Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak składany czy stały ?


mariospeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kojarze z prawej strony nie mam tej blaszki jest tak jak bylo fabrycznie. Tu ta wtyczka chyba sie nie mieściła i dali takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westfalka założona już i w mojej Nysce. Idealnie spasowała się z pakietem crossover. Po odpieciu kuli wszystko niknie schowane pod zderzakiem:thumbsup:

20180615_173804.jpg

20180616_122718.jpg

20180616_122540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/16/2018 at 1:25 PM, devilde said:

Westfalka założona już i w mojej Nysce. Idealnie spasowała się z pakietem crossover. Po odpieciu kuli wszystko niknie schowane pod zderzakiem:thumbsup:

20180615_173804.jpg

20180616_122718.jpg

20180616_122540.jpg

WYGLĄDA SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba:) W każdym razie nie było potrzebne cięcie blaszki. Jedynie została ona odgięta do tyłu pomiędzy uchwytami do mocowania zderzaka w celu zmieszczenia podstawy haka i jego złącza. Chłopaki znali się na rzeczy, zastosowali złącze 13to pinowe dedykowane pod Iksa przez ASO (coby w razie czego gwarancji auta nie próbowano podważać), dorzucili w gratisie przejsciówkę na 7 pinów i do tego nie skroili mnie tak, jak próbowały 3 nissanowskie serwisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś z Was ma może kombinację: hak + automat?

Zastanawiam się nad dwoma rzeczami:

1. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że skrzynia nie jest wyposażona w chłodnicę oleju - może warto byłoby to dołożyć (tylko jak to zrobić mając auto na gwarancji..)

2. Słyszałem o problemie z Volvo XC90, w którym właściciel z czasem uszkodził automat ponieważ nieoryginalna wiązka nie poinformowała samochodu, że ciągnie przyczepę. Czy Wasze Westfailie robiliście w taki sposób, że hak Westfaili, a wiązka oryginalna z ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hey montowal ktos samodzielnie hak holowniczy w T32 ?

Jesli tak to prosze o jakiekolwiek uwagi czy bylo latwo.

Z czym trzeba uwazac.

Kupilem taki hak dokladnie:

https://kapitanhak.pl/product-pol-884-Hak-holowniczy-WESTFALIA-NISSAN-X-Trail-07-14-Automat-wypinany-pionowo-A40V.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hal zamontowany.

Teraz pytanie co do bezpiecznika.

W instrukcji napisali ze trzeba wymienic 30A na 15A.

To sa te krotkie jakby poucinane .

Wymienic czy zostawic tak jak jest z 30A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem jakieś 2 tygodnie po montażu haka. Również wziąłem Westfalię jak polecaliście - bałem się tego sposobu wpinania kuli od dołu ale siedzi bardzo solidnie i nawet sobie poskakałem po tym zapiętym haku, żeby sprawdzić czy się na pewno nie wypnie. Jako, że mam weekend wolny od dzieci wczoraj wieczorem spiąłem sobie zestaw. Fajnie to wygląda, całkiem dobrze się prowadzi. Po wrzuceniu kierunku zapala się nowa dioda przy prędkościomierzu informująca o tym, że kierunek w przyczepie również miga; po włączeniu światła przeciwmgłowego światło zapala się na przyczepie a na samochodzie już nie - czyli również i to przewidzieli. Nie pomyśleli natomiast, że fajnie by było gdyby czujniki parkowania nie darły ryjka bo mają za sobą przyczepę (chociaż zastanawiam się czy to nie jest wina tego, że w mojej przyczepie nie ma światła wstecznego, więc żadna żarówka nie stawia oporu i przez to może jakiś  układzik nie wyłapuje, że trzeba by odłączyć czujniki).

Skrzynia automatyczna... no cóż, po płaskim przy 70 - 80 cały czas utrzymuje 2 100 rpm i nie ma zmiłuj, żeby zszedł z obrotów. Ale można przestawić w tryb ręczny i wrzucić 5. Przy zbyt dużym obciążeniu automat i tak sobie sam zredukuje więc o przeciążanie silnika się jakoś nie martwię.

Mam jednak problem z jedną rzeczą. Jak mnie pytali czy chcę gniazdo 7 czy droższe 13 pin powiedziałem bez wahania, że 13 pin. 13 pinowa wtyczka ma dedykowane piny do zasilania lodówki, ładowania akumulatora i zasilania oświetlenia w przyczepie na postoju i... to nie działa. Pomyślałem, że pewnie dlatego, że moja przyczepa jest z 2002 roku i nie mam jeszcze 13 pinowej wtyczki tylko 7n i 7s - dwie wtyczki 7 pinowe o różnym układzie pinów męskich i żeńskich, żeby nie dało się podłączyć wtyku od lodówki pod kierunkowskazy. Kupiłem od 'my frienda' z Ali taką przejściówkę z 13 pin na 7n i 7s i stwierdzam, że działa komplet oświetlenia przyczepy jako pojazdu, ale te wszystkie specjalne piny nie działają. Wiem, że we wtyczce 13 pin występuje też pin o nawie  'Caravan detection' - pin, który powinien zostać zmostkowany z uziemieniem, żeby samochód wiedział, że jest podpięty kemping i puścił zasilanie na te 'specjalne' piny. W mojej 7s/7n takiego pinu nie mam.

