Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Path R51 4.0 benz + LPG wypadanie zapłonu


cmarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów, 

 

Path jak w temacie postu - i powtarzający się na benzynie (tylko na benzynie) błąd P0302, 

 

Wymieniłem : 

- cewkę (była uszkodzona) błąd przenosił się na inne cylindry po przestawieniu cewki na inny

- wtrysk benzynowy (profilaktycznie)

- świecę na nową (kilka sztuk testowane) 

 

Ciśnienie na cylindrach pomierzone - jest OK , w normie

 

 

Autko odpala poprawnie na benzynie, i jest szarpanie silnikiem, jak popracuje na wolnych obrotach i przełączy się na gaz jest OK, podczas jazdy na gazie wszystko OK , jeśli przełączę na benzynę na rozgrzanym motorze szarpie. Już brak mi pomysłów co jest nie tak. 

 

Może ktoś z Was miał podobny przypadek albo ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić zweryfikować ?

Ewentualnie poleci dobrego "magika" dla takiego auta w Wawie lub okolicach, który podjąłby się diagnozy usterki oraz naprawy.   

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręć butlę od gazu i zobacz co będzie, moze masz nieszczelny wtrysk lub reduktor uszkodzony i zalewa silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręć butlę od gazu i zobacz co będzie, moze masz nieszczelny wtrysk lub reduktor uszkodzony i zalewa silnik 

OK , zweryfikuję, tylko czy jest szansa że wyłączony sterownik do gazu (zamknięty elektrozawór) może coś podawać ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w reduktorze zawsze jest gaz i powoli może sobie pyrkać, dlatego aby być pewnym należy zakręcić butlę i wypalić gaz do końca aż się przełaczy na PB i tak pojeździć i zweryfikować czy coś się zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w reduktorze zawsze jest gaz i powoli może sobie pyrkać, dlatego aby być pewnym należy zakręcić butlę i wypalić gaz do końca aż się przełaczy na PB i tak pojeździć i zweryfikować czy coś się zmieniło 

Przetestowane, efekt taki sam jak po przełączeniu na gaz, błąd 0302 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane, efekt taki sam jak po przełączeniu na gaz, błąd 0302 :(

 

 

 

Path jak w temacie postu - i powtarzający się na benzynie (tylko na benzynie) błąd P0302, 

 

 

 

to wreszcie na gazie czy na PB ten błąd?? sprawdź luz zaworowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wreszcie na gazie czy na PB ten błąd?? sprawdź luz zaworowy 

zapłon wypada na benzynie, 

na razie tylko zmierzone ciśnienie na cylindrach - do zaworów jeszcze się nie dobierałem 

 

thx za pomoc :)

 

polecisz może jakiś solidny warsztat w warszawie, który by się zajął głowicą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wypada na PB i zakręcenie butli (po wypaleniu całego gazu) nie pomogło, to powinno tez wypadać na LPG, 

 

sprawdź zawory, 

warsztatów w Wawie nie znam podpytaj miejscowych u mnei koszt 2 głowic (V6) do mojego wyszedł około 2500zł z tego co pamiętam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wypada na PB i zakręcenie butli (po wypaleniu całego gazu) nie pomogło, to powinno tez wypadać na LPG, 

 

sprawdź zawory, 

warsztatów w Wawie nie znam podpytaj miejscowych u mnei koszt 2 głowic (V6) do mojego wyszedł około 2500zł z tego co pamiętam 

sorki zamotałem się, 

tak po zakręceniu butli i wypaleniu gazu auto jechało na benzynie i błąd wystąpił. 

 

 

zawory hmm zmartwiłeś mnie 

dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze podłączyć miernik (oscyloskop) i zobaczyć jaki jest sygnał na tym wtrysku, może leje a nie podaje tak jak trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze podłączyć miernik (oscyloskop) i zobaczyć jaki jest sygnał na tym wtrysku, może leje a nie podaje tak jak trzeba 

wymieniłem testowo 2 sztuki wraz z przełożeniem wtrysku na inny cylinder , błąd występuje tylko na jednym (2 cylindrze) 

Gdyby problem był po stronie zaworów to problem powinien występować i na PB i na LPG, poza tym ciśnienie w cylindrze byłoby niewłaściwe

w tej sytuacji juz zgłupiałem :(, pozostaje jeszcze prześledzić wiązkę elektryczną czy czasem nie na jakiś przetarć na przewodach ) \

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi własnie o wiązkę, czy coś gdzieś nie wisi, sprawdź przy lutowaniu się wiązką LPG może coś zwierać i jest cały czas otwarty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...