Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z Elczupakadra Silverstone


elczupakadra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To fajnie, że można, bo jednak komfort utrzymywania czystości na aucie z woskiem/ceramiką to niebo a ziemia.  Tak realnie dobra ceramika jak długo się utrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że można, bo jednak komfort utrzymywania czystości na aucie z woskiem/ceramiką to niebo a ziemia.  Tak realnie dobra ceramika jak długo się utrzyma?

taka top półka 2 lata czasami do 3 (ale to max w zaleznosci od uzytkowania auta itd itd), przeważnie po 2 klienci wracają na dopełnienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Samochód dalej jeździ, ale z uwagi na lekkie oznaki czasu zdecydowałem się na renowacje lamp przednich i ceramiczną powłokę (podobno ma 2 lata wytrzymać, zależnie od warunków i użytkowania). Jestem bardzo zadowolony. Zdjęcie robione kartoflem, ale widać, że jest różnica. A i jeszcze jedno, czasem chodzi mi po głowie myśl, że jednak 280 koni i odcinka 6600 to trochę za mało. Nie wiem tylko czy iść od razu grubo czy można tylko trochę... (wiadomo grubo = lepiej, ale to kosztuje :D )

h2kvRSo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No turbo niewątpliwie odmładza ten samochód osiągami bardzo mocno. Boję się tylko co będę musiał poświęcić za to?

Mam na myśli jakieś niedogodności związane z użytkowaniem (poza oczywiście czasem i kosztem modyfikacji). 

Chyba musiałbym się przejechać jakąś turbo zetką, żeby się upewnić, że to słuszna droga, bo tak w teorii to się boję turbo laga, nieprzewidywalności itp. itd. 

Moje obawy są też związane z tym, że mam biturbo rwd i mimo braku laga gorzej mi się tym jeździ niż zetką. (ale to może być kwestia braku mechanicznej szpery w bmw...)


Moc się zwiększy, ale po zimie. 

Jako, że zetka to mój główny dupowóz (mam jeszcze kilka fajnych fur, ale tą najlepiej mi się podróżuje) zamówiłem sobie stację multimedialną:

Ti1zIhK.jpg

W związku z tym, że mój seryjny BOSE miewa humory i jednak wejście na kasety nie jest mi zbyt potrzebny wybór padł na coś nowszego.

Moje potrzeby to:

-yanosik (jest android, jest gps, jest modem USB 3G GSM, więc powinno teoretycznie działać)

-telefon Bluetooth (niby mam jakieś przyciski na kierownicy w standardzie, ale nie wywołują one żadnego efekty, fajnie byłoby to zmienić)

-odtwarzać, który odpala cd i mp3 np. na karcie SD

-kamera cofania (widoczność w zetce nie jest za dobra)

-chciałbym, żeby działała obsługa z kierownicy (podobno jest taka możliwość)

-i fanaberią byłoby odczytywanie jakiś tam danych dodatkowo po OBD i wyświetlanie ich na ekranie, ale to nie jest mus

 

Jak przyjdzie i zamontuję to opisze oczekiwania versus rzeczywistość. W innym aucie mam sprzęt firmy Alpine (notabene droższy od tego, ale z mniej niż połową funkcji) i jestem z niego super zadowolony, ale jednak stosunek ceny do funkcji wypada dość słabo co skłoniło mnie do tego eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Alpine w Z ale patrząc na możliwości dużo tańszych stacji na Androidzie to aż żal , podejrzewam że mogą gorzej grać ale jak przetestujesz to daj znać kupię taka do drugiego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem z tego linku:

https://m.ebay.com/itm/6-2-2-Din-Android-6-0-Car-DVD-GPS-Player-WiFi-3G-Radio-Stereo-Sat-Nav-Bluetooth/182482720566?_mwBanner=1&epid=2154998979

 

To samo radio jest dostepne w Pl ma alledrogo od 900 do 2000zl.

Jestem pewien, ze jakosc dzwieku nie będzie rzucala na kolana, ale obawiam sie nawet alpine w zetce na seryjnych głośnikach nie zagra znosnie, wiec to biorę na klate.

Bardziej sie martwie o dlugie wlaczanie, zaklucenia, zamulanie. Ogolnie jestem przeciwnikiem elektroniko no name, ale przy tym urzadzeniu zaryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u siebie używam pioneera - budżetową wersję bez CD bo stwierdziłem że nie potrzebuje bo znacznie łatwiej nagrać muzykę na pendrive niż na płytę i powiem uczciwie że jak dla mnie seryjne głośniki bose są w 100% wystarczające i nie rozumiem narzekania na ten zestaw :P nie wiem jak to grali na ori radiu bo kupiłem zete bez żadnego radia... Tak poza tematem - ja się zastanawiam czy idzie podłączyć oryginalny zestaw głośnomówiący pod radio pioneera? Radio łączy mi się przez bluetooth ale nie uśmiecha mi się rozbierać pół wnętrza żeby wstawić mikrofon w slupek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mogę powiedzieć że na seryjnych głośnikach nie jest tak zle z tym Alpine. Pewno masz rację może działać jak chińskie telefony na Androidzie za 300zl no ale przekonamy się czekam na opinie :)

