręką wydasz 10k

wg mnie nie warto - miałem tak przerobionego CRVa - wygłuszyłem cały samochód( nie wspomnę ile spinek mi naniszczyli w trakcie taj roboty ), 2 wzmacniacze ( jeden do suba drugi do głośników) efekt bardzo dobry

cóż ukrainiec wyjechał mi na czołowe na skrzyżowaniu( jechałem prosto on skręcał w lewo) i auto do kasacji - nikogo nie obchodziło, że 15k wrzuciłem w audio, wyciszanie i zabezpieczenie podwozia

dobrze, że miałem duży i nowy samochód, bo dzisiaj bym mnie nie było na tym forum 

kiedyś miałem lancera w którym tez przerabiałem audio - cóż ukradli mi po roku użytkowania

obecne audio w X uważam za bardzo dobre - pliki ściągam w formacie flac i nic więcej nie potrzebuje

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2017 o 14:42, Strider napisał:

- niski profil praktycznie eliminuje samochód z zastosowań nawet lekko offroadowych

Uff. Jak dobrze, że kierowca Xa z tego filmiku tego nie przeczytał:laie_67:

https://www.youtube.com/watch?v=9jvHH7R8nEs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli to nie jest nawet "lekki offroad" o którym pisałeś? Ok, czy mógłbyś podać:

- definicję "lekkiego offroad"

- momenty w których (te 10%) nie poradzi sobie Micra? Chciałbym zobaczyć te pozostałe 90%

Tutaj kolejny filmik jak na 19stkach nie radzi sobie auto. Ale zaraz zapewne się dowiemy, że taką trasę to na lajcie wciągnie Micra :laie_67:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 11:09, kirian napisał:

Uff. Jak dobrze, że kierowca Xa z tego filmiku tego nie przeczytał:laie_67:

https://www.youtube.com/watch?v=9jvHH7R8nEs

 

@kirianuwazasz ze trasa na tym filmie to off-road? niezle ; ) 
wiele osob uwaza ze jak nabedzie auto z napedem 4x4 to ma auto terenowe a prawda jest taka ze TEN naped, w TYM samochodzie ma za zadanie podnosic bezpieczenstwo jazdy, tyle albo az tyle, jesli ktos chce wykorzystywac to auto do jazdy terenowej robi to na wlasna odpowiedzialnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kirian napisał:

A Ale zaraz zapewne się dowiemy, że taką trasę to na lajcie wciągnie Micra :laie_67:

 

Biorąc pod uwage pokazana trase ,myslę ,że auto typu Micra to kto wie ,czy  tak samo a moze lepiej i poradziłoby sobie.

Jest mniejsza,lżejsza a przede wszystkim koła bliżej siebie,to nawet i naped na jedna os moze dac radę.

Ze wzgledu na gabaryty i podobne parametry a szczegolnie juz tylni naped - na pokazej trasie na pewno zdecydowanie lepiej by wypadl maluch 126p:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 18:28, borge napisał:

@kirianuwazasz ze trasa na tym filmie to off-road? niezle ; ) 
wiele osob uwaza ze jak nabedzie auto z napedem 4x4 to ma auto terenowe a prawda jest taka ze TEN naped, w TYM samochodzie ma za zadanie podnosic bezpieczenstwo jazdy, tyle albo az tyle, jesli ktos chce wykorzystywac to auto do jazdy terenowej robi to na wlasna odpowiedzialnosc

Nie, nie jest. Offroad to tylko bagno po pachy, to była autostrada w kierunku Katowic :laie_67:

Jeżeli myślisz, że ktoś kupuje nowego Xa na 19stkach za 160K po to żeby wykorzystywać go do innych zastosowań niż na wyżej wymienionym filmiku to nieźle ; )

Filmik został wklejony w odpowiedzi do użytkownika Strider (swoją drogą nie rozumiem czemu post został usunięty), który stwierdził, że  "niski profil praktycznie eliminuje samochód z zastosowań nawet lekko offroadowych".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 11:36, kirian napisał:

Nie, nie jest. Offroad to tylko bagno po pachy, to była autostrada w kierunku Katowic :laie_67:

Jeżeli myślisz, że ktoś kupuje nowego Xa na 19stkach za 160K po to żeby wykorzystywać go do innych zastosowań niż na wyżej wymienionym filmiku to nieźle ; )

Filmik został wklejony w odpowiedzi do użytkownika Strider (swoją drogą nie rozumiem czemu post został usunięty), który stwierdził, że  "niski profil praktycznie eliminuje samochód z zastosowań nawet lekko offroadowych".

