Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytań do A36


JTB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój pierwszy temat, nie znalazłem nic o tym aucie więc mam nadzieje że odpowiedni dział, a i temat nie trafi do kosza.

 

1. Zastanawia mnie możliwość spolszczenia menu w tym aucie, niby w Murano jest to do zrobienia ale obdzwoniłem cały internet i panowie twierdzą że tutaj nie da się tego zrobić, tak mało wspólnego z Murano?

2. Nie zapamiętuje mi stacji radiowych i godziny, doczytałem że to brak karty SD, ktoś może potwierdzić? jakieś inne wyjście niż wrzucenie ori karty?

3. Nawigacja - z tego co zdążyłem doczytać europejskie kart SD nie podejdą, jakieś doświadczenia w tym temacie? (jest wersja dla usa ale z mapą na EU?).

4. Standardowe pytanie, cvt, jak to Wam jeździ? co należy a czego nie należy robić (zarówno jako użytkownik oraz mechanik) super jakby ktoś podesłał schemat do tej skrzyni, wcześniejsze które miałem w rękach chłodzone były powietrzem a ścisk na ataku generowała siła odśrodkowa odważników, tutaj jak mniemam sterownie hydrauliczne?

5. Gdzie jeszcze jeżdżą te wersje 300hp ? ile Wam spalają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zanim odpowie Ci parunastu ze 100 forumowych użytkowników A36, postaram się ja wcisnąć w kolejkę

 

mam złą wiadomość dla Ciebie, Maxim A36 nie ma w Polsce, nie ma w oficjalnej sprzedaży i nie będzie, a te parę sztuk co gdzieś są tam z prywatnego importu wcale nie zmieniają tej sytuacji, więcej w Polsce jest Gt-Rów niż A36

 

Sam mam R52, też tego nie ma, nie ma też Murano Z52.

 

odpowiedz mi kto zrobi spolszczenie do Murano Z52 ?  bo do starszych pewnie owszem, bo są w wersji Europejskiej i jest dużo łatwiej. Cech wspólnych jest dużo po to ta sama platforma, silniki, skrzynie.

 

Skrzyni nie dotykaj (jatco CVT8), zmieniaj tylko olej, to dobra skrzynia , fajnie się jeździ.

 

VQ35de, musi mieć zawsze wysoki stan oleju, to długo służy. 

 

Maxima pali około 8 litrów autostrada i 11 miasto, ale jak agresywnie jeździsz to i 15 i więcej łyknie.

 

z tą wersję 300HP to pewnie na hamowni by wypruła ze 260 to max, czyli podobnie jak inne modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zła wiadomość? dla mnie raczej dobra ;)

 

co do sprzedaży maxim w PL:

to chyba jest oczywiste, i znów dobra wiadomość.

 

co do odpowiedzi kto spolszczy:

mam Ci podać numer tel? nie chcę reklamować na forum, ale 1 z 20 obdzwonionych ludzi powiedział że się da i że to zrobi, i 1 powiedział że wie, ale jeszcze nie może tego zrobić, co oznacza że z upływem czasu będzie to możliwe u większej liczby osób, a i cena będzie lepsza bo na razie jest... powiedzmy taka sobie ;)

w każdym razie bardziej zależałoby mi na pamięci radia niż na tych kilku polskich literkach...

 

cvt:

Z mojego doświadczenia wynika że wypada tam jednak zmienić pasek ( tak wiem, auto nowe i nie ma co gdybać ale to moja ciekawość a nie chęć wymiany po kilku tysiącach paska - po prostu pytam) powiedzmy po 100k nie doczytałem się jeszcze jaki oraz jak, ale "how hard can it be?"  co do oleju, pełni on fukncje chłodząco smarujące czy dziala to jakoś chytrzej? ile oraz jaki olej? co ile?

sterowanie hydrauliczne ? więc obiegów olejów jest 2 ? ze schematu wynika że to hydraulik (lub wielopłytka?) ze wstecznym na solenoidzie i planetarnej http://cvt-parts.co.nz/nissan-cvt/jf017-cvt-transmission-cvt-8/

z doświadczenia wydaje mi się ( tym bardziej że tutaj pasek jest w konstrukcji płytkowej) że lepiej wcześniej wymienić pasek, niż później naprawiać całą skrzynie ( zjechane wariatory, opiłki w oleju itd ) oczywiście wciąż gdybam - stąd pytania

 

stanu oleju:

mówimy o maksie na bagnecie czy jeszcze jakiś inny stan ? jaki olej?

