Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hałas nawiniętego drucika z tylnego mostu NP300 LSD


Caesar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczął mi gwizdać tylni most przy prędkości 75+.

Po roku - czyli teraz - nagle pojawił się odgłos jakby drucik nawinął się na ośkę i skrobał przy prędkości 30 +.

Sprawdziłem hamulce - ok. - nic się nie rozsypało.

Otwarłem most (C200) - żadnych śmieci na korku magnetycznym - na oko nic nie widać.

Odkręciłem mocowania łożysk - nie widać uszkodzeń, baryłki i koronki są na miejscu.

Wlałem olej "zwykły", nie wiskotyczny - też nie pomogło.

Drucik dalej drapie i drapie...

Można by z tym żyć, ale jak coś wydrapie...? albo wpadnie w tryby ?

Myślę, że to poszła sprężynka dociskająca pierścienie LSD - albo co ???

Może ktoś miał już taki problem - proszę o radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na podnośnik kolumnowy,auto do góry to może wysłuchasz gdzie ten drucik jarmoli,tylko napęd będzie szedł luzem i może nie być tego efektu.

Najlepiej na podnośnik kolumnowy,auto do góry to może wysłuchasz gdzie ten drucik jarmoli,tylko napęd będzie szedł luzem i może nie być tego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem na podnośniku, ale to nie dało rezultatu - kupa hałasu i klekotania luźno latającego napędu.

 

Rozebrałem most i dyfer i co znalazłem:

 

Pęknięta sprężyna dociskowa tarczek LSD    (PLATE SPRING     - 38435-C6010) 1 szt.

 

Zużyte ponad miarę dwie tarczki LSD             (PLATE FRICTION - 38435-C6010) 2 szt. (1,5 mm gr.)

 

Tak więc poszukuję tych 3 części.

 

Czy ktoś ma pomysł gdzie to kupić? poza oficjalnym serwisem NISSAN... z wiadomych względów.

 

post-33185-0-18291800-1496005085_thumb.jpg

post-33185-0-83039700-1496005096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abyś gdziekolwiek poza ASO dostał części tego typu. Pomijam oczywiście hurtownie Nissana typu Partsouq.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRAWIAM NUMER CZĘŚCI:


 


Pęknięta sprężyna dociskowa tarczek LSD    (PLATE SPRING     - 38435-C6010) 1 szt.


 


Zużyte ponad miarę dwie tarczki LSD             (PLATE FRICTION - 38432-C6000) 2 szt. (1,5 mm gr.)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...