Dzisiaj już za dnia udałem się do wtyczki z miernikiem ale zarówno bez zmostkowanego pinu 12 z 3 jak i ze zmostkowanym po prostu nie mam prądu na tych pinach do zasilania urządzeń w przyczepie (pin 9, który powinien mieć napięcie cały czas oraz 10, na którym napięcie powinno się pojawić po włączeniu zapłonu). Nie mam na obu napięcia również niezależnie czy samochód jest wyłączony, czy stacyjka jest włączona lub czy silnik działa. Podejrzewam, że ich nie podłączyli (tylko niby czemu - oryginalna wiązka to wszystko powinno być podłączone i działać).

Czy ktoś z Was może spotkał się z takim problemem w naszym aucie? Może X-trail nie ma opcji zasilania pełnej 13 pinowej wtyczki?

Edit. czy wiecie może gdzie szukać bezpieczników od wiązki haka? Chciałbym jeszcze i to sprawdzić.

X z przyczepą.png

Edytowane przez Hidemichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hymmm... nie mogę edytować powyższego. W każdym razie jestem świeżo po wizycie w ASO. Okazuje się, że do zasilania osprzetu w przyczepie kempingowej poza oryginalną 13 pinową wiązką trzeba zamówić jeszcze jakieś dodatkowe rozszerzenie wiązki o elementy zasilające właśnie światło, lodówkę czy ładowanie akumulatora. Koszt samej wiązki to ok. 200 zlotych (nie pamietam tylko czy brutto czy netto) + robocizna.

Dlatego jakby ktoś chciał ciągać w wakacje domek na kółkach to koniecznie dopytujcie czy zamawiając oryginalną wiązkę 13 pin dostaniecie komplet do przyczepy kempingowej czy też wersje okrojoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I już po montażu. Osprzęt w przyczepie działa także jestem gotowy na wakacje.

Niestety z tą dodatkową wiązką wiążą się stosunkowo wysokie nakłady finansowe (jeśli robimy w ASO). Chłopaki umówili sie ze mną na godzinę a auto oddali po trzech. Kabel musi być ciągnięty od akumulatora (tam też są bezpieczniki) przez kabinę gdzie trzeba rozpruć plastiki, żeby go jakoś upchnąć i potem przez bagażnik gdzie też trzeba te plastiki zdemontować i dopiero wpiąć do gotowej kostki od wiązki haka.

Jakby ktoś był zainteresowany to numer części z faktury to KE50599996 - ADD POWER SUP.

Sama część nie jest droga bo kosztowała około 200 złotych, ale roboczogodziny w ASO do tanich niestety nie należą.

Natomiast całość działa jak należy - jest jeden pin, na którym mamy napięcie permanentne do zasilania oświetlenia w przyczepie na postoju i drugi pin, na którym pojawia się napięcie po odpaleniu silnika. Z tego pinu zasilana jest lodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

OK. Jako, że nie mogłem długo zwlekac po chwili zastanowienia zakupiłem :

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-automat-nissan-qashqai-2-7542650106?snapshot=MjAxOS0wMi0wNlQxNToyNzoxNS4wMDFaO2J1eWVyOzU5YjEyOTQ4MmFjOGE3ZGFiMzRlOTdhMzFhMjE4MzlkZTg1YTk0YzQxMGQyZTMzZTBiOTE3MTA4MjlhYmIyMTg%3D

oraz

https://allegro.pl/oferta/wiazka-dedykowana-nissan-qashqai-2-09-08-01-14-7341983637

 

Mam nadzieję, że wszystko będzie pasować , zdejmowanie wg . opisów i rozmów bezproblemowe więc jak będzie brzydko się komponować będę go częściej odpinać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czesc, 

Nie znalazlem takiego tematu wiec pozwole sobie go otworzyc...

Jesli jest juz takowy to prosze o linka (i zamkniecie tego mojego tematu) - jesli zas nie ma to prosze o Wasze doswiadczenia

 

Czy montowaliscie hak holowniczy do T32 (wersja po lifcie) ?

Jak to wyglada ?

Interesuje mnie hak wypinany (mam swoj typ i dostep na dobrych warunkach, jakoże zajmuje sie tym profesjonalnie tj. dystrybucją hakow i akcesorii samochodowych) ale chcialbym zobaczyc jak to wyglada po montazu w tym aucie ....

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, bartto said:

Czesc, 

Nie znalazlem takiego tematu wiec pozwole sobie go otworzyc...

Jesli jest juz takowy to prosze o linka (i zamkniecie tego mojego tematu) - jesli zas nie ma to prosze o Wasze doswiadczenia

 

Czy montowaliscie hak holowniczy do T32 (wersja po lifcie) ?

Jak to wyglada ?

Interesuje mnie hak wypinany (mam swoj typ i dostep na dobrych warunkach, jakoże zajmuje sie tym profesjonalnie tj. dystrybucją hakow i akcesorii samochodowych) ale chcialbym zobaczyc jak to wyglada po montazu w tym aucie ....

dzieki

Wszystko o hakach do  X-traila T32 przed i po FL masz w poniższym linku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos montowal hak do T32 z 2019 roku ?

czy oprocz haka i wiazki trzeba tez jakis modul (aby działała opcja otwierania nogą klapy bagaznika) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 08:47, michalb napisał:

a to dziady normalnie, a mnie każą wymieniać czujnik. Napiszę do innego Nissana, zobaczymy.

pozdrawiam,

mb

czesc

mozesz napisac jak z tym modulem otwierania klapy ?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, zamówiłem hak Westfalie  pod X  rok 2019 z dedykowaną wiązką 13 pinowa. W KRK Japan Motors krzemionki uparcie chcą mi wcisnąć dodatkowy moduł za 500 do tego czujnika od otwierania klapy. Doradzcie jak to rozwiązać i czy rzeczywiście ten moduł jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie trzeba tego modułu. U mnie nic nie zakładałem i działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...