 

silnik:

jakieś standardowe usterki? symptomy? ( też z ciekawości bardziej pytam), można gdzieś poczytać więcej o tym silniku? jakaś techniczna prasa o jego budowie? na razie wiem że posiada zmienne fazy rozrządu i bodaj bezpośredni wtrysk, w takim zestawieniu silniki bmw potrafią na naszym super paliwie dojechać do 20k i się wtryski wykrzaczają, jak jest tutaj? bezawaryjny tylko w usa czy u nas też?

 

spalanie brzmi optymistycznie

 

co do mocy, to że ma mało to chyba wiadomo, nie czepami się maximy, po prostu 300/260 kucy to mało, ale czy ma 260 to bym się kłócił, porównanie do beemki w bocianie 290km/600nm przeżyła nawet z czołem w górze, a różnica momentu cóż... spora. na hamownie się nie wybieram bo kreskami się nie jeździ ale myślę że te 300 raczej ma, tutaj raczej kwestia skrzyni i jej poślizgu zmienia odczucia w takim porównaniu, a i samo porównanie do auta z 6 biegowym tradycyjnym automatem jest trudne.

 

dzięki za zainteresowanie i czekam na rozwój rozmowy 

Edytowane przez JTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gosc jeszcze nie widzial na oczy z52, stad mam watpliwosci, w dodatku wydaje mi sie, ze oni podmieniaja jakas procedure, plik z wersji us na eu, a nie ma z52eu. A36 i z52 to ten sam komputer ECU, inne troszke oprogramowanie jego. Radze Ci dobrze, nic nie zmieniaj w cvt, poza olejem, pasek jest teoretycznie dozywotni, sa tez modele tej cvt na lancuchu, w sumie to nie pamietam na czym ma maxima. Ja mam cvt8 na lancuchu. Silnik jest bezawaryjny, pilnowac stanu oleju i zmian, inaczej szybko poplynie. Silnik wydaje mi (?) sie ze wtrysk wielopunktowy, gdyz tylko pathfinder i infiniti qx60 dostaly silniki DD bezposredni wtrysk. Ten sam silnik co w z350 wiec temat dobrze rozeznany, sa goscie w PL co go ogarniaja , tuninguja. Ten silnik w Z350 na hamowni wypluwa ze 30 koni mniej. Zmieniaj dobry olej syntetyk co 10tysi, a w cvt co 60tys km to sprzet nie do zajezdzenia, moi zmajomi jezdza na mineralach, tylko zmieniaja co 3500mil. I auto nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, trochę chaotycznie więc zapytam konkretnie jeszcze raz:

 

jaki olej do silnika, konkretnie ? 10 tysi to dzis chyba taki podstawowy przebieg dla oleju

jaki olej do skrzyni? jeśli jest opcja to proszę o linki do olejów, a i ile wchodzi do silnika a ile do skrzyni bo dokopałem się do różnych wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze chaotycznie, ale piszesz nie z Polska, staram sie jak moge slow brakuje

 

Olej do silnika dobry syntetyk 5w30/5w40, cvt to ns-3

 

Ja leje amsoil 5w30 signature, wczesniej lalem valvoline synt. 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

JTB :)

Napisałeś ,że tylko jedna osoba zainteresowała się tematem,!!! A ile osób w PL posiada maximy a 36? a35? mało.  Warsztaty nie maja oryginalnego programu do ustawiania zbierzności tylko podpinaja pod Murano :(  Nie mówiąc juz o odczytaniu błedów silnika na kompie. Tak że ciesz się ze chociaż jedna osoba Ci jasno napisała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylko ta jedna osoba może coś konkretnego napisać na ten temat i dlatego podjęła dyskusje. Baśka nie przejmuj się za 10 lat temat się ruszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

JTB :)

Napisałeś ,że tylko jedna osoba zainteresowała się tematem,!!! A ile osób w PL posiada maximy a 36? a35? mało.  Warsztaty nie maja oryginalnego programu do ustawiania zbierzności tylko podpinaja pod Murano :(  Nie mówiąc juz o odczytaniu błedów silnika na kompie. Tak że ciesz się ze chociaż jedna osoba Ci jasno napisała .

 

Nie mam danych, Ty chyba też nie ;) wiadomo że nie ma ich jakoś strasznie dużo ale w końcu to forum nissana, myślałem że choć 1 właściciel się znajdzie (Kazik maximy nie posiada).

 

Oryginalnego programu do zbierzności?   zbieżności ? ( taki błąd i to redaktora...  :whistle:  - żartuję ;) )  

Chyba o czymś nie wiem, jak dla mnie sznurek od wielu lat jest idealny :)  chyba ze mówimy o geometrii to inna sprawa.

