Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ABS w K11 wyłącza się po zaciągnięciu hamulca ręcznego


Gość tomidor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomidor

Nie mogę dać sobie rady z wyłączającym się ABS w K11 z 1994 r. Zaczęło się od tego, że została wymieniona linka hamulca ręcznego oraz tylny przewód hamulcowy, który był ucięty i zaślepiony. Potem wymieniane były 2 razy czujniki ABS z tyłu, pompa ABS i sterownik ABS. Nic nie pomaga. A objaw jest taki, że po uruchomieniu auta wszystko jest OK.Słychać jak pompa ABS działa, lampka ABS gaśnie. Jeśli jednak zaciągnę nawet bardzo lekko hamulec ręczny, zapala się kontrolka ABS. Zwalniam ręczny, wyłączam zapłon, ruszam - kontrolka gaśnie. ABS działa. Jak w czasie jazdy zaciągnę ręczny, zapala się kontrolka ABS. Zapalnie się lampki sygnalizującej zaciągnięcie hamulca ręcznego nie ma znaczenia, sprawdziłem. 

Zgłupiałem totalnie. Wszystko powymieniane, a ciągle to samo. Autem zajmowało się już ... 4 mechaników, żaden z nich nie wie, co się u licha dzieje? Jaki związek z ABS ma bardzo lekkie zaciągnięcie hamulca ręcznego? Może ktoś miał z takim przypadkiem do czynienia, lub ma jakiś pomysł? Mnie się już pomysły wyczerpały.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy linka ręcznego naprężając się nie powoduje przerwę w obwodzie ABS. Ponadto możesz sprawdzić integralność podstawy, czy zaciągniecie ręcznego nie powoduje przesunięcia impulsatora względem czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...