Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Start stop system fault


poshbilly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może komuś się przyda - Nissan X-Trail T32 1.6DIG-T - wystąpił ten sam problem w 5 roku użytkowania (50tys przebiegu) z zaskoczenia przy normalnej jeździe zapalił się komunikat Start/Stop fault i po pewnym czasie wyskoczyła żółta kontrolka check-engine. Auto jeździło nadal stabilnie bez spadku mocy. Po przeczytaniu wskazówek na forach sprawdzałem kolejno:

1. akumulator (miał tylko 55%, wiec naładowałem do 100% i zrobiłem gęstość elektrolitu na 1,28g/cm3), pomierzyłem prądy na podłączonym obwodzie i przy zapalaniu - były ok - niestety problem nie zniknął...

2. zakupiłem na popularnym portalu aukcyjnym czytnik OBDII iCar2 Vgate ponoć lepszy niż tani chińczyk.. (ściągnięta apka na tel Android: Car Scanner) sczytałem kody i bingo: wyskoczyły błędy sondy lambda (O2 Sensor):

- P0037 HO2S Heater Control Circuit Low (Bank 1 Sensor 2)

- P0138 O2 Sensor Circuit High Voltage (Bank 1 Sensor 2)

jednym słowem walnięta sonda lambda ta druga za katalizatorem (sprawdziłem ja jeszcze miernikiem i faktycznie miała zwarcie)

Oryginalna w ASO ok 700pln - znalazłem po kodzie OE ze robi je Bosch - numery - BOSCH: 0 258 030 313 (Nowy Kod: 0 258 030 02M) znowu portal aukcyjny i sonda zakupiona za 290pln - wymieniałem sam (trzeba popryskać WD40 kilka razy + klucz plaski 22 + młotek i poszło ;) )

Nowa sonda zamontowana, błędy skasowane, przejechane już parę tyś i wszystko gra... oby tak dalej...

Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TIP - jeśli występuje awaria start-stop, nie można załączyć tempomatu a kod to P1480, polecam zweryfikować klapkę przepustnicy wydechu. Wymiana aku nic nie daje tylko wydłuża agonię tego syfiastego rozwiązania.

Żadne smarowanie i wiercenie rury wdechowej by aplikować smarowidła od środka nie dają efektów. Jedyne rozwiązanie to wymiana rury z przepustnicą i tu uwaga bo kąty wydechu młodszych modeli są różne i bez korekty spawacaza sie nie obejdzie.

Podstawowe kody jak P1480 by odzyskać tempomat można odzyskać z iCar Pro i apki CarScanner ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Podobny przypadek jak opisany przez "magicgilla" (btw dzięki za wskazówki!!!) sonda wymieniona na nową w ciągu kilku minut, niestety od jakiegoś czasu system start stop się nie załącza, na biegu jałowym spalanie podchodzi na maksa na wskaźniku.

Komp nie sypie błędami - ale na O2B1S2 czyli napięcie na sondzie ciągle stałe 1,27V.

Przy czym czuć jakby brak mocy a może bardziej zwłokę w przyspieszeniu.

Spotkaliście się z czymś takim aby po miesiącu nową sondę szlak trafił? czy to może cała wiązka? 

Screenshot_2022-11-27-15-27-05-805_pl.sdprog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...