Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja - czy warto aktualizować?


Mr. Rockandroll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj aktualizowano mi navi w serwisie, a właściwie to na parkingu bo stwierdzili ze nie ma potrzeby wjeżdżać. 

Dziwne bo koleś otworzył nowe pudełko przy mnie z kartą a na okładce jak byk napis V5 po czym w nawigacja pokazuje V 4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ArtM napisał:

Nie wiem bo auto odebrałem we wtorek z salonu i miało mapy V2

Wal do salonu, a niezależnie od tego od razu pisz do centrali Nissana, że Cię salon zrobił w bambuko. Mapy V2 to były na wyposażeniu aut w 2017 r
2017 - v2, 2018 - v3, 2019 - v4.

No to Salon pojechał z Tobą na max'a po bandzie. Zakładając, że skoro kupiłeś nówkę teraz, to auto zeszło z linii w 2 półroczu 2019, więc powinieneś mieć na pokładzie V4.

Dla jasności - jeżeli to nowe salonowe auto, to karta jest dołączana do auta w momencie opuszczania linii produkcyjnej. Więc policz sobie jak z Tobą pograli.

Co do map v5, to zerknij na mój post TUTAJ

V5 oficjalnie ukazały się na stronie Nissana 22 stycznia br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem odnośnie tej mapy to pudełko było z napisem V5 natomiast radio pokazuje V4, przy czym gość otwierał z folii to pudełko wiec nie mógł karty włożyć wczesniej. Karta ma oznaczenie T1000-27799

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzy sie plik na karcie tam są różne daty poszczególnych elementów - nie ten w głównym folderze tylko w folderze już z mapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej G napisał:

Wal do salonu, a niezależnie od tego od razu pisz do centrali Nissana, że Cię salon zrobił w bambuko. Mapy V2 to były na wyposażeniu aut w 2017 r
2017 - v2, 2018 - v3, 2019 - v4.

No to Salon pojechał z Tobą na max'a po bandzie. Zakładając, że skoro kupiłeś nówkę teraz, to auto zeszło z linii w 2 półroczu 2019, więc powinieneś mieć na pokładzie V4.

Dla jasności - jeżeli to nowe salonowe auto, to karta jest dołączana do auta w momencie opuszczania linii produkcyjnej. Więc policz sobie jak z Tobą pograli.

Co do map v5, to zerknij na mój post TUTAJ

V5 oficjalnie ukazały się na stronie Nissana 22 stycznia br.

Też wychodzi na to, że odebrałem auto w grudniu z V2, nawet zadałem pytanie czy są najnowsze wgrane i powiedzieli, że tak. Polska to stan umysłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem tą kartę w komputerze i wszystkie pliki są z 02.09.2019. Zadzwoniłem do nich i niestety nie mogli u siebie sprawdzić karty w komputerze bo o dziwo wszystkie te ktore mieli V5 juz wydali klientą. W weekend wyjezdzam na tydzien i umowilem sie na wizyte po poerocie, takze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pliku INFO,TXT jest:

sd2-GENJ_EU_E.A v2

Worm:                 sd2-GENJ_EU_E.A v2

DT-Title:             EUR

Project-Bez:          Nissan LCN2KAI EUR(E)
Project-Info:         product data carrier with 2017.Q1

Także dzięki Nissan!!!

Myślicie, że masowe skorzystanie z opcji:

https://www.nissan.pl/obsluga-klienta/kontakt/przeslij-skarge.html

Rzuci Nissanowi jakieś światło w tym zakresie? Nie dośc, że radio beznadzieja to jeszcze obsługa klienta delikatnie mówiąc "żartobliwa"... 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali z centrali nissana że proszą o zdjęcie tej karty V5 i radia jak wyświetla ze jest V4. Także zobaczymy co się okaże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc otrzymałem dzisiaj informację od dealera że tak ma być tzn. Karta ma opis V5 ale wyświetla się V4 i pliki na karcie są z września 2019. Poinformowano mnie że z centrali dostanę od nich informacje że tak ma być ponieważ kontaktowali się z nimi po mojej interwencji. Reasumując słabe to strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Przecież producenci samochodów zawsze byli z mapami do tyłu o jakiś kwartał albo dwa. Teraz to pół biedy, bo aktualizacja w cenie auta. Ale jeszcze niedawno taka starawa mapa potrafiła kosztować i z 1500 PLN. Biorąc pod uwagę tempo budowy dróg w ostatnich latach, w większości przypadków mapy były bezużyteczne już w dniu ich wyjścia na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, Emjot napisał:

Ale jeszcze niedawno taka starawa mapa potrafiła kosztować i z 1500 PLN.

