Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Brak oleju, mimo iż jest, auto szarpie i traci moc.


oski75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy wysoki bieg i niskie obroty po niżej 2000obr/min.

Albo faktycznie 4 wymiana łańcucha nic nie da bo problem jest gdzie indziej. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda łańcuszek. Chyba głównym problemem jest plastikowa prowadnica, która jest luźna, pytanie dlaczego? 

 

Może jeszcze wrócę na chwile. Pierwsza wymiana łańcuszka była 3 lata po kupnie nowej Micry, druga wymiana po 9 latach. Ten łańcuszek wytrzymał 1,5 roku. Nie mam pojęcia czy felerny produkt czy może coś złego się dzieje w samym samochodzie. Jeździł idealnie, pięknie aż tu nagle...

 

https://youtu.be/3RaYm_0xFP0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem produkt felerny.

Wystarczy poczytać co dzieje się z łańcuchami w Nawarze 2,5 dci.

A ta prowadnica to nie napinacz czasem?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem produkt felerny.

Wystarczy poczytać co dzieje się z łańcuchami w Nawarze 2,5 dci.

A ta prowadnica to nie napinacz czasem?

 

Teraz nie pamiętam jak to jest zamontowane, napinacz jest po drugiej stronie, tworzywo popychane przez trzpień na sprężynie. To zapewne też w jakiś sposób napina łańcuch, ale jak widać gówno pękło i łańcuszek luźny. 

Przeglądam w sieci opinie na temat różnych łańcuszków.

SKF, DAYCO, NIPPARTS. 

 

SKF kojarzy mi się z jakością o Dayco czytałem pochlebne opinie. Oczywiście biorę zestaw, trzeba wszystko zrobić i oby śmigało.

A łańcuch kupiłeś orginał Nissan czy zamiennik ????

 

Brałem zestaw, teraz nie pamiętam producenta, ale nie było to tanie. Miałem do wyboru zestawy po 100 euro, mój był jednym z droższych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam napinacz plastikowy nie napina albo coś jest przytkane z olejem i nie napina .

Jak wymienisz łańcuch to kup płukankę w sklepie moto silnika wlej 500ml i trzymaj na wolnych obrotach 30mi!!

Po klawiaturze widzę stosowanie kiepskiego oleju klawiatura ma błyszczeć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam napinacz plastikowy nie napina albo coś jest przytkane z olejem i nie napina .

Jak wymienisz łańcuch to kup płukankę w sklepie moto silnika wlej 500ml i trzymaj na wolnych obrotach 30mi!!

Po klawiaturze widzę stosowanie kiepskiego oleju klawiatura ma błyszczeć!!!

 

O kurcze :| o ile serwis nie robił przekrętów, to po gwarancji zawsze lałem Shell 5w30, wymieniany regularnie, poniżej 15.000km zalecanych przez producenta. Chyba, że włoski shell to nie shell... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butelce czy z beki ???

Olej to zmieniać trzeba co 10.000km ,ja zlewam jak tylko klawiatura zaczyna głośniej chodzić 8000km 9000km :D

Płukankę możesz kupić firm L&M bądz Forte mają je ASO tam u ciebie może będzie??

Inne płukanki jak STP Valvoline itp to można gardło nimi se przepłukać ..........

motor_flush,w_360,_small.jpg

photo-eff5185f-c8d3-4ef9-acbd-aca61b61fe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butelce czy z beki ???

Olej to zmieniać trzeba co 10.000km ,ja zlewam jak tylko klawiatura zaczyna głośniej chodzić 8000km 9000km :D

Płukankę możesz kupić firm L&M bądz Forte mają je ASO tam u ciebie może będzie??

Inne płukanki jak STP Valvoline itp to można gardło nimi se przepłukać ..........

 

 

Olej sklepowy w bańce 4 litry. Raz był wlany Castrol Magnatec 5w30, ale poza tym Shell. Fakt zawsze przed 15 tysiącami.

Mam dostęp do Liqui Molly więc to nie problem.

 

Jeszcze jedno, gdybym chciał wymienić szklanki popychaczy to w Nissanie jest regulacja? Wysłałeś mi w wiadomości przykład na dieslu, ale u mnie nie zauważyłem śrub do regulacji tak jak w dieslu. Może lepiej jak się za to nie będę brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 1.2 ale w moim 1.6 nie ma regulacji wywala się szklanki i wkłada nowe tyle ...

A jak krzywki na wałku powycierane???

Castrol to syf nie olej masz dostęp do Elfa albo Total???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 1.2 ale w moim 1.6 nie ma regulacji wywala się szklanki i wkłada nowe tyle ...

Castrol to syf nie olej masz dostęp do Elfa albo Total???

