Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja - czy warto aktualizować?


Mr. Rockandroll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd w ogóle wziąć informację czy mamy aktualną mapę? Moja ma oznaczenie 25920 - 4KJ0D. Jakiś gość z OLX twierdzi, że ma nowszą. Jak odbierałem auto (wczoraj) facet zapewniał mnie że mam wsadzone najnowsze... Ale obwodnicy Czarnowąs/Opole to tam nie ma ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem że nigdy nie są aktualne. A to co się dowiadywałem to są zawsze do tyłu z aktualnymi danymi . Sam na dzień dobry straciłem jedną aktualizacje  bo moja mapa była bardzo nie aktualna , a diler powiedział że tak zawsze jest . Ten bonus z wymianom map powstał po tym jak mnóstwo ludzi pisało do Nissana że dają stare mapy w nowych samochodach .

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie koleś wkłada kartę i potwierdza instalację thats all :)

Ale może im głupio, żeby potem Nissanowi kazać zapłacić 1 rbh więc udają, że to jakas magia :) (ale nissan chyba głupi nie jest, albo opisują, że "były problemy"...)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś znalazł sposob na aktualizowanie nawigacji we własnym zakresie. Zlikwidowali mi autoryzowany salon w Lublinie, i Nissan Poland proponuje mi wyjazd po zaktualizowana nawigacje do najbliższego salonu , gdzie tez nie dostane od ręki bo salon musi zamówić. A telefonicznie w salonie nie chą przyjąć zamówienia bo nie maja gwarancji że przyjadę.  Szkoda że nie mozna przez Auxa wejść ze smartfona z nawigacja inną niz ta z karty, a nie tylko telefon przez bluetooth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem najnowszą V4 na chomiku :) Do tego można samemu dogrywać radary i POI.... Aktualizacja to kwestia włożenia karty SD. Tylko jak masz darmową aktualizację to szkoda za nią płacić 100-200zł na OLX czy Allegro. Z tego co jest na filmie jakimś wkładasz kartę on wykrywa, pyta się czy wgrać, restartuje radio i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.11.2019 o 21:35, Smakor napisał:

Skąd w ogóle wziąć informację czy mamy aktualną mapę? Moja ma oznaczenie 25920 - 4KJ0D. Jakiś gość z OLX twierdzi, że ma nowszą. Jak odbierałem auto (wczoraj) facet zapewniał mnie że mam wsadzone najnowsze... Ale obwodnicy Czarnowąs/Opole to tam nie ma ;/

Cześć. Karte trzeba sprawdzić w kompie, wejść w notatnik i tam powinna być data aktualizacji : np. ja mam 07.12.2017 czyli starocie. Ale 14.01.20 mam mieć nową podczas przeglądu i ciekawi mnie jak daleko z data sie przesunę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej jest coś w rodzaju:
282778;26.03.2019 14:46:08;6;PowerSoftware;2.0.2.15;  jakieś oznaczenia karty chyba

A nie ciekawsze jest w katalogu NAV:

Project-Bez:          Nissan LCN2KAI EUR(E)
Project-Info:         product data carrier with 2017.Q1

;/ A jak odbierałem pytałem czy mapy są w aucie aktualne... tak tak... cholera jasna. 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.., podobno aktualizacja byla cos w okolicy marca 2019 wiec moze nie masz tak zle.
Data z 2017 moze nie oznaczac aktualizacji samych map ale np. interface lub cos podobnego
Ja mialem aktualizowane wlasnie na wiosne i to byla jakas ostatnia aktualizacja ale nie sprawdzalem jakie sa daty.
W lutym na przeglad to sie upomne o kolejna (chyba ostatnia dla mnie) aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj podczas przegladu aktualizowali mi navigację, ale z tego co widzę to nie zaktualizowali mi do do navi o jakiej mowia koledzy w postach wyżej ( 03.2019 ) tylko dali mi starszą 10.2018 ! Ciekawa sytuacja, bo zgłaszałem miesiąc temu że chcę navi aktualizować i powiedziano mi  podczas pobytu w serwisie że to najnowsza. Normalnie ręce opadają, nissan olewa swoich klientów na każdym froncie, nie dość że muszę na przegląd jechać 200 km do najbliższego serwisu, to nawet nie mozna załatwić przy okazji tak prozaicznej sprawy jak navi. 

