Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
LeonMP

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy

Recommended Posts

borge

zyczenia wrzucam tutaj, w innych podforach nawet nie znam nickow  : /

2019u.jpg

• Thanks 1

strus251

Cześć,

dla mnie sezon ogórkowy (brak wyjazdów z przyczepą na kempingi) więc i różne myśli chodzą po głowie.

Pacjent: T30 FL

Mam w swoim oryginał NAVI + radio CD. Zastanawiam się nad sprzedażą całego kpl. tj., NAVI+DVD z płytą+radio+konsola środkowa.

W zamian za to kupiłbym nową konsolę środkową pod radio 2 DIN+jakieś radio 2DIN (pewnie chińczyk aby było z USB). Nawet za bardzo NAVI mi nie potrzebna w tym chińczyku bo mam zewnętrzną navi Garmina i nie narzekam. W zasadzie jedynego czego mi brakuje to USB w radiu ;). 

Myślicie, że jest sens? Zestaw który mam do sprzedania jest w ogóle coś wart PLNów?

Jest też opcja wstawienia radia 1DIN w miejsce obecnego z USB i pozostawienie całej reszty jak jest, ale może warto wstawić 2DIN dla lepszego "bajeru" ;).

spowiednik

żeby dobrze to grało - trzeba wymienić głośniki i wytłumić drzwi.

warto dodać jakiś wzmacniacz i suba do bagażnika - wtedy ma to sens  - ale koszty to lekką ręką wydasz 10k

wg mnie nie warto - miałem tak przerobionego CRVa - wygłuszyłem cały samochód( nie wspomnę ile spinek mi naniszczyli w trakcie taj roboty ), 2 wzmacniacze ( jeden do suba drugi do głośników) efekt bardzo dobry

cóż ukrainiec wyjechał mi na czołowe na skrzyżowaniu( jechałem prosto on skręcał w lewo) i auto do kasacji - nikogo nie obchodziło, że 15k wrzuciłem w audio, wyciszanie i zabezpieczenie podwozia

dobrze, że miałem duży i nowy samochód, bo dzisiaj bym mnie nie było na tym forum 

kiedyś miałem lancera w którym tez przerabiałem audio - cóż ukradli mi po roku użytkowania

obecne audio w X uważam za bardzo dobre - pliki ściągam w formacie flac i nic więcej nie potrzebuje

pozdrawiam

• Thanks 1

kirian
W dniu 11.01.2017 o 14:42, Strider napisał:

- niski profil praktycznie eliminuje samochód z zastosowań nawet lekko offroadowych

Uff. Jak dobrze, że kierowca Xa z tego filmiku tego nie przeczytał:laie_67:

https://www.youtube.com/watch?v=9jvHH7R8nEs

Strider

Przedstawiony offroad to taki offroad, który w 90% by Micra przejechała. Czy Kolega widział kiedyś samochód po kilku takich testach "dziennikarskich"? ;)

Każdym samochodem da się wjechać w teren, pytanie w jakim stanie on z tego terenu wyjedzie. Duże felgi są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia niż takie chronione dużym "balonem", a i zawieszenie dużo mocniej obrywa. Popatrz sobie zresztą na jakikolwiek samochód przygotowany do jazdy w terenie.

kirian

Aha, czyli to nie jest nawet "lekki offroad" o którym pisałeś? Ok, czy mógłbyś podać:

- definicję "lekkiego offroad"

- momenty w których (te 10%) nie poradzi sobie Micra? Chciałbym zobaczyć te pozostałe 90%

Tutaj kolejny filmik jak na 19stkach nie radzi sobie auto. Ale zaraz zapewne się dowiemy, że taką trasę to na lajcie wciągnie Micra :laie_67:

Strider

Nie rozumiem Twojego problemu. Czytaj ze zrozumieniem proszę. Nie twierdzę, że X-trail gdzieś nie wjedzie, ale twierdzę, że prostowanie lub wymiana felg sporo kosztuje i jeśli Cię na to stać łącznie z remontami zawieszenia to nic nie stoi na przeszkodzie. Bardzo mi przykro, że uraziłem Cię tym, iż X-trail T32 czyli dawny QQ+2 jest bulwarówką, a nie prawdziwą „terenówką”.

