Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


LeonMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/peugeot-107-gt-sportowy-duch-dla-najmniejszego-modelu/kjw57cd ???

 

Do napędu Peugeota 107 GT służy trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemność skokowej 1,0 l o mocy 50 kW (69 KM) przy 6000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 93 Nm przy 3600 obr./min. Współpracuje on z pięciostopniowa przekładnią manualną i pozwala na rozwijanie maksymalnej prędkości 157 km/h oraz zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 13,7 sekundy.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem czemu lata temu łykały mnie tego typu fury na światłach. Almera też miała coś 14 sekund do setki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem bliźniaka - C1 jak szukaliśmy auta dla żony. Ale po obejrzeniu Swifta nie miała dużych szans... I został Swift.

Swift bez GT ma niespełna 12s :)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
39 minut temu, Smakor napisał:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/peugeot-107-gt-sportowy-duch-dla-najmniejszego-modelu/kjw57cd ???

 

Do napędu Peugeota 107 GT służy trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemność skokowej 1,0 l o mocy 50 kW (69 KM) przy 6000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 93 Nm przy 3600 obr./min. Współpracuje on z pięciostopniowa przekładnią manualną i pozwala na rozwijanie maksymalnej prędkości 157 km/h oraz zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 13,7 sekundy.

Dokładnie! Tak było. Choć po kilku zmianach mocy jest ciut więcej. Waga 780kg i moc 75kM, zmiana sprzęgła wydechu, masakrycznie wąskiego dolotu powietrza zakładanego w tym silniku przez Toyotę. Jeździ szybciej niż fabryczny... troszkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Varicella napisał:

Dokładnie! Tak było. Choć po kilku zmianach mocy jest ciut więcej. Waga 780kg i moc 75kM, zmiana sprzęgła wydechu, masakrycznie wąskiego dolotu powietrza zakładanego w tym silniku przez Toyotę. Jeździ szybciej niż fabryczny... troszkę :D

No właśnie tu moc Japończyków: Swift wazy tylko 60 kg więcej... A jest  autem "2x" większym. Ważą do 200kg mniej niż odpowiedniki z innych marek w danym segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
8 minut temu, Smakor napisał:

No właśnie tu moc Japończyków: Swift wazy tylko 60 kg więcej... A jest  autem "2x" większym. Ważą do 200kg mniej niż odpowiedniki z innych marek w danym segmencie.

Jak kupowaliśmy 407, dokupiłem 107kę. Kraków to nie jest miasto na duże samochody... tym pudłem wszędzie zaparkuję. Choć zmieniłem trochę zdanie po zakupie X-a bo automat to w korkach miód... @katazipen co do samej 107ki to tylko wizualne zmiany... mam ciężką nogę i źle się to kończy czasami. Kiedyś zakupiłem Punto HGT 1,7 (2002r) po zmianach  w silniku układzie wydechowym i obniżeniu masy do 830kg, zmianach zawieszenia moc była 148kM i 7,9 do setki... szybko poszło... Tak że żona zadecydowała o zakazie takich samochodów. Może i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę żałuje, że nie poczekałem rok dłużej i nie kupiłem z silnikiem 1,6 jakiegoś importu. Zaraz bym podkręcił jak juke'a podkręcali. Gdzieś widziałem wątek, że koledzy zeszli poniżej 7 sekund. To może w pulsarze byłoby bliżej 6. Wszystko wasza wina, bo wam w głowie tylko X i QQ, i nie miałem od kogo kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Ja trochę żałuje, że nie poczekałem rok dłużej i nie kupiłem z silnikiem 1,6 jakiegoś importu. Zaraz bym podkręcił jak juke'a podkręcali. Gdzieś widziałem wątek, że koledzy zeszli poniżej 7 sekund. To może w pulsarze byłoby bliżej 6. Wszystko wasza wina, bo wam w głowie tylko X i QQ, i nie miałem od kogo kupić :)

https://autokult.pl/26409,nissan-juke-nismo-rs-2015-test-opinia-spalanie-cena,all

Żuk na sterydach.... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat taki trochę z pupy więc pozwolę sobie poofftopować... 

Co do stolicy krainy podziemnych pomarańczy - miałem przyjemność ostatnimi czasy trochę poprzebywać w Poznaniu i okolicach świadcząc swoje usługi.   

