Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


LeonMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co jeździłem to do 2002 miały 3.0 dizel nie do zajeżdżenia. I ten był najpopularniejszy. Jednak nie brałem tego pod uwagę bo osiągi mizerne. Gorzej od najwolniejszego xa.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przechodziłem obok takiej toytoyki ... zdecydowanie to waga ciężka - jak patrol... a jeśli ja będę tego miał używać w mieście to chyba lepszym wyborem będzie Pb+lpg i chyba w wadze średniej... 

 

PS

co do aparatu o który pytałem kilka postów wyżej to zanabyłem nikona 3100 z kitem o przebiegu 6100 klatek za 700zł od pierwszego właściciela. teraz powoli zaczynam szukać obiektywów... (potrzebuję 3 szt. Jako pierwszy coś uniwersalnego 18-200, później stałkę 35 1.4 a na koniec 10-20. Jak by ktoś, coś w dobrej cenie to  dawać znać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta nie chwali, bo oniemiała z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie guzik widać a nie film ale zarzuceeem pluseemm co by nie było smutku :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można komuś odebrać wcześniej przyznane punkty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w jednym jestem za młody. Zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza wersja to wielki niewypał ,auto uznane za wyjatkowego  brzydala i dość szybko Renault wycofal go z produkcji bo po prostu nie sprzedawał sie ,był obiektem kpin ,aczkolwiek to było prawie to samo auto co X-trail T31 .


Dlatego teraz jestem zdziwiony ,ze Renault podejmuje ryzyko wchodząc drugi raz w do tej samej wody


Pozyjemy -zobaczymy.


Koleos to tez nie najbardziej szcześliwa nazwa .


W języku Greckim jego nazwa oznacza "Jądra", w języku Estońskim oznacza brzydki, straszny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejmuje ryzyko bo SUVa w ofercie trzeba mieć. W pierwszej generacji wygląd zaważył na porażce, ale widać, że wyciągnęli wnioski. Praktycznie każda nazwa w jakimś języku brzmi dziwnie.

Wracając do sedna też się zastanawiam czy nie bardziej "SUVowy" niż T32, choć dla mnie trochę za niemiecki.

Za parę lat może być interesującą ofertą na rynku wtórnym, zapewne będą tańsze niż Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trochę z innej beczki:

jakiego laptoka byście polecili do 1,5kzl - używki też wchodzą w gre

 

wymagania: ładny, ok 11-13 cali, coś w rodzaju zenbooka, musi pociągnąć autocada 2012, photoshopa cs6, sony vegas (czasami), dysk ssd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę lat może być interesującą ofertą na rynku wtórnym, zapewne będą tańsze niż Nissan.

Tak samo jak teraz I wersja Koleos-a.Jest bardzo dobrze na ogół wyposażona i tańsza od T31

Przypuszczam,ze II obecna wersja tez nie zawojuje rynku ,bo w tym segmencie jest za duża konkurencja .

Jak ktos nie zwraca uwagi na wyglad,nazwe czy obiegowe opinie ,to zakup Koleosa na rynku wtórnym bedzie dobra decyzja.

Tylko kiedyś też trzeba bedzie go sprzedać-a to jest ta gorsza strona medalu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LandCruiser III generacji -J90,J95 (do 2002 r własnie)to ostatnia prawdziwa terenówka.

...

Te silniki sa nie do zajechania ,nawet źle traktowany ,zalewany "oranżadą" czy olejem po frytkach bez wiekszego problemu dobije bez naprawy do 1 mln km przebiegu..

tutaj bym nie przesadzal, incydentalne napelnienie zbiornika oranzada pewnie go nie uszkodzi ale permanentnie zalewany takim paliwem na pewno nie dojedzie do 1 mln km bez naprawy

 

co do wielkosci aut to myslalem ze T31 jest duzy, do czasu az w zeszlym roku, w gorach, na lesnym parkingu nie stanela obok mnie Toyota Land Cruiser... zmienilem zdanie

 

nisstoy.jpg

 

prawda jest niestety taka ze im wieksze auto tym mniej komfortowy sposob poruszania sie nim w ruchu miejskim

 

ale mialo byc na rozne tematy: uzywacie jakis depresatorow do ON w okresie ujemnych temperatur?

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borge..

Wbrew wielu opiniom takim ,wolnossacym dieslom jak w LC III generacji jest w praktyce bez róznicy na zywotność czy to bedzie olej napedowy,opalowy ,czy po frytkach.Podobnie  jak w MB  w wersji W123 czy W124.

Dlatego teraz takich silnikow juz nie robią bo producenci ich poszliby z torbami.

 

W naszym klimacie depresatory to jest jak placebo .

Dlatego ,że nie zwykle rzadko trafia sie okazja aby ich własciwości dało sie wykorzystać.