• Upvote 1

borge
W dniu 24.01.2019 o 11:09, kirian napisał:

Uff. Jak dobrze, że kierowca Xa z tego filmiku tego nie przeczytał:laie_67:

https://www.youtube.com/watch?v=9jvHH7R8nEs

@kirianuwazasz ze trasa na tym filmie to off-road? niezle ; ) 
wiele osob uwaza ze jak nabedzie auto z napedem 4x4 to ma auto terenowe a prawda jest taka ze TEN naped, w TYM samochodzie ma za zadanie podnosic bezpieczenstwo jazdy, tyle albo az tyle, jesli ktos chce wykorzystywac to auto do jazdy terenowej robi to na wlasna odpowiedzialnosc

piotrek3
9 godzin temu, kirian napisał:

A Ale zaraz zapewne się dowiemy, że taką trasę to na lajcie wciągnie Micra :laie_67:

Biorąc pod uwage pokazana trase ,myslę ,że auto typu Micra to kto wie ,czy  tak samo a moze lepiej i poradziłoby sobie.

Jest mniejsza,lżejsza a przede wszystkim koła bliżej siebie,to nawet i naped na jedna os moze dac radę.

Ze wzgledu na gabaryty i podobne parametry a szczegolnie juz tylni naped - na pokazej trasie na pewno zdecydowanie lepiej by wypadl maluch 126p:D

kirian
W dniu 26.01.2019 o 18:28, borge napisał:

@kirianuwazasz ze trasa na tym filmie to off-road? niezle ; ) 
wiele osob uwaza ze jak nabedzie auto z napedem 4x4 to ma auto terenowe a prawda jest taka ze TEN naped, w TYM samochodzie ma za zadanie podnosic bezpieczenstwo jazdy, tyle albo az tyle, jesli ktos chce wykorzystywac to auto do jazdy terenowej robi to na wlasna odpowiedzialnosc

Nie, nie jest. Offroad to tylko bagno po pachy, to była autostrada w kierunku Katowic :laie_67:

Jeżeli myślisz, że ktoś kupuje nowego Xa na 19stkach za 160K po to żeby wykorzystywać go do innych zastosowań niż na wyżej wymienionym filmiku to nieźle ; )

Filmik został wklejony w odpowiedzi do użytkownika Strider (swoją drogą nie rozumiem czemu post został usunięty), który stwierdził, że  "niski profil praktycznie eliminuje samochód z zastosowań nawet lekko offroadowych".

borge
W dniu 29.01.2019 o 11:36, kirian napisał:

Nie, nie jest. Offroad to tylko bagno po pachy, to była autostrada w kierunku Katowic :laie_67:

Jeżeli myślisz, że ktoś kupuje nowego Xa na 19stkach za 160K po to żeby wykorzystywać go do innych zastosowań niż na wyżej wymienionym filmiku to nieźle ; )

Filmik został wklejony w odpowiedzi do użytkownika Strider (swoją drogą nie rozumiem czemu post został usunięty), który stwierdził, że  "niski profil praktycznie eliminuje samochód z zastosowań nawet lekko offroadowych".

@kirian jest kilka odmian off-roadu, to co bylo na filmie ktory byl zamieszczony, najbardziej bylo zblizone do turystyki 4x4

znakomita wiekszosc uzytkownikow tego forum to ludzi majacy auta z rynku wtornego, nie wiem po co kupuja auta z napedem 4x4 ale jak juz kupia to uwzaja ze maja terenowke (nie wszyscy ale jednak wielu), pobedziesz dluzej na forum to sie przekonasz a jak chcesz od razu to zacznij czytac starsze posty

last but not least musisz sie przywyczaic ze na tym forum posty sa usuwane a ci co usuwaja, nie czuja sie w obowiazku informowania dlaczego to zrobili, oficjalna wersja jest taka ze gina podczas przenoszenia czy laczenia postow

ben3

Czy ktoś z kolegów jeździł może na oponach zimowych od Dębicy? Np Dębica Frigo?

erykk
1 godzinę temu, ben3 napisał:

Czy ktoś z kolegów jeździł może na oponach zimowych od Dębicy? Np Dębica Frigo?

Dębica - przyzwoite opony w rozsądnej cenie. Mają dobry stosunek ceny do jakości. Dębica Figo - da radę zarówno na śniegu, lodzie oraz innych typach zimowej aury.
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://fungusgs-spot.info/opony-i-felgi/nie-ryzykuj-kup-opony-zimowe-debica/

Znajdziesz tam trochę więcej info z tego zakresu na temat opon od Dębica.

nysska

Miałem okazję użytkować Dębice zarówno letnie jak i zimowe w jednym z poprzednich samochodów. Letnie to był koszmar zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Frigo sprawowały się dużo lepiej zwłaszcza na śniegu, aczkolwiek meganka (1.4 Benz. 75 KM) generalnie była zaskakująco sprawna w zimowych warunkach. Jednak trzymanie boczne i prowadzenie były słabe dlatego też do X-a bym nie zaryzykował.

borge
9 godzin temu, erykk napisał:

Dębica Figo - da radę zarówno na śniegu, lodzie

na lodzie... hmmm