Ja tam u siebie używam pioneera - budżetową wersję bez CD bo stwierdziłem że nie potrzebuje bo znacznie łatwiej nagrać muzykę na pendrive niż na płytę i powiem uczciwie że jak dla mnie seryjne głośniki bose są w 100% wystarczające i nie rozumiem narzekania na ten zestaw :P nie wiem jak to grali na ori radiu bo kupiłem zete bez żadnego radia... Tak poza tematem - ja się zastanawiam czy idzie podłączyć oryginalny zestaw głośnomówiący pod radio pioneera? Radio łączy mi się przez bluetooth ale nie uśmiecha mi się rozbierać pół wnętrza żeby wstawić mikrofon w slupek...

Ostatnio kupiłem org. Płytę Cd jednak jakoś dźwięku różni się dość sporo , ale masz rację boose nie gra wcale źle . Nie musisz rozbierać pół wnętrza ja mam mikrofon na lusterku wstecznym puszczony w podszybiu nic nie widać roboty 15 minut Edytowane przez mmati9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] powiem uczciwie że jak dla mnie seryjne głośniki bose są w 100% wystarczające i nie rozumiem narzekania na ten zestaw :P nie wiem jak to grali na ori radiu bo kupiłem zete bez żadnego radia... Tak poza tematem - ja się zastanawiam czy idzie podłączyć oryginalny zestaw głośnomówiący pod radio pioneera? Radio łączy mi się przez bluetooth ale nie uśmiecha mi się rozbierać pół wnętrza żeby wstawić mikrofon w slupek...

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niestety jeżdżę naprzemiennie oprócz zetki 335i, gdzie mimo znacznie większej mocy przyjemność z jazdy jest mniejsza, ale już nagłośnienie logic 7 w bmw jest takie, że jak wracam do zetki to mam wrażenie jakbym puszczał muzykę z telefonu. Pogodziłem się z tym, bo wiem, że jest to kwestia trochę bardziej skomplikowana i wynika np. z 13 głośników, procesora dźwięku i znaaaacznie lepszego wygłuszenia w bmw...  coś za coś

Także z dźwiękiem jestem w stanie pójść na kompromis, a liczę, że niska rozdzielczość wyświetlacza pozwoli uchronić się od zamulania.

 

Odnośnie zestawu głośnomówiącego to chyba nie takie proste... masz sterowanie tym pionierem z kierownicy? 

Edytowane przez elczupakadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niestety jeżdżę naprzemiennie oprócz zetki 335i, gdzie mimo znacznie większej mocy przyjemność z jazdy jest mniejsza, ale już nagłośnienie logic 7 w bmw jest takie, że jak wracam do zetki to mam wrażenie jakbym puszczał muzykę z telefonu. Pogodziłem się z tym, bo wiem, że jest to kwestia trochę bardziej skomplikowana i wynika np. z 13 głośników, procesora dźwięku i znaaaacznie lepszego wygłuszenia w bmw...  coś za coś

Także z dźwiękiem jestem w stanie pójść na kompromis, a liczę, że niska rozdzielczość wyświetlacza pozwoli uchronić się od zamulania.

 

Odnośnie zestawu głośnomówiącego to chyba nie takie proste... masz sterowanie tym pionierem z kierownicy? 

Nie podłączone, wiem że to możliwe ale na tyle mi nie przeszkadza ciśnięcie guziczków na radiu, bardziej zależało by mi na ori mikrofonie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączone, wiem że to możliwe ale na tyle mi nie przeszkadza ciśnięcie guziczków na radiu, bardziej zależało by mi na ori mikrofonie ;)

Jak mi przyjdzie sprzęt to i tak będę musiał rozebrać to i owo, zobaczę czy się da to spiąć z fabrycznym mikrofonem, ale obawiam się, że nie (przynajmniej u mnie).