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Smakor said:

Kartę można skopiować może ktoś udostępni kopię najnowszej? (taki przewrotny pomysł)

Jestes pewien, ze nie jest zabezpieczona i system tego nie widzi?

Podobno moze sie zdarzyc, ze nie zadziala jesli nie miales wczesniej wlasciwej wersji karty, tj. inna miales niz traz chcesz instalowac - cos tam w ASO wspominali, ale czy to prawda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym będzie mówić ASO to można się domyślać.... Jedyne co to karta musi mieć odpowiedni identyfikator, dlatego tylko wybrane karty się nadają do kopiowania. Jest to opisane na forach co trzeba zrobić. Identyfikator jest w pliku na karcie i musi sie zgadzać. To chyba jedyne "zabezpieczenie". Inaczej by nie sprzedawali na Alledrogo i OLX kart z aktualnymi mapami, jeśli system by coś "sprawdzał"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 23:19, Smakor napisał:

Kartę można skopiować może ktoś udostępni kopię najnowszej? (taki przewrotny pomysł)

Podoba mi sie pomysł. Chętnie bym sprawdził, jeśli  ktoś był by chętny zrzucić ( mógłbym na priv podać miejsce gdzie mozna wrzucić) wgrał bym na kartę i sprawdził.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma taką kartę może spróbować.
Instrukcja tu: https://portal.nissanklub.pl/2019/07/12/instrukcja-przygotowanie-wlasnej-kart-sd-dla-nawigacji-zmiana-cid/
Karta tu: https://allegro.pl/oferta/kultowa-samsung-evo-16gb-ze-zmiennym-cid-8787971105

Niestety "za darmo" nie będzie bo sam zakup karty 100 zł - po tyle można znaleźć oferty na OLX kart z już wgranymi mapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Nissana Rogue z 2017 r. z Kana dy. Czy mapy sprzedawane na Allegro będą "chodzić".

Mam kartę jak na zdjęciu.

 

DSC_0021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko powiązane z tematem. Ciekawe czy z naszym system w wersji z 2017 r. może działać aplikacja Android Auto ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mapy 2019 V4 ale wyświetla mi w programie po zainstalowaniu, że wersja jest V3. Mapa się zainstalowała i pracuje, niestety nie działa głos ?? i nie można go załączyć. Na starej karcie z mapami USA i Kanady funkcja działa a na tej z EU PL niestety nie.

Ciekawostka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do kogoś kto aktualizował ostatnio navi i jaka ma wersję, bo mi dali Nissan Connect 3 Europe V4, z 03.2018. Ciekawi mnie czy ktoś ma nowszą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wojciechu11 napisał:

Mam pytanie do kogoś kto aktualizował ostatnio navi i jaka ma wersję, bo mi dali Nissan Connect 3 Europe V4, z 03.2018. Ciekawi mnie czy ktoś ma nowszą ?

Nowsza V5 wyszła dosłownie kilka dni temu, więc zapewne nie mają jej jeszcze nawet w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to warto było poczekać pytanie czy można taką "zamówić" już w serwisie bo temat aktualizacji map traktują dość dziwnie jak się do nich dzwoni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Smakor napisał:

No to warto było poczekać pytanie czy można taką "zamówić" już w serwisie bo temat aktualizacji map traktują dość dziwnie jak się do nich dzwoni... 

Jak masz za dużo kasy, to możesz zamawiać w serwisie - za NC3 V4 życzyli sobie ponad 5 stówek.
U nas na forum jeden z kolegów oferował o ile dobrze pamiętam poniżej 2 stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...