Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym się z Wami podzielić moim odkryciem, które być może jest znane niektórym użytkownikom Primerki, ale myślę, że większość nie zna tych programów.

Nissan DataScan II w wersji PC i w wersji Android.

 

Opiszę może najpierw wersję Android.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nissandatascan.ndsiilite&hl=pl

Do pobrania za darmo ze sklepu Google w wersji LITE - różni się od pełnej wersji tylko tym, że potrzebuje połączenia z internetem, wyświetla reklamy, ma tylko jeden "dizajn" wskaźników i nie rejestruje video. (Tak mi opisał różnice autor, ponieważ internet w telefonie mam zawsze włączony, a reklamy zawsze wyłączone z poziomu ROOTa, więc tych różnic zupełnie nie zauważyłem). Pełną wersję kupiłem z powodów opisanych poniżej - aby autor miał z czego żyć. Inaczej - zbędnie wydane pieniądze, chyba, że ktoś potrzebuje videorejestratora.

 

Program ten komunikuje się z autem poprzez interfejsy OBD2 pracujące przez bluetooth.

 

Ja mam tani kupiony na Aliexpressie OBD firmy Konnwei KW902 ELM327 bluetooth i łączy się on z tym programem znakomicie - jak również z Torque i innymi programami OBDII w telefonie. (Link jest przykładowy - taki mam i działa, ale może inne też działają dobrze, albo można teraz kupić taniej).

 

Jego najważniejszą i moim zdaniem najlepszą cechą - również wersji LITE jest to, że pozwala na wyczyszczenie pamięci i naukę przepustnicy parametrów poboru powietrza na biegu jałowym.

Żaden inny amatorski program OBD na to nie pozwala, ponieważ nie komunikują się z ECU przez Consult II.

Oczywiście program ten pozwala na wywoływanie tablicy błędów i kasowanie ich.

Pokazuje na bieżąco tyle parametrów, że każdy fan wykresów padnie na kolana.

 

Jeszcze atrakcyjniejsza moim zdaniem jest wersja na PC

Pozwala ona na połączenie PCta poprzez tani INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY VAG KKL OBD2 OBDII USB. Ja kupiłem na alledrogo taki niebieski za 19 pln i spisuje się on świetnie. UWAGA - ten program nie działa poprzez żadne inne interfejsy typu ELM327 itp. Tylko przez taki prosty interfejs.

Bolesny jest fakt, że wersja niezarejestrowana jest bardzo ograniczona, ale dla ułatwienia podam, że po godzinie wertowania znalazłem na ruskim forum linka do wersji zwitaminizowanej. Z szacunku dla autora programu nie wkleję tego linka, ale kto będzie chciał - ten znajdzie, albo zapłaci te 70 dolarów australijskich.

 

Wersja PC-towa pozwala oprócz funkcji dostępnych dla wersji Android - również na korekcję obrotów biegu jałowego i korekcje czasu wyprzedzenia. W najnowszej wersji można też doprogramowywać sobie kluczyki znając PIN.

Oprócz miliona parametrów, które można sobie zrzucać do pliku .log i analizować na wykresach ich przebieg - można przeprowadzać różne testy narzucając ECU różne emulowane parametry albo np. wyłączać poszczególne cylindry patrząc jak to wpływa na prace silnika. Można sobie wyłączyć pompę paliwa albo emulować temperaturę silnika itp.

Jest też opcja analizy danych z czujników ABS i SRS.

 

Nie będę się tu rozpisywał nadmiernie, bo nie piszę tego dla reklamy - kto chce - podałem linki i może sobie darmowe wersje potestować.

Niedawno odebrałem auto po remoncie silnika i obroty na jałowym oscylowały około 600 - co powodowało w kabinie wibracje i denerwowało mnie. Powyższym programem ustawiłem sobie te obroty na 800 :)

Program przydał mi się również do resetu i nauki parametrów przepustnicy po jej czyszczeniu i czyszczeniu przepływomierza.

 

Proszę nie prosić o linka do wersji z witaminą bo go nie podam.

 

Życzę miłej zabawy i mam nadzieję że się przyda

Edytowane przez figer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba nie ma na tego tematu na forum (w szukajce nie znalazłem). Przymierzam się do zakupu interfejsu ELM 327 bluetooth OBD2. Pewnie dużo osób posiada takowy interfejs, może ktoś podzielić się opinią jak to się sprawdza? Na allegro pełno tego i nie wiadomo który wybrać- chyba najlepiej taki aby współpracował z jak największą ilością programów oraz odczytywał jak najwięcej informacji. Ktoś poleca jakieś dobre darmowe programy? 

Ktoś poleci jakiś konkretny produkt? 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tzw pierwszy z brzegu na alledrogo i działa - przy wyborze kierowałem się opiniami sprzedającego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Ja kupilem taki niebieski za 19zl+przesylka na allegro (za 7zl sa ale czeka sie miesiac bo jada z Chin), dziala na nim Piston i Torque.

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenia nigdy nie sa w stanie podać prawidłowej diagnozy jak nie maja pełnej palety funkcji jakie posiada CONSULT. Ja osobiście jestem przeciwnikiem tego typu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

 

Przymierzam się do zakupu interfejsu ELM 327 bluetooth OBD2. Pewnie dużo osób posiada takowy interfejs, może ktoś podzielić się opinią jak to się sprawdza? Na allegro pełno tego i nie wiadomo który wybrać- chyba najlepiej taki aby współpracował z jak największą ilością programów oraz odczytywał jak najwięcej informacji. Ktoś poleca jakieś dobre darmowe programy? 

Ktoś poleci jakiś konkretny produkt?

