Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


LeonMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tłumik nie jest większy, są te same, weź miarkę drewno

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze sie temat rozkręcił. Nic u siebie jeszcze nie wymieniałem ale patrząc na inne x-y wydaje mi sie ze u mnie d*pa trochę niżej siedzi. moze taki efekt ogółu przez zamontowane progi?

Nie znalazłem w historii zapisu omamienie sprężyn czy amorów? czy to mozliwe żeby oryginalne wytrzymały 10lat i 126 tys przebiegu.

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-68386-0-98766800-1442134490_thumb.jpg

 

Wg tego katalogu do 2003r tłumik końcowy jest ten sam. Po 2003r jest już inny.

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/pick?c=Nissan&model=X-TRAIL&ssd=%24WiVLBgQ%24

 

Widać z resztą że w dieslu jest grubszy komin. Nie da się u mnie wsadzić metra między rury.

 

Takie pomiary to też faja. Wystarczy że gumy od wieszaka sparciały i już jest rura niżej.

Od opony do rantu błotnika, pod warunkiem ze mamy te same rozmiary opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadz miarkę między rury jak to zrobił Micki i ja


Wynika z tego, że Mickiemu tylko się wydaje, że d*pa siadła

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie że nie wejdzie.

 

Widać z resztą że w dieslu jest grubszy komin. Nie da się u mnie wsadzić metra między rury.

Jak wcisnę między rury to metr będzie pod skosem więc co z takiego pomiaru :huh: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari, porównaj zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem dzisiaj wysokość dolnej krawędzi błotnika od ziemi. Na każdym kole jest tyle samo czyli około 75 cm. Opony mam standard czyli 16" profil 65

Mimo tego wydaje mi się ze wydech siedzi nisko. Nie jeden van ma lepszy prześwit patrząc na tylna oś

 

p.s. Dzisiaj na własnej skórze przekonałem się ze to nie jest auto w teren. Zamiast was posłuchać wjechałem tu i tam i tak skończyło sie na lataniu po okolicy w poszukiwaniu ciągnika i taplania sie w błocie po kostki. Teraz juz wiem gdzie nie jechać :)

post-82408-0-60507600-1442180932_thumb.jpg

post-82408-0-11738100-1442180936_thumb.jpg

post-82408-0-21458000-1442180941_thumb.jpg

post-82408-0-41115000-1442180946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzisiaj na własnej skórze przekonałem się ze to nie jest auto w teren.

A masz 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie Ty masz 75 ja mam 78.

Widzę że masz hak, wiec tu jest powód wszystkiego.

I nie chodzi mi o ciężar haka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ciągami nic na haku poza rowerami ale tez nie regularnie 2,3 razy roku. raz w miesiącu wożę pellet do ogrzewania domu około 300-320 kg. Grzmot a co ma hak do tego? masz na myśli to ze tył jest obciążany przez przyczepę?

Raz załadowałem na przyczepę gruz po budowie i na wysypisku wyszło mi 1200 kg, od tego czasu nie wożę nic ciężkiego, może z 2-3 razy 700kg na przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto od nowości?

Każdy hak ma dopuszczalną siłę nacisku. Nie znam się na tym ale wiem że są różne wartości.

Nie da się ukryć że sprężyny masz już "sklepane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta od nowości nie mam ale hak zakładałem ja. Najwyżej sprężyny do wymiany i nie przeginać z hakiem :) A z przodu tez powinno być 78 nie 75 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy tyle powinno być, zmierzyłem dla porównania z Twoim autem.

Fotki odpowiednio przód i tył.

 

post-68386-0-95788500-1442221783_thumb.jpgpost-68386-0-57915500-1442221809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

p.s. oponki z tyłu chyba czas wymienić ? :)

Przyszła na nie już pora. Niedługo założę zimówki a na wiosnę trza coś kupić ;)

Komplet rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, podsumowując waszym zdaniem, sprężyny do wymiany nie amory?

Ja już swoje powiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I amory i sprężyny, wieczorem i ja zmierzę.


Zmierzyłem, u mnie po wymianie amorków mam ponad 78. Opony standard 65. Niech inni też zmierzą to coś będzie wiadomo Ciekawe czy 4wd ma wyższy prześwit? Zakładam, że też miałem 75. Jakby tu jeszcze 5 zmierzyło to byśmy coś wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych aut można kupić amortyzatory gazowo-olejowe np.kangoo i one troche cisną bude do góry. Niestety nie wiem czy do Xów są takie dostępne, trzeba by zasięgnąć jezyka w hurtowni.

No i sprawdziłem pierwsza lepsza hurtownia i dowolny model Xa i są dostępne gazówki http://www.motocentrum.pl/amortyzator,nissan,x-trail-t30,2-5-4x4-165km,80-4784-17194-100121-0-71-g54050,pr

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że gazówki odbijają, ale nie na tyle by dźwignąć budę.

Właśnie po tym poznać uszkodzony amortyzator gazowy że nie odbija.

Miałem gazówki w ręce i po wciśnięciu tłok wraca do góry, ale nie z jakaś zawrotną siłą zdolną podnieść cokolwiek :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...