W styczniu 2015 kiedy odbierałem Pulsara, zapytałem ile kosztuje aktualna karta. Odpowiedź - 2000 zł.
2 lata temu tak z ciekawości obdzwoniłem kilku dealerów z identycznym pytaniem - 620 - 800 zł.
Trudno się dziwić, że ludzie znajdują alternatywne rozwiązania, bo aktualne karty można w necie kupić poniżej 2 stówek - wystarczy zerknąć do naszego działu "Nawigacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee jednorazowa aktualizacja (karta nie kosztuje tak dużo, ale na OLX i tak 2x taniej. Mam w aucie nie aktualną ale i tak zaprowadziła mnie na miejsce już kilka razy (no nie było dokładnie docelowego nr ale nie było to większym problemem). Mapy w aucie jednak są wygodne. Nawigowanie za pomocą komórki jest mniej wygodne, do tego trzeba ją mieć zamocowaną. Dla mnie na szybie odpada, bo zasłania. Mocowaniew do kokpitu bezinwazyjnie za to jest dość drogie. ProClip miałem w Toyocie, super, ale sam adapter kosztuje 100 zł do tego jeszcze właściwy uchwyt dla telefonu. W X jest o tyle lepiej, że mamy dwie możliwości montażu z lewej nad kratką i z prawej na kratce... Ale znowu telefon trzeba wyjąć, wpiąć, jak jedziesz daleko podłączyć mu zasilanie. Przy postoju wyjmować. Mało wygodne. A nawi w aucie jest mega wygodna (pomijając taki drobiazg jak pokazywanie między zgarami wskazówek).

W nowym QQ z TomTom mamy mapy online, więc pewnie jest duuuużo lepiej, niestety X się na razi enie doczekał. W Nissanie jest produktem drugiej kategorii, teraz może nawet trzeciej przy parciu na eko-sreko-elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest tez podawanie nazw ulic - pomaga gdy jest kilka za soba uliczek i nie jestes pewien w ktora trzeba wjechac.

W telefonie google maps nie gada ani Automapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
9 godzin temu, Smakor napisał:

Eee jednorazowa aktualizacja (karta nie kosztuje tak dużo, ale na OLX i tak 2x taniej.

Dla niektórych 5 stówek to kosmiczna cena, no ale jak wspomniałem - są alternatywne źródła.
Co do NC3, to jeszcze 2 lata wstecz, (NC3 v3)  zawierała dane drogowe co najmniej rok wstecz. Zeszłoroczna v4 już była o wiele bardziej "na bieżąco". Co do zasadności korzystania z navi wbudowanej, to nigdy tego nie negowałem, pomimo że tak jak Ty, mam na kratce nawiewu ProClip'a, na którym pracuje Modecom SX 7.2 z AM 6.25_2001 na pokładzie. Natomiast jeżeli już przedmówcy wspomnieli o porównaniach navi wbudowanej NC3 z AM, to poza routingiem, który NC3 ma o niebo lepszy, AM 6.25 bije mapy NC3 pod każdym względem ... ilość bazy POI, różnorodność ustawień ... Natomiast jeżeli ktoś pisze, że w AM mu nie wyświetla nazw ulic do których się zbliża, tz. że nie opanował możliwości ustawień AM. Wystarczy włączyć "poziome etykiety ulic".
 

3 godziny temu, juras2017 napisał:

Fajne jest tez podawanie nazw ulic - pomaga gdy jest kilka za soba uliczek i nie jestes pewien w ktora trzeba wjechac.