Zerknij tutaj http://allegro.pl/elm327-bluetooth-bt-obd2-pl-sdprog-android-win-i6595356000.html

Powoli się do tego przymierzam. Masz porządny interfejs i podstawowy program diagnostyczny, o którym w necie krążą pozytywne opinie.

Natomiast jeżeli ktoś chce mieć pełną diagnostykę, na dodatek program polskiego producenta i w manu PL, to niech zerknie tutaj http://allegro.pl/polski-maxiecu-pelna-diagnostyka-serwisowa-pojazdu-i6053103929.html#thumb/8

Natomiast na legalny darmowy program, nie licz

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy tym programem w wersji na PC można coś zmienić w module komfortu? Np autoryglowanie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

Z tego co widze - mozna sterowac zamkami z poziomu programu w zakladce Active Test BCM, ale to jest program bardziej do diagnozy niz do konfiguracji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, brzmi ciekawie. Jesteś otwarty na ew spotkanie celem "poszperania" w tym programie na moim samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta witamina dotyczy Nissan DataScan I? czy DataScan II??


Ok inne pytanie

Co do samego interfejsu na jakich sterownikach chodzi?

Po podpięciu nie wykrywa mi go ten program.Wcześniej mam strerowniki na USB pod inne programy jak ScanMaster i ScanXl na Elmie działają.

Mam Win8

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Primery P12 potrzebny jest DataScan II bo on obsługuje Consult 2.

Mi tez nie wykrywal USB z elama, ale jak wgralem sterowniki dolaczone do tego prostego VAGa to zaczal wykrywac.

Ten program nie dziala z ELMem tylko z najprostrzym VAGiem za paredziesiat zlotych - niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie działa na Elm-ie czytam zawsze tematy w miarę dokładnie :)

Już napisałem do sprzedawcy bo płytka przyszła uszkodzona czyli instalka z płyty pewnie powinna załatwić sprawę.

Ustawienia prędkości kanałow itp jakieś zmiany wprowadzałeś?

Nissan DataScanII mam zainstalowany darmowa wersję niestety-zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko podniosłem sobie obroty biegu jałowego bo chyba ktoś kiedyś grzebał przy przepustnicy i było 550 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam.

 Po przeczytaniu tematu chce kupic taka wtyczke, problem w tym ze nie wiem która?

Na Brytyjskim Ebayu jest tego masa... ale w opisach niektórych jest napisane ze nie obluguja samochodow z silnikiem diesla itp. i zaczalem się zastanawiać czy chodzi tu o dolaczony do nich program czy sama wtyczke?

Z gory dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy pierwszy z brzegu ELM127 bo bluetoothie bierz. Nie ma co się zbytnio rozwodzić. Większość to jest jedno i to samo, tylko kolorem i rozmiarem obudowy się różni

Edytowane przez clavikord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam.

Dzieki za odpowiedz, dzisiaj wieczorem zloze zamówienie. W sumie to sa smieszne pieniądze wiec nie ma się co przejmować.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aplikacji mobilnej może być ELM na Bluetooth, ale jak byś chciał bawić się apką na PC to ELM nie może być. Tylko na kablu OBD2 VAG KKL 409.1 za niecałe 19 złotych.


Najtańszy pierwszy z brzegu ELM127 bo bluetoothie bierz. Nie ma co się zbytnio rozwodzić. Większość to jest jedno i to samo, tylko kolorem i rozmiarem obudowy się różni

Chyba chodziło Ci o ELM327?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam.

 Dzieki za odpowiedzi, mialem nadzieje Figer ze wlasnie ty się odezwiesz jako zalozyciel tematu i wygląda ze masz obcykany temat :) 

Tak chodzilo mi o ELM 327 i zamowilem ten

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-Bluetooth-Car-Scanner-OBD2-ELM327-V2-1-Android-Torque-Auto-Scan-Tool-OBD-II/162617059752?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3D48d8f12d147b448d9b046f8cb8cd5ca0%26pid%3D100623%26rk%3D5%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D332299048881&_trksid=p2047675.c100623.m-1

Dam znac jak już się pobawię :)  :)  :)  A w następnej kolejności będzie wtyczka do PC bo mam podobne problemy z obrotami na biegu jalowym.

Jeszcze raz dzięki panowie za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał już ,że Nissan Data Scan nie działa na Elmie.Temat jest o Nissan Data Scan 

Na Elma są inne programy jest tego sporo na forum.

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala na ELMie z BT wersja na androida. Tak wiec kolega nie popelnil bledu.

Wersja PC dziala tylko na prostym kabelu VAG albo na kablach jakiejś tam specjalistycznej firmy - i wtedy ma jeszcze szersza funkcjonalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przysłali mi sterowniki ale o kant d*py rozbić bo się nie zainstalują.

Znalazłem na elektrodzie łykneło ale jest jak było nawet bez instalacji.

 

W Vag-u 

"port status ok"

"interface not found"

 

Czytam ,że ten "kabel" musi mieć zasilanie z auta +12 aby zrobić test czy to prawda?

Dla porównania Elma nie trzeba podpinać do auta aby sprawdzić czy ogólnie wykrywa go i działa.

 

Prędkości według instrukcji co dostałem i znalazłem na necie mają byc 9600 w porównaniu do elma- 38400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie to samo co moje a windows jaki?

Ja mam win8 ale z tego co czytam ma działać a możesz pokazać twój status testu na Vag 409?

 

Mi w Nissan Data Scan działa tylko zakładka OBDII prawdopodobnie to wina samego układu więc na PW może podasz gdzie dokładnie kupiłeś lub poprostu tutaj na forum dla potomnych.

Co do samego sprzetu musi być podłączony do auta.

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...