Sklep "getto" (taki żółto-czarny z psem w logo - konkurent "żydla" i "stonki"  - co by reklamy nie robić bo jeszcze ktoś mi zarzuci, że lokuje marki) - na parterze, piętra to mieszkania prywatne. Przemili ludzie, którym o 18:00:01 przeszkadza nawet hałas pisania na klawiaturze laptopa a impreza u sąsiada już nie.... W trosce o nasz komfort pracy jeden z lokatorów zadzwonił do Straży Miejskiej, iż moje auto blokuje wjazd do garażu. Mała ciekawostka - garaż należy do owego sklepu i pełni funkcję magazynu... Nawet pofatygował się i przykleił kartkę na ścianie z koślawo wydrukowanym zakazem zatrzymywania. Dobrze, że chociaż Straż Miejska miała poczucie humoru i po poinformowaniu mnie o karach za nieprzestrzeganie zakazu zatrzymywania przyjęła do wiadomości, iż moja kartka z napisem 'Granica Państwa"  namalowana i przyklejona przy nich jest równie ważna co znak zakazu, z tym, że zakaz nie obowiązuje za granicą  :) 

Dla ciekawskich - zakaz zatrzymywania przed Nowym Rokiem jeszcze wisiał - ul. Gąsiorowskich

13 godzin temu, Andrzej G napisał:

Wzajemnie - zdrówka w Nowym Roku :)

Już 3 dzień wzmacniam zdrówko częstymi dezynfekcjami gardła herbatką z prądem :coffeenews: i Tobie też radzę - gardło ważna rzecz... 

PS często zapominam dodać herbatki... pamięć już nie ta... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, Bartezm napisał:

Temat taki trochę z pupy więc pozwolę sobie poofftopować...

Potwierdzam, więc dorzucę trochę :)

Godzinę temu, Bartezm napisał:

PS często zapominam dodać herbatki... pamięć już nie ta...

Mnie już nawet Bilobil nie pomaga - przereklamowany. W efekcie zdarza mi się zapomnieć dolać te 2 krople wody do mikstury :laie_67:
c2c4b96cc2eca9c95c48d07461186c2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Andrzej G
46 minut temu, elsebo napisał:

I Fiat Multipla może się podobać... :D 

Chyba tylko jak stoisz na przystanku w zimie po północy, ostro "nawalony", a ostatni autobus Ci uciekł :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Andrzej G napisał:

Chyba tylko jak stoisz na przystanku w zimie po północy, ostro "nawalony", a ostatni autobus Ci uciekł :laie_67:

Joł... :D 

Kiedyś u mnie w robocie znajomy powiesił na ścianie fotkę z przepiękną multiplą a pod spodem reklamówkę i napis "zbieram na fiata multiplę". Wiesz ile nakrętek plastikowych zebrał... 😛:D Poważna sprawa się zrobiła. Marzenia się spełniają... :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak robiłem w Fiacie stała taka Multipla na hali. Każdy oglądał z zaciekawieniem. Nikt nie mówił wtedy że tego auta nikt nie zechce zajumac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
53 minuty temu, Varicella napisał:

No i stało się... zapadła decyzja... miałem wymieniać X-a z 2019r na nowego co ma w lecie zawitać. Po przemyśleniu za i przeciw wyszło że nowy X nie urzeka mnie, a t32 nadal zadowala pod względem jazdy i oczekiwań, a 13tys km przejechanych to  trochę za wcześnie by zmieniać. Wyszło na to  że obecny X zostanie,  a wymienię 107kę czyli popierdółkę do pracy... Zamówiłem Yarisa Cross.. Zawsze brałem top wyposażenie, stąd szczęka mi opadła jak wyszło że mam zapłacić 136tys za segment B.... takie czasy nadeszły, a na dodatek mam się cieszyć jak będzie przed świętami Bożego Narodzenia 😂.

Chciałem napisać... "rozsądnie"... ale doszedłem do ceny z segmentu B ... :P I teraz jestem w kropce.:D

Moja Madzia 2019 też właśnie kończy gwarancję i już nerwowo zaczynam się rozglądać... ;) Może nowa Mazda CX-60... całkiem fajny kolos RWD z dołączanym przodem, 330KM, 500Nm, 5.8s do 100-tki..., plugin... Tylko jak doszedłem do ceny (zaczyna się od 230tys zł) to już mi przeszło... :D Podejrzewam, że cena "lokomowy" Nissana będzie zbliżona, tylko osiągi słabsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 za jariska... no u mnie by nie przeszło niestety. To jakiś obłęd. Nie tak dawno mniej kosztował T32 tekna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...