Nie wyobrażam sobie, by navi nawijała w trybie ciągłym o wszystkich "pierdołach". NC3 podaje bardzo dokładnie komunikaty głosowe o odl. do skrętu, a poza tym jest info między zegarami - trudno się nie wstrzelić we właściwą drogę. AM melduje o tym również precyzyjnie, a w górnym lewym rogu na "nawigatorze" mamy nie tylko precyzyjną informację o odl. i kierunku najbliższego manewru, jak i kolejnego. Dodatkowo na dolnym pasku mamy info o nazwie ulicy którą jedziemy (i nie tylko), a na górnym pasku nazwę ulicy po skręcie.
No i wiele też zależy od ustawień skali mapy przed i w trakcie manewru. W AM przy właściwych ustawieniach jest "miodzio", bez sięgania do pokręteł w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam V4 na navi i bardzo mnie irytuje,jechałem ostatnio do wa-wy i na każdym ustawieniu typu trasy kazała mi zjeżdżać lub zawracać.to była droga nr 7.wyłączyłem. jechałem na mapach wiodącego dostawcy oprogmowania smartfonów,nie dość że pchała mnie 7 ,to jeszcze pokazywała mi suszarki.i było to szczegółowe .Dziś czy jutro to przyszłość tego rozwiązania.Nawigacja On line z informacją o korkach czy utrudnieniach.dlatego zazdroszczę posiadaczom nowych QQ.Zrozumię wszystko.że pchają nam starsze mapy,ale dlaczego na tej drodze kazała mi zjeżdżać co chwilę.najlepsze jest to że pokazywała mi przebieg budowanej obok  trasy S7 i chyba mnie tam kierowała :bezradny:w ustawieniach próbowałem wszystkiego.Nie mam AM ani Tom Toma by zweryfikować ale myślę że było by ok. a co do uchwytu Smakor jeszcze jest coś takiego.Trzyma się na każdej powierzchni.

IMG_20200207_145351[1].jpg

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, vahanar napisał:

a co do uchwytu Smakor jeszcze jest coś takiego.Trzyma się na każdej powierzchni.

IMG_20200207_145351[1].jpg

To naprawdę nie odpadnie na garbie, z ciężkim telefonem na sobie?

Mnie ogólnie denerwuje jak coś mam w obrębie szyby. I tak słupki+lusterka grubości dębu bartek wystarczająco zasłaniają, zwłaszcza przy skrętach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie odpadnie jest stabilne jeżdziłem nawet po polnych drogach,było ok.nie spadł mi ani razu.ma duże możliwości regulacji. ważne by przyssawka była czysta.wystarczy przemyć wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to radio od QQ podejdzie do  nowego X? Nie pytam o wymiary bo jest takie samo chodzi o podłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Smakor napisał:

W nowym QQ z TomTom mamy mapy online, więc pewnie jest duuuużo lepiej, niestety X się na razi enie doczekał. W Nissanie jest produktem drugiej kategorii, teraz może nawet trzeciej przy parciu na eko-sreko-elektryki.

To nie są mapy online, tylko aby działała usługa Trafic trzeba udostępnić QQ Wi-Fi. Ich aktualność również woła o pomstę do nieba. Mam QQ kupione w grudniu. Była dostępna aktualizacja map, którą pobrałem. Jednak np. nowego odcinka S6 Goleniów - Kołobrzeg tam nie zobaczysz. Na wyjazd do Amsterdamu i Brukseli zabrałem ze sobą nawigacę TomTom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy z nas wie ile aktualizacji map w telefonie ma w miesiącu.często są tygodniowe.więc z czym się mierzymy? nawet jeśli to będzie najnowsza  z integrowana V5.

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem koledze @Smakor który napisał o mapach online w QQ. Nie ma map online. Nissan (poprzez swoich przedstawicieli w salonach sprzedaży) twierdzi, że są to mapy TomTom. Jednak z ich aktualnością daleko do TomTom. Posiadam nawigację TT z wieczystą aktualizacją i Traffic - model z wbudowaną kartą SIM. Tu również aktualizuje się mapy przez kabel lub Wi-Fi. Mam więc porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...