Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryczna klapa bagażnika


pawel2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc .

Elektryczna klapa w T32 przestała działać , nie otwiera się z kluczyka ani z przycisku przy konsoli.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie z prawej i lewej strony przy drzwiach.

Chyba ,że są jeszcze w innych miejscach o których nie wiem.

Dla pewności proszę wskaż ,który to może być bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.95d95ce24cd6c67c15d1ed0d4eea9df5.png

Sa jeszcze inne schematy ale plik 2.7 Mb i nie przechodzi caly pdf.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDZ CZASEM CZY NIE  MASZ  TEGO PRZYCISKU W POZYCJI  OFF  musi być ona ON - i klapa zadziała

 

 image.png.f16691d28161a801db5dbd944414bc64.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk jest w pozycji ON i niestety nie działa.

Cała akcja zaczęła się od czasu kiedy padł mi akumulator i odpalałem go z kabli z drugiego samochodu.

Pytanie jeszcze gdzie szukać jeszcze tego bezpiecznika : z lewej strony , prawej czy może gdzieś pod maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów. Zamieniłem moje wieloletnie upodobania do samochodów terenowych na SUV-a. Po kilku miesięcznych poszukiwaniach samochodu uniwersalnego z napędami wybór padł na X-Trail-a. Jednak na samochód używany z 2014 w wersji Tekna 7 os. W związku z tym, że samochód jest używany (choć w bardzo dobrym stanie) ma przypadłość. Tylna klapa bagażnika samoczynnie opada. Tzn. naciskam otwarcie klapy, podnosi się do poziomu najwyższego i czujnik daje sygnał pikaniem i samoczynnie ją opuszcza. Miał ktoś taki problem? To jest wina czujnika, czy siłowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja ustawiania, na jakiej wysokości ma się zatrzymać, zobacz czy w ogóle to zadziała jak zaprogramujesz zatrzymywanie np w połowie. Jeśli zabangla, to może wtedy ustawić zatrzymanie tuż przed max otwarciem ;) takie niby oszukanie systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalb napisał:

Jest opcja ustawiania, na jakiej wysokości ma się zatrzymać, zobacz czy w ogóle to zadziała jak zaprogramujesz zatrzymywanie np w połowie. Jeśli zabangla, to może wtedy ustawić zatrzymanie tuż przed max otwarciem ;) takie niby oszukanie systemu

BRAVO!

Otworzyłem klapę do końca. zaprogramowałem aby się zatrzymywała na tej wysokości. I jak na razie słucha mnie. Nie zamyka się.  Dzięki!

A już chciałem rozbierać samochód na części.

Jest jeszcze  jeden minus. Ale to już wcześniej zauważyłem, jak klapa idzie w dół to czasami wydaje dźwięk skrzypiących drzwi. Zastanawiam się czy siłowniki lekko nie nie przelecieć  wazeliną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie wyeliminowane.  Źródło to łączenie  siłownika z maską samochodu. 

Przy okazji zauważałem  wytarty lakier do czystej blachy w górnej części nad bagażnikiem gdzie kable od klapy wchodzą do samochodu.  Przyjrzyjcie się czy u was kable też nie trą lakieru. Lepiej zawczasu zareagować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy u was działa zapamiętana pozycja podnoszonej elektrycznie klapy bagażnika? U mnie działa tylko jak testuję po ustawieniu, bo jak wrócę z zakupów otwiera się tak, że uderza o bramę garażową, która jest nad autem i co ciekawe czasem się cofnie 10 cm i zatrzymuje a czasem jedzie na sam dół, a jak ją zatrzymam to się elektryka wyłącza całkiem... 

Trochę to denerwuje, prosta rzecz a jakby nie działa... Garaż mam an tyle krótki, że bagażnik otwieram zanim zamknę bramę bo jak ją zamknę nie ma już miejsca na stanie za autem i otwieranie klapy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj kolejny raz klapa walnęła o bramę i się cofnęła i zatrzymała, rozłączając elektrykę ;/ Mam już gąbki podklejone w tym miejscu, ale wkurza mnie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki problem mianowicie wczoraj wcisnelem przycisk od podnoszenia klapy i w momencie startu otwierania przez pomyłkę pocignelem trochę do góry po czym klapa się zatrzymała. Zamknąłem ja ręcznie po czym przycisk otwierania przestał działać. Z kluczyka otwierania i zamyka się bez problemu. Co moze byc powodem nie dzialania przyciskow otwierania ,zamykania na klapie i w kabinie. Auto to T32 1.6dci 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszysz ręcznie to automatyka się wyłącza do czasu zamknięcia klapy, potem wszystko wraca do normy. Nie masz wyłączonej elektryki pod kierownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde moja klapa robi co chce. Już zauważyłem, że jak nie działa na kopa to nie podnosi do zapamiętanej pozycji tylko do oporu. Ale nie ma żadnej innej zasady, czasem otwiera do zadanej pozycji (i wtedy na kopa też reaguje) a czasem jedzie na maksa. Jak można mieć problem z tak prostą rzeczą... dziwne, że skrzynia biegi nadal zmienia ;P (pewnie dlatego, że nie jest nissan-renault)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

niedawno stałem się posiadaczem x traila z 2017r  1,6 diesel

mam problem z opadającą elektryczną klapą bagażnika. klapa podnosi się na pełną wysokość a następnie opada jakieś o 10 - 15 cm.

nie dzieje się tak za każdym razem ale przeważnie.

czy ktoś może powiedzieć coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. U mnie czasem uderzy o bramę garażową, wtedy się trochę cofa i odłącza elektrykę. Trzeba zamknąć ręcznie. Więc myślałem, że może u Ciebie wykrywa źle koniec otwierania. 

U mnie nie da się zapamiętać pozycji otwarcia. Tzn da się ale pamięta nieokreślony czas, zwykle dość krótki. Ale olałem to i nawet nie zgłaszałem na przeglądzie bo pewnie bym został bez auta na 3 tygodnie znając Nissana ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...