Jump to content
Wspieramy Kacpiego, synka naszego kolegi Read more... ×
Sign in to follow this  
sk

T31 - Hak holowniczy

Recommended Posts

Kazik_R52

Nawet jakis tani hak homologowany bedzie dzialal, ostatnio byla dyskusja wiec nie bede powielal badz czlowiekiem kup wypinany lub odkrecany zwlaszcza ze zadko bedziesz uzywal

mw68

Wielkie dzięki - jest jakiś dostęp do tej dyskusji ?. Hak o którym pisałem jest odkręcany więc człowieczeństwo zachowam ...

Thunder
gkowal

Te kilka wątków o hakach dla modelu T31 połączyłem w jeden tu obecny.

Beny

Moduł jest potrzebny do t31 od rocznika 2011 po lifcie

Bacior_WR

Ja również zdecydowałem się na montaż haka, ale zależy mi wersji wykonanej, bo będzie używany sporadycznie. Który z tych dwóch polecacie ( może ktoś ma taki zainstalowany ):

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7198805302

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6915117205

Zależy mi na jakości i żeby po zdjęciu jak najmniej było widać otwór mocujący.

Jak będę montowal sam, więc łatwość montażu ma znaczenie.

Z powyższych wątków widzę, że wystarczy mi wiązka bez modułu, ale czy ta dedykowana z modułem nie bedzie przypadkiem łatwiejsza i szybsza w montażu?

Zależy mi oczywiscie na wersji "wypinanej" a nie "wykonanej". Ach te słowniki w smartphone-ach...

geoglob

Witam.

Czy ktoś ma zamontowany hak Steinhoff N-102 do X-traila t31? Jestem na etapie poszukiwań haka do tego auta. Proszę o wszelkie info na temat haków do t31 z 2013r.

mw68

Cześć,

Było to już jakiś czas temu, ale widzę ze temat wciąż się przewija. Więc - ostatecznie kupiłem hak Steinhoff N-102 . Przyszedł ładnie spakowany, kompletny zestaw - solidny. Hak został zamontowany, z tego co pamiętam nie było żadnych problemów, żadnego podcinania zderzaka czy tym podobnych ewolucji. Generalnie montaż odbył się bezboleśnie. Sprawdza się doskonale - jak na moje potrzeby, czyli 6 metrowa przyczepa podłodziowa z łódką. Wygląda normalnie, dyskretnie ( tak mi się wydaje). Ja jestem zadowolony.

Aha - jeśli chodzi o elektrykę to musiałem dokupić - wiązkę haka holowniczego z modułem 7 pin WH-1-PRO

Edited by mw68

aabb

To miałeś szczęście bo montowałem 4 lata temu ten sam hak i był fatalnie wykonany - odpryski od spawana, niecentrycznie wspawane nakrętki i tragiczne zabezpieczenie antykorozyjne, po jednym sezonie hak był cały zardzewiały. Mój jest podłączony bez modułu.

gkowal

Ja haka Steinhoff używam w T30 od 9 lat i bardzo sobie go chwalę. Z montażem nie było problemów, z rdzą po tylu latach także nie ma jakichś problemów.

Wybrałem hak odkręcany bo wypinanego chyba wtedy nie mieli. Śmiało tą firmę mogę polecić. 

aabb

Widocznie miałem pecha.

radekradek7155
W dniu 13.01.2020 o 22:47, aabb napisał:

To miałeś szczęście bo montowałem 4 lata temu ten sam hak i był fatalnie wykonany - odpryski od spawana, niecentrycznie wspawane nakrętki i tragiczne zabezpieczenie antykorozyjne, po jednym sezonie hak był cały zardzewiały. Mój jest podłączony bez modułu.

Ostatnio nabyłem taki zestaw i mam podobne spostrzeżenia na temat korozji się nie wypowiem bo ma go dopiero od września.