 

"tak że"  - specjalistą nie jestem ale chyba też błąd ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O przepraszam Panie, że moje błędy Cię w oczy rażą  :devil:  Nie jestem idealna ,czasem mi się trafi byk.

Wracając do tematu nie prowadzę statystyki ale myślę ,że z forum jakby ktoś miał A36 pewnie by się takim rodzynkiem pochwalił .Maximy dalej w PL są egzotyczne, oczywiście od generacji 7 .
Kazik maxi nie ma, ale najwięcej o nich wie, więc jeśli na tym forum ktoś kumaty może się wypowiedzieć ...licz na niego .
Hm nie wiem jak Ty, ale ja zbieżność robię po każdym grzebaniu w zawieszeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
O przepraszam Panie, że moje błędy Cię w oczy rażą    Nie jestem idealna ,czasem mi się trafi byk.

 

ja też - choć blisko mi do ideału, ale potrafię wrzucić posta do worda  ;)

 
 

Hm nie wiem jak Ty, ale ja zbieżność robię po każdym grzebaniu w zawieszeniu

 

 

 

nie bardzo rozumiem po co, no ale zabronić nie mogę ;)

po jakimś większym dzwonie zrobiłbym geometrie, wątpię że że wymiana tylnej tulei wahacza popsuje nam zbieżność przodu 

mamy na firmie lasery, a i tak sznurek okazuje się lepszy, ale wracając do maximy...

 

co do spalania:

maxima zrobiła już trochę km, w cyklu mieszanym w okolicach 9-11, przeważnie 9,5. dojazd do pracy 13 km z delikatnymi korkami i powrót z większymi korkami przez ok 2km trasy

na trasie przy ok 160 spalanie 10, przy 70 rekord na razie to 6,5

chyba całkiem dobry wynik jak na wolnegossaka o tej mocy

 

 

###########

 

NAWIGACJA (dla potomnych)

obdzwoniłem jeszcze raz wszystkich "profesjonalistów" od spolszczenia itd, pomijając szczegóły okazuje się jednak że NIKT w PL na dziś dzień nie jest w stanie tego zrobić, jeden pan który powiedział że się da okazało się że źle sobie "zrozumiał" to co mówię i zinterpretował że mam wersje z twardym dyskiem a nie na kartę SD, a te na kartę SD na razie są nie do ruszenia....

 

Więc wróciłem do opcji, dopasowania karty...

 

Po winie kupiłem w salonie w USA odpowiednią kartę, zdjęcie ekranu navki w załączniku

Error Code NK-SD-11 

(sprawa tej karty jest w toku - może zwykła pomyłka w salonie - ponoć w USA radzą sobie z tym błędem po odwiedzeniu furmanką salonu, ale trochę daleko jechać )

 

spróbowałem 3 karty z salonu PL nissana, żadna ani drgnęła

 

znajomy pożyczył mi kartę z Murano - też z usa - i zadziałało, pojawiło się logo nissan connect, pojawiły się dodatkowe funkcje jednak po ok 15 sekundach pojawił się czarny ekran - błąd nawigacji - taki jak przy zastosowaniu karty po winie ( tylko inny kod błędu - nie pamiętam jaki).

 

Póki co czekam na jakiś odzew z salonu usa czemu karta kupiona po winie nie działa...

 

EDYCJA styczeń 2018 ####################################################

Kolejne być może przydatne info.

 

W salonie w USA po kontakcie z naszej strony z informacją iż karta nie ruszyła usłyszeliśmy odpowiedź że należy ją aktywować w salonie.... z tym że w USA nie mają pojęcia o tym że w PL salonie ludzie nie wiedzą co to jest A36...

 

Koniec końców karta musi być aktywowana w salonie w usa, tak więc na dziś dzień początek 18r nie ma opcji uruchomienia navi w A36 jeśli nie przyjechała z kartą aktywowaną za wodą.

 

Staram się śledzić temat, jeśli dowiem się jak/kto może zrobić z tym porządek, dam znać.

post-105813-0-41033400-1506335383_thumb.jpg

Edytowane przez JTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Spróbowałem innego radia, przyszło z kartą, w maximie z której było wyciągnięte  rzecz jasna działało.

Po zamontowaniu na szybko okazało się że działa ale... nie można regulować głośności, i parę innych rzeczy nie działa, później na spokojnie okazało się że to radio tylko z pozoru jest identyczne... jest kilka różnych modeli do tej fury i to nie były takie same jednostki to też panel zgupiał i klawisze nie działały. wygląda jakby to "nowe" radyjko było od wersji bardziej wypasionego audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...