 

@kirian jest kilka odmian off-roadu, to co bylo na filmie ktory byl zamieszczony, najbardziej bylo zblizone do turystyki 4x4

znakomita wiekszosc uzytkownikow tego forum to ludzi majacy auta z rynku wtornego, nie wiem po co kupuja auta z napedem 4x4 ale jak juz kupia to uwzaja ze maja terenowke (nie wszyscy ale jednak wielu), pobedziesz dluzej na forum to sie przekonasz a jak chcesz od razu to zacznij czytac starsze posty

last but not least musisz sie przywyczaic ze na tym forum posty sa usuwane a ci co usuwaja, nie czuja sie w obowiazku informowania dlaczego to zrobili, oficjalna wersja jest taka ze gina podczas przenoszenia czy laczenia postow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
1 godzinę temu, ben3 napisał:

Czy ktoś z kolegów jeździł może na oponach zimowych od Dębicy? Np Dębica Frigo?

Dębica - przyzwoite opony w rozsądnej cenie. Mają dobry stosunek ceny do jakości. Dębica Figo - da radę zarówno na śniegu, lodzie oraz innych typach zimowej aury.
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://fungusgs-spot.info/opony-i-felgi/nie-ryzykuj-kup-opony-zimowe-debica/

Znajdziesz tam trochę więcej info z tego zakresu na temat opon od Dębica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję użytkować Dębice zarówno letnie jak i zimowe w jednym z poprzednich samochodów. Letnie to był koszmar zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Frigo sprawowały się dużo lepiej zwłaszcza na śniegu, aczkolwiek meganka (1.4 Benz. 75 KM) generalnie była zaskakująco sprawna w zimowych warunkach. Jednak trzymanie boczne i prowadzenie były słabe dlatego też do X-a bym nie zaryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 8.09.2020 o 22:57, Smakor napisał:

Wszystko można naprawić :)

Oczywiście, że tak. Tylko zawsze kwestia ceny. Tu nawet nie było dużych zniszczeń bo podłoga za bardzo nie ucierpiała. 
Polecam kanał Arthura Tussik-a na YT. Tam pokazuje czasami mielonki, które potem idą w świat pewnie jako bezwypadki :D.

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzieliście filmiki ze środka koła, jak wygląda praca opony. jest to kilka YT:

Warto zobaczyć żeby sobie uzmysłowić na czym w zasadzie polega praca opon podczas jazdy... Dla mnie niesamowite ile opona musi znieść przez te swoje ok 30-50 tys km żywotności. 

PS. Nie wiedziałem który dział jest właściwy (przejrzałem) więc wrzucam "do nas". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Inna ciekawostka, porównanie QQ 160 KM z Grandlandem 180 KM (też się nad nim zastanawiałem, ale okazał się stanowczo za mały i ogólnie drogi).

Opel zmarnował potencjał silnika, ale może będzie dłużej działał?

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie też każdy widział. ale... Co ciekawe taka VAGowa super octavia 77 km/h... A przecież X jest wielkim ciężkim wysokim gniotem który się fatalnie prowadzi... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 21:52, Smakor napisał:

To pewnie też każdy widział. ale... Co ciekawe taka VAGowa super octavia 77 km/h... A przecież X jest wielkim ciężkim wysokim gniotem który się fatalnie prowadzi... 

 

Dlaczego uważasz, że fatalnie się prowadzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, agnesss napisał:

Dlaczego uważasz, że fatalnie się prowadzi??

Ja tak nie uważam, ale są tacy na tym forum, którzy mają duże porównanie i uważają że X nie skręca, nie hamuje i w ogóle prowadzi  się słabo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie skręca, czyli to tylko samochód do jazdy na wprost?? :samochod-rodzinny: Po czym poznać, że samochód się prowadzi dobrze albo źle?? Mi się wydaje, że Qashqai prowadzi się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się taj wydaje, jeździłem kilkoma autami, ale są tacy którzy uważają że Octavia prowadzi się dużo lepiej :) A Nissany co najwyżej przeciętnie ;P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Smakor napisał:

Też mi się taj wydaje, jeździłem kilkoma autami, ale są tacy którzy uważają że Octavia prowadzi się dużo lepiej :) A Nissany co najwyżej przeciętnie ;P 

Nie prowadziłam Octavii, a jedynie jechałam jako pasażerka i było dużo miejsca z tyłu. :wub: ale co to znaczy, że się dobrze prowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Varicella
8 godzin temu, katazipen napisał:

@Varicellanie dopisałem że to na rok..... to zmienia chyba postać rzeczy .

A tak ogólnie jak fura chodzi , jeździłeś innym nissanem mówię SUv ach ?

Po mojej jeździe próbnej mam niedosyt mocy , tutaj wydaje mi się że jest za mało , co Ty na to ?

Jak spalanie wychodzi , miałeś już serwis ?

Przy wyborze QQ pięć lat temu byliśmy oglądać inne SUV-y. U nas wybiera żona ja płacę. I z X-trailem było podobnie. Mocy w QQ było dość bo waga 1380kg i moc 163 była ok. Tu niby większa waga... ale do ścigania to nie ten rodzaj ... tak to do pracy małym samochodzikiem od 10 lat smigam

gr123 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...