Letnia ropa dopiero powyzej -22st.C robi problem a stacje od polowy listopada do końca lutego sprzedaja zimowa rope..

Ponad 20 lat jeżdże wyłacznie dieslami,trafiły mi sie w tym czasie pare razy wyjazdy gdzie auto stało na mrozie do -28 st.C i problemów zadnych nie było,a nigdy depresatora nie uzyłem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dawnymi laty mialem W124 i bylem czynnym uzytkownikiem forum Mercedesa, malo tego - postanowilem kiedys (jednorazowo) tytulem eksperymentu naukowego ; ) napelnic zbiornik tego auta OO

zuzycie paliwa na 100 km bez zmian, odpalal dobrze, mial lepsze przyspieszenie ale praca silnika byla zdecydowanie inna, taka bardziej twarda, stukowa

zaleceniem dla tych 'oszczednych inaczej' bylo dodawanie do OO mixolu ale jednoczesnie mozna bylo czytac posty o klopotach (awariach) pomp wtryskowych, wtryskiwaczy, gniazdach zaworowych

nikt nie wie czy przyczyna bylo wlasnie notoryczne uzywanie OO czy silniki dozywaly swojego kresu, bo znakomita wiekszosc ludzi byla kolejnymi wlascicielami swoich W123 czy W124

o spotkaniach fanow OO z 'krokodylami' nie rozwodze sie ale byly takie i bolaly

 

DSCN5192.jpg

jakis lodzki mini spot w 2006r., moja ; ) Mercedes druga z prawej

 

placebo...

byc moze masz racje z ektremalnymi temperaturami (sciecia ON na kasze czy zel) ale IMO nawet obnizona temparatura moze spowodowac zmiane stanu skupienia ON i jej utrudniony przeplyw przez oczka siatki filtrow a tym samym utrudniony rozruch

 

BTW w czwartek tankowalem paliwo na BP i sprzedawczyni natretnie oferowala mi sprzedaz fastfoodu, roztaczajac przede mna jego walory smakowe i odzywcze, na moje pytanie o to czy aktualnie sprzedawany ON to letni, przejsciowy czy zimowy, zobaczylem w jej oczach przestrach,  odpowiedzi oczywiscie nie otrzymalem : /

 

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tak do końca bo jednak ludziom robi się galaretka w filtrach paliwa. Ja sporadycznie używam i przyznam, że najlepiej działa na moją psychikę :) .Choć oprócz obniżania temperatury krzepnięcia to podobno jeszcze podnosi liczbę cetanową. Zakładam, że nie szkodzi a koszt jest niewielki więc stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze na psychikę zadziała też wymiana filtra paliwa przed zimą. Zawarta w paliwie woda odkłada się w filtrze i zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do grudnia (2016) używałem ropy letniej z anydeprestaorem Extreme. Robiłem tak ponieważ kolega jeżdżący na termosie ;) nakazał takie działanie (była to wyprzedaż paliwa przejściowego). W grudniu wozili już ropę zimową.

Zwykła miała temperaturę blokady filtra -22*C, Dynamic miała -32*C.

Zacząłem lać tylko to Dynamic, Vervę, Ultimate itd i tak mi zostało. do lata.

Teraz w grudniu znów przejdę na premium a zimową pozostawię bez sprawdzania.

 

W zasadzie to w ziemie chyba lepiej jednak wlać tej "lepszej ropy" niż się zastanawiać czy dam radę.

W styczniu w 3-ech króli jak wyjeżdżałem o 6:00 do pracy u mnie pod lasem miałem -29*C i odpalał bez problemu. 

 

W tym roku mam nawet plan zrobić testy.

Mam butelki z szerokim wlewem i mam zamiar zalać po 1L zwykłej ropy i tej lepszej z BP, Orlen, Lotos i Statoil i postawić sobie wszystkie opisane na tarasie.

Tak dla jaj mam zamiar sprawdzić jaka ropa jak się zachowuje itd w danej temperaturze.

Zaleję te butelki myślę około połowy grudnia aby mieć pewność, że każda to już zimowa itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest filmik i o ile dobrze pamiętam ta lepsza nie była najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale zeby wypowiedz byla pelna ; ) warto podac nazwe preparatu

sam uzywalem Black Arrow Skydd

Masz rację, ale skleroza też choroba. Miałem sprawdzić w domu bo po prostu nie pamiętałem, ale jak spojrzałem na Twój post to już mi się przypomniało. Używam Black Arrow Skydd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest filmik i o ile dobrze pamiętam ta lepsza nie była najlepsza.

Też kiedys go widzialem i dla tego zrobię testa ze stacji które mam"w koło komina". Na nich się tankuję to będę wiedział gdzie ;).

W trasie wiadomo, jaka jest taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...