 

Total jest, francuzi mają swoją siedzibę we Włoszech, cała gama produktów + stacje paliwowe, Total Erg, więc spokojnie dostanę 5w30 Total.

 

Co do szklanek, u mnie tak samo, nie ma żadnej regulacji, myślałem, że może jest jakiś inny sposób. Czyli wystarczy odkręcić wałki i wymienić. Jak już robię, to warto za jednym machnięciem zrobić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu na forum Partyzanci którzy zamieniają miejscami szklanki -popychacze :)

Ale po co się bawić ??

Podjedz do ASO i zapytaj jakie wymiary idą do ciebie tych szklanek!!!!

A na wałkach są krzywki ! zadałem ci pytanie czy są powycierane???? jeśli są to i wałki trza dać nowe!!

Tak kup Total 5W30 Energy!! Albo Elf Evolution 900 SXR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję, że ktoś trafił na podobny problem. Pierwsze co zrobiłem to wyczyściłem silniczek korkowy a problem nie zniknął :/
Przynajmniej wiem co muszę jeszcze sprawdzić i trochę poszaleć z obrotami w samochodzie :) Zmieniam biegi przy 2500 RPM a samochód mam od miesiąca.  
I jedno pytanie jaki olej lać do silnika 1.4? Instrukcja podaje różne oznaczenia olejów a niestety nie mam żadnej nalepki, kartki w okolicy silnika z oznaczeniem gęstości oleju(narazie mam mieszankę nie wiem jakiego i 5w30) :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanina czegoś plus 5W30 :wacko: na Cito płukanka i wymiana na 5W30 Elf Evolution SXR :D

Kup 500ml L&M, 4L 5W30 SXR ,filtr do wyboru albo Filtron Albo Mann co ci bardziej pasuję :D

Podjedz do Petrostar http://www.petrostar.pl/kontakt

Takie mam szczęście :/

Akurat filtry i świece już mam także tylko olej i płukankę muszę kupić :) 

SXR miałem w Thalii i nawet się spisywał :)  

A do Petrostara zajrzę jutro bo mam rzut beretem :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:spoko:

5W30 SXR  kozak olej :D

Nie wiem czy odnosiłem dobre wrażenie, mając jeszcze Thalię, ale ten olej chyba lekko odmulał silnik albo mi się tylko wydawało :) 

W każdym razie wiem przynajmniej co dalej z sercem swojego kapelusznika robić dalej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej ma wiele zalet :D 

Niska odparowalność ,szybka pompowalność, duża lepkość,wyciszanie klawiatur,  silniki robią się żwawsze a i jest kapkę mniejsze spalanie :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Walczyłem przez 3 dni. Więc na luzie :) Rozrząd wymieniony, auto wróciło do normy. Nic się nie uszkodziło, silnik działa płynnie, obroty na granicy 650. 

 

Jest jeden problem. Według instrukcji podanej na oil4motor.com do silnika wchodzą 3 litry. Wlałem 3 litry i ciut więcej, ale cały czas pali mi się kontrolka od oleju i na komputerze widnieje komunikat, niski poziom oleju.

 

Nie chcę przelewać ale ten komunikat jest strasznie denerwujący, bo tak jakby coś było nie tak. Jakieś pomysły?

 

Dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez oski75
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo TY!!! :D

Odłącz akumulator na 20 min i zobacz po podłączeniu ponownie ...

Są jeszcze dwa czujniki oleju do sprawdzenia -Czujnik faz rozrządu i czujnik ciśnienia oleju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego klekotania. Olej zmieniłem(płukankę zastosowałem :D) dodatkowo wyczyściłem świece, zalałem do pełna i zapierdziela aż miło :D 
Przy tankowaniu wyleciało powietrze z baku(wiem tak nie się robić ale jednorazowo dostał takie doznanie) i się ogarnął ten nieszczęsny klekot :)
@Edek01 dziękuję za pomoc :)  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo wyczyściłem świece, zalałem do pełna i zapierdziela aż miło :D 

(płukankę zastosowałem :D )

 

Wyczyściłeś czy wymieniłeś świece ??? :huh:

Bo tych świec się nie czyści tylko wymienia :D

Za zastosowanie płukanki od Edka DUŻY plus :D

I pamiętaj kierowco co wymiana oleju ciach buteleczka to środeczka :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłeś czy wymieniłeś świece ??? :huh:

Za zastosowanie płukanki od Edka DUŻY plus :D

I pamiętaj kierowco co wymiana oleju ciach buteleczka to środeczka :)

To bubla strzeliłem. Wymieniłem oczywiście. Nie wiem skąd mi się wzięło wyczyszczenie  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...