W moim przyszłym radiu zewnętrzny mikrofon jest podpinany pod minijacka, a jeśli dobrze widzę w fabrycznym BOSE są tylko dedykowane wtyczki. (więc trzeba by przerabiać albo szukać przejściówki, o ile taka w ogóle istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W moim przyszłym radiu zewnętrzny mikrofon jest podpinany pod minijacka, a jeśli dobrze widzę w fabrycznym BOSE są tylko dedykowane wtyczki. (więc trzeba by przerabiać albo szukać przejściówki, o ile taka w ogóle istnieje)

Nie wiem jak w Twojej okolicy, ale w Poznaniu na Łąkowej 14 jest sklep "Analogis". Jeszcze się nie zdarzyło, bym szukając czegoś z elektroniki, przejściówek itp. od nich wrócił "pusto". Nie poddawaj się - trochę więcej wiary :dribble:

Czasami wystarczy skorzystać z Google, by najbliższa okolica przysypała Cię tym, czego szukasz. Skorzystaj z tej wyszukiwarki - wystarczy zmienić miasto na "swoje" : https://www.misterwhat.pl/company/55904-analogis-sklep-elektroniczny-czesci-elektroniczne-zasilacze-poznan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie no spokojnie, tak łatwo się nie poddam. Będę walczył jak sprzęt przyjdzie, choć nie ukrywam, że na siłę nie będę się z koniem szarpał i jak uznam, że gra nie warta świeczki to pociągne nowy mikrofon w okolice lewego daszka przeciwsłonecznego...

 

PS. sprzęt już przyszedł, będę celował w montaż w przyszłym tygodniu. Pierwsze wrażenia: jest ładna, jakość wykonania wysoka, przyciski fajnie się wciska (nie ma tandetnego kliknięcia). Jedynego do czego mógłbym się przyczepić bez włączania to ekran nie jest w sumie za duży (6,2"), co prawda nie mam zamiaru na nim oglądać TV (lol), ale navi, tel i radio zobaczymy czy ogarnie. No i przyciski mimo, że wyglądają ładnie i przyjemnie się wciska to mają luzy boczne. (w sensie, że można nimi delikatnie na boki ruszać, nie podoba mi się to i boję się czy nie będzie to hałasowało podczas jazdy po naszych drogach) Zobaczymy...

 

PS.2 odnośnie sterowania z kierownicy da się to zrobić, chociaż nie jest to takie super łatwe - podpowiedź (https://www.youtube.com/watch?v=v1dkxGbQgF8).

Póki co walczę, żeby z androidem współpracował zewnętrzny modem GSM i żeby ogarniał 2 odbiorniki GPS (jeden do navi, drugi do pomiarów 10Hz)

Do końca tygodnia powinienem się uporać ze wszystkim, bo jak zwykle a to kamerka kiepska i tylko w dzień coś widać albo wbudowany mikrofon słaby i trzeba dokupić i ciągnąć nowy :D

BTW tak tylko w ramach ciekawostek nowy sprzęt w ręku w raz z całą kabelkologią waży podobnie do seryjnego radia, więc masy nie przybyło, a komfort powinien znacznie wzrosnąć.


PS3. udało się poskładać sprzęt. Radio działa, gra dużo lepiej niż fabryka (przynajmniej u mnie). Wszystko działa, sterowanie z kierownice, łącznie z odbieraniem i kończeniem połączeń z kierownicy, komendy głosowe, nawigacja, rado, mp3, bluetooth, kamera cofania. Mogę już śmiało powiedzieć, że rozdzielczość jest bardzo przyjemna dla oka, więc tym nie ma co się przejmować. Włącza się chwilę (cold start ok. 20s), ale w tle już działa, tylko pełny dostęp jest po tym czasie, poza tym jeśli w trakcie uruchamiania radia włączę wsteczny to od razu pojawia się obraz z kamerki. Sama kamerka ok, szału nie ma, bo po 1 z uwagi na jej parametry obraz nie jest jakiś super za***isty, a po drugie z b bliska nie widać krańców, bo nie ma szerokokątnego obiektywu (chyba), ale swoje zadanie spełnia - widać czy i co jest z tyłu, nawet w nocy. Kolor podświetlenia (jest płynna regulacja koloru) zgrałem idealnie z podświetleniem reszty elementów (klima itp.). Przy starcie pojawia się logo Nissana. Ogólnie sprzęt póki co polecam, zobaczymy jak z czasem. Jak na razie uważam, że zdecydowanie lepszy wybór takiego radia niż Alpine, który mam w Celice i ma tylko radio, mp3, BT.... Aktualnie zostało zamontować dedykowaną ramkę, skonfigurować dongle GSM co by internet był cały czas do takich rzeczy jak google maps, spotift, yanosik etc. oraz OBD BT, żeby zrobić "GTR style"

 

Ps4. 

xj7rq2Y.jpgNZz5P0x.jpg

 

Już jest full wypas, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jest Gps 10hz hot spot wifi w samochodzie :D, mirror link, yanosiki, google mapsy, spotify, fashcommandy, kamera cofania, BT, sterowanie po kierze, sterowanie głosem etc. etc.

Jeszcze tylko do ideału brakuje takich rzeczy jak kamera 360, ambientowe oświetlenie, kamera noktowizyjna. Nie no żartuje, wystarczy :D


.


EDIT. Samochód został sprzedany. Teraz będzie się nim cieszył 21-latek z Kielc. 

Jak mawiał klasyk: Hasta La Vista Baby

Edytowane